Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Ras Al Khaimah

Anantara Mina Al Arab
Gorąca oferta

Ras Al Khaimah

Anantara Mina Al Arab

Ceny od:

Położony na dziewiczej, naturalnej plaży i otoczony mangurowcami, Anantara Mina Al Arab  oferuje 174 pokoje, apartamenty i wille z basenem nad wodą, sygnowane przez Anantara restauracje z kuchnią azjatycką i śródziemnomorską, spa oraz bogatą ofertę sportów wodnych i aktywności rekreacyjnych.

Zobacz Hotel
Hotel Ritz Carlton Al Wadi Desert
Gorąca oferta

Ras Al Khaimah

Hotel Ritz Carlton Al Wadi Desert

Ceny od:

Położony na północ od Dubaju, Ritz-Carlton Ras Al Khaimah, Al Wadi Desert zaprasza gości do obcowania z przyrodą i kulturą wśród piękna chronionego rezerwatu o powierzchni 1235 akrów. Hotel może zorganizować pustynną wędrówkę na wielbłądzie lub konno, prywatną lekcję łucznictwa lub wieczorne obserwowanie gwiazd. A luksusowe wille inspirowane architekturą Beduinów oferują prywatne odkryte baseny i zapierające dech w piersiach widoki na pustynię. Hotel znajduje się ok. godzinę jazdy od lotniska w Dubaju.

Zobacz Hotel
Hotel The Ritz Carlton Ras Al Khaimah
Gorąca oferta

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Hotel The Ritz Carlton Ras Al Khaimah

Ceny od:

Ten 5* hotel The Ritz-Carlton Ras Al Khaimah, Al Hamra Beach położony jest na prywatnej piaszczystej plaży w miejscowości Al Jazirah Al Hamra i oferuje 32 prywatne wille z basenem i widokiem na morze.

Zobacz Hotel
Waldorf Astoria Ras Al Khaimah
Gorąca oferta

Ras Al Khaimah

Waldorf Astoria Ras Al Khaimah

Ceny od:

Wystrój zainspirowany został pałacami Półwyspu Arabskiego, otoczony zielonym polem golfowym z jednej strony, a niebieskimi wodami Morza Arabskiego z drugiej. Hotel posiada prywatną plażę, bogate zaplecze gastronomiczne, szereg atrakcji dla gości i jest istnym uosobieniem luksusowego wypoczynku w Emiratach.

Zobacz Hotel

Ras Al Khaimah (lub też Ras al-Chajma) to jeden z emiratów wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Położony 90km na północny-wschód od Dubaju, zajmuje obszar 656 mil kwadratowych (1700 km2). Znajduje się w północnej części Półwyspu Arabskiego i w swojej północnej części graniczy z Omanem. W emiracie znajduje się międzynarodowy port lotniczy, ale najlepsza komunikacja z Polski to lot do Dubaju i ok. godzinna przejażdżka autostradą. Pomimo sąsiedztwa z ociekającym luksusem i przepychem Dubaju, to właśnie Ras Al Khaimah jest uznawana za najpiękniejszy emirat.

Na zachodzie ciągnie się ponad 60-kilometrowe piaszczyste wybrzeże oblane wodami Zatoki Perskiej. Na wschodzie z kolei rozciąga się pasmo górskie Ru’us Al Jibal z najwyższym szczytem w całych Zjednoczonych Emiratach Arabkisch – Jebel Jais. Emirat znany jest również ze swoich ogrodów palmowych i pustyni z czerwonymi piaskami.

Sto­li­cą emi­ra­tu jest mia­sto Ras Al-Kha­imah po­dzie­lo­ne na dwie czę­ści: Stare Mia­sto (RAK City) z bu­dyn­ka­mi rzą­do­wy­mi, osie­dla­mi miesz­ka­nio­wy­mi i ryn­ka­mi, oraz Al Na­hke­el, czyli han­dlo­wą i ad­mi­ni­stra­cyj­ną część mia­sta.

Po­la­cy do wjaz­du na teren Emi­ra­tów nie po­trze­bu­ją wizy. Pasz­port przed wjaz­dem musi być ważny min. 6 mie­się­cy. Nie ma żad­nych obo­wiąz­ko­wych szcze­pień.

Jest to bar­dzo bez­piecz­ny kraj, a tu­ry­ści trak­to­wa­ni są tu z nie­zwy­kłym sza­cun­kiem.

Naj­lep­szy czas na przy­jazd to okres od li­sto­pa­da do kwiet­nia – wtedy tem­pe­ra­tu­ry utrzy­mu­ją się na po­zio­mie 28 stop­ni i prak­tycz­nie nie ma opa­dów. Tem­pe­ra­tu­ra wody w Za­to­ce Per­skiej w tym okre­sie nie spada po­ni­żej 20 stop­ni.

Nie można tu na­rze­kać na brak atrak­cji: wy­ciecz­ki na czer­wo­ną pu­sty­nię (naj­le­piej z sa­me­go rana, by móc po­dzi­wiać tam wschód słoń­ca), zwie­dza­nie for­tów i sta­re­go mia­sta czy bez­tro­ski wy­po­czy­nek na plaży Ba­ny­an Tree i moż­li­wość obej­rze­nia rzad­ko spo­ty­ka­nych ga­tun­ków zwie­rząt, a wie­czo­rem za­ba­wa w jed­nym z wielu klu­bów czy re­stau­ra­cji. Warto też zobaczyć takie lokalne atrakcje jak np. wyścigi wielbłądów.

Mi­ło­śni­cy ak­tyw­ne­go wy­po­czyn­ku rów­nież mają spory wybór: mogą tu upra­wiać ko­lar­stwo gór­skie, golfa, te­ni­sa, łucz­nic­two, pływanie z delfinami Mussandam Bay i różne spor­ty wodne.

Do­daj­my do tego licz­ne ośrod­ki spa, pysz­ną kuch­nię i pięk­ną, sło­necz­ną po­go­dę przez więk­szą część roku, a otrzy­ma­my ide­al­ne miej­sce na re­lak­su­ją­cy urlop i uciecz­kę od co­dzien­nych obo­wiąz­ków.

Dla miłośników zakupów dostępne są liczne centra handlowe (Al Hamra Mall, Safeer Mall...), gdzie znajdują się butiki najbardziej znanych marek świata.

Inspiracje

Katar

Katar - adrenalina i ekscytujące kulisy F1: Qatar Grand Prix 2024

Intensywna rywalizacja między najlepszymi kierowcami na świecie, podczas Grand Prix Kataru Formuły 1 2024 na ekskluzywnym torze Lusail International Circuit w Doha. Zapraszamy na pełne adrenaliny, prestiżowe wydarzenie z miejscami siedzącymi na trybunach premium i dostępem do toru, gdzie emocje Formuły 1 stają się niepowtarzalnym doświadczeniem.

Zobacz wiecej

Jordania

Magiczna Jordania

Jordania, a właściwie Haszymidzkie Królestwo Jordanii, to kraj Bliskiego Wschodu, ze stolicą w Ammanie. Pierwsze państwa na terenie dzisiejszej Jordanii pojawiły się już w XIII wieku p.n.e. Przez wieki wielokrotnie zmieniało się panowanie tego miejsca - królowali tu między innymi: Królestwo Izraelskie, Babilonia, Persja, imperium Seleucydów, czy też Cesarstwo Rzymskie i Bizantyjskie. Podróżnicy odkryją tu dwa najsłynniejsze symbole Bliskiego Wschodu: wykute w skale, antyczne miasto Petra oraz zapierającą dech w piersiach scenerię Wadi Rum - jednej z najpiękniejszych na świecie pustyń.

Zobacz wiecej

Oman

Oman - odwiedź Sułtanat pachnący naturalnym kadzidłem

Niezapomniana wyprawa do Omanu wieść będzie Państwa przez wzniosłe twierdze i zamki, przez ponad 200 - letnie porty rybackie, przez czerwoną pustynię Wahiba, miasteczka i wioski, przez najstarsze miasto Omanu i dawną jego stolicę - Nizwę. Ale ten słutanat to nie tylko miejsca to również roztaczający się wokół zapach kadzideł, szeroki wybór rękodzieła i paleta barwnych pamiątek.

Zobacz wiecej

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj - na zbiegu nowoczesności i orientu

Hotel Atlantis jest jednym z najsłynniejszych hoteli w Dubaju. Hotel powstał na czubku sztucznej wyspy The Palm. Zbudowany z rozmachem godnym Las Vegas. Posiada między innymi takie atrakcje jak ogromny park wodny położony na 42 akrach, labirynt zatopionych komnat zaginionego miasta Atlantydy – zwany Lost Chambers, delfinarium, chłodzone baseny, 2 plaże oraz 2 duże skrzydła hotelowe mieszczące 17 restauracji oraz 1539 pokoi i apartamentów, z których część znajduje się pod wodą.

Zobacz wiecej
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów