Arktyka i Antarktyda z Quark Expeditions!

Arktyka, Antarktyda, Rejsy

Quark Expeditions, jako lider w polarnych przygodach eksploruje regiony polarne inaczej niż wszyscy. Kiedy podróżują Państwo z Quark Expeditions, można odkryć świat wraz z najbardziej doświadczonymi ekspertami polarnymi na Ziemi, postawić stopę tam, gdzie niewielu się udaje i robić to, o czym wszyscy marzą. Chcą Państwo odkrywać poza utartymi szlakami? Wyprawy rejsowe zabiorą Państwa, gdzie w ogóle nie ma tras i ścieżek. Z Quark Expeditions nie będą Państwo na wakacjach — tylko na wyprawie życia na pokładzie luksusowych statków.

Przykładową podróżą na Arktykę Quark Expeditiona jest Intro to Spitsbergen - fiordy, lodowce i dzika przyroda Svalbardu.

Ta fascynująca wyprawa daje przedsmak wszystkiego, co Spitsbergen ma do zaoferowania, zaczynając od największej osady Longyearbyen. Największa wyspa archipelagu Svalbardu jest znana jako „stolica dzikiej przyrody Arktyki”. Ten 10-dniowy program umożliwia oglądanie dzikiej przyrody, a ekspedycja zapewnia wiele okazji do obserwowania morsów, reniferów, jak i niedźwiedzi polarnych w ich naturalnym środowisku. Odkryją Państwo wyjątkowy arktyczny krajobraz podczas wędrówek po rozległej i kolorowej tundrze oraz poznają historię i geologię tego odległego miejsca i  jego dzikiej przyrody.

Na Antarktydę można wybrać na przykład wspaniałą podróż "Poszukiwania pingwinów cesarskich - wyprawa na Snow Hill"

W 2004 roku Quark Expeditions przeszło do historii polarnej, kiedy przeprowadziło pierwszą w historii wizytę naziemną w odległej kolonii pingwinów cesarskich w pobliżu wyspy Snow Hill na Antarktydzie. Kierując się prawdziwym duchem ekspedycyjnym – i kierując się wieloletnim doświadczeniem polarnym – zespół przepłynął obok mas gęstego lodu i grubych gór lodowych na Morzu Weddella, aby zobaczyć legendarną kolonię, która liczy obecnie 8000 par lęgowych pingwinów cesarskich. Dziś jest to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc do oglądania dzikiej przyrody na świecie. Zapraszamy Państwa do przeżycia prawdziwej przygody na pokładach statków Quark Expeditions.

Wybierz kierunek podróży