podróże szyte na miarę

Dubaj - na zbiegu nowoczesności i orientu

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Hotel Atlantis jest jednym z najsłynniejszych hoteli w Dubaju. Hotel powstał na czubku sztucznej wyspy The Palm. Zbudowany z rozmachem godnym Las Vegas. Posiada między innymi takie atrakcje jak ogromny park wodny położony na 42 akrach, labirynt zatopionych komnat zaginionego miasta Atlantydy – zwany Lost Chambers, delfinarium, chłodzone baseny, 2 plaże oraz 2 duże skrzydła hotelowe mieszczące 17 restauracji oraz 1539 pokoi i apartamentów, z których część znajduje się pod wodą.

Dzień 1 pobytu - przylot i zakwaterowanie w hotelu Atlantis The Palm

Hotel Atlantis jest jednym z najsłynniejszych hoteli w Dubaju. Hotel powstał na czubku sztucznej wyspy The Palm. Zbudowany z rozmachem godnym Las Vegas. Posiada między innymi takie atrakcje jak ogromny park wodny położony na 42 akrach, labirynt zatopionych komnat zaginionego miasta Atlantydy – zwany Lost Chambers, delfinarium, chłodzone baseny, 2 plaże oraz 2 duże skrzydła hotelowe mieszczące 17 restauracji oraz 1539 pokoi i apartamentów, z których część znajduje się pod wodą.

Atlantis The Palm

Dzień 2 – East Coast Tour

Wycieczka prowadzi przez zróżnicowane tereny, od terenów rolnych Al Dhaid, od kolorowych krajobrazów pustynnych po spektakularną scenerię gór aż po Zatokę Omańską. Wybrzeża Zatoki usiane są urokliwymi wioskami rybackimi, w tym starą Dibba, która niegdyś miała znaczenie strategiczne... i imponujący widok na Ocean Indyjski. Na miejscu można również nabyć lokalne rękodzieło, ceramikę, tkaniny i dywany na piątkowym targu lub cieszyć wzrok kanionem i wadi, w których do dzisiaj widać ścieżki używane przez koczowników w dawno minionych czasach. Kontynuując wzdłuż wybrzeża, dotrą Państwo do najstarszego i najmniejszego meczetu w kraju - Al Bidya Mosque, zbudowanego w XV wieku. Dalsza droga zawiedzie Państwa do nadmorskich Khorfakhan i Fujairah, gdzie będzie można zobaczyć ruiny mieszkańców gór. Ostatnimi punktami podróży będzie wizyta w 300-letnim forcie Fujairah oraz fortecy Bithnah Oasis.

Bithnah Oasis

Dzień 4 – Musandam-Dibba

Musandam to region znany ze swoich przypominających fiordy scenerii. Wyjeżdżając wcześnie z hotelu, wycieczka prowadzi przez malownicze wzgórza i tereny górskie, aż po nadbrzeżne krajobrazu Półwyspu Musandam w Omanie. Następną częścią wycieczki jest rejs tradycyjnym dhowem z portu rybackiego Dibba Al Byah do wiosek rybackich Haffa, Zeke, gdzie znajdują się słynne kamienne domy. Po drodze będzie można zobaczyć inne liczne atrakcje i widoki – białe góry i wcinające się w morze skały, jaskinie, białe plaże i chropowate brzegi zatoki Musandam. Lunch na pokładzie, a dla chętnych również snorkowanie. Powrót do portu w godzinach popołudniowych, a następnie powrót do hotelu.

Dzień 5 – Najwyżej, najszybciej, najwspanialej...

Zwiedzanie Dubaju rozpoczną Państwo od wizyty na tarasie widokowym najwyższego budynku świata – Burj Khalifa (828m), skąd roztacza się niezakłócony niczym widok na pustynię, na wieżowce Dubaju i na odległe, sztuczne wyspy. Następnie będzie okazja, aby zrobić zakupy w The Dubai Mall – największym centrum handlowym świata, w którym znajduje się ponad 1200 sklepów i butików najlepszych marek całego świata. Następnie udadzą się Państwo na lunch do restauracji w hotelu Armani, zlokalizowanym w Burj Khalifa. Po lunchu powrót do hotelu i wolny czas – np. na wodne szaleństwa w Aquaventure. Wieczorem natomiast czekać będzie na Państwa kierowca, który zawiezie Państwa do Burj Al Arab, gdzie zjedzą Państwo wyborną kolację w Skyview Bar – restauracji zawieszonej najwyżej nad ziemią.

Dzień 6 - lot śmigłowcem

Około godz. 12:30 zostaną Państwo odebrani z hotelu i zawiezieni na lądowisko, skąd odbędą Państwo lot ponad całym Dubajem. Lot trwa 25 minut, a trasa wiedzie od hotelu Atlantis The Palm do Dubai Creek przez: Burj Al Arab, The World (wyspy w kształcie mapy świata), Burj Khalifa, Union House, Port Rashid, Ski Dubai, Jebel Ali Horse Track, New Dubai, Media City, Internet City, Dubai Marina, Jumeirah Lakes Towers i Emirates Livings.

Dzień 7 - lot balonem

Jeszcze raz, tym razem ponad piaskami pustyni. Jest to wspaniała okazja na zobaczenie Dubaju z lotu ptaka, niczym podróż z przygodowych filmów, ten lot pozwoli poznać pustynię w sposób, który naprawdę niewiele osób miało okazję doświadczyć. Prywatny transfer zawiezie Państwa na pustynię, skąd wzniosą się Państwo w powietrze balonem. Lot trwa około godziny. Zaleca się wybrać komfortowy ubiór, najlepiej spodnie i płaskie buty oraz lekką kurtkę/sweter.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów