Poszukiwania pingwinów cesarskich - wyprawa na Snow Hill

Antarktyda

W 2004 roku Quark Expeditions przeszło do historii polarnej, kiedy przeprowadziło pierwszą w historii wizytę naziemną w odległej kolonii pingwinów cesarskich w pobliżu wyspy Snow Hill na Antarktydzie. Kierując się prawdziwym duchem ekspedycyjnym – i kierując się wieloletnim doświadczeniem polarnym – zespół przepłynął obok mas gęstego lodu i grubych gór lodowych na Morzu Weddella, aby zobaczyć legendarną kolonię, która liczy obecnie 8000 par lęgowych pingwinów cesarskich. Dziś jest to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc do oglądania dzikiej przyrody na świecie. Zapraszamy Państwa do przeżycia prawdziwej przygody na pokładach statków Quark Expeditions.

Dzień 1 - Buenos Aires, Argentyna

Po przybyciu do tego fascynującego miasta, znanego ze swojej architektury i bogatego dziedzictwa europejskiego, przewidziany jest nocleg w hotelu na 1 noc.

Dzień 2 - Ushuaia

Po wczesnym śniadaniu w hotelu czeka Państwa lot czarterowy do Ushuaia w Argentynie. Następnie przewidziany jest czas wolny na zwiedzanie uroczej Ushuaia - najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie - przed udaniem się do portu. Po zaokrętowaniu późnym popołudniem popłyną Państwo wzdłuż historycznego kanału Beagle, który przecina archipelag Ziemi Ognistej na skrajnym południu Ameryki Południowej.

Dzień 3 i 4 - Drake Passage

Drake Passage, które leży u zbiegu Pacyfiku, Atlantyku i południowych oceanów, jest przygodą samą w sobie. Będąc pod dobrą opieką doświadczonego personelu pokładowego i zespołu ekspedycyjnego, będzie mnóstwo czasu, aby patrzeć na rozległe wody oceanu, fotografować ptaki morskie krążące wokół statku i poznawać swój zespół ekspedycyjny i innych podróżników.

Dzień 5 - Morze Weddella

Prezentacje na pokładzie, prowadzone przez światowej sławy ekspertów, wzbogacą Państwa polarne wyprawy, pokazując, jak sto lat temu dzielni polarni bohaterowie wyruszyli w nieznane. Dowiedzą się Państwo także więcej o żyjących tu pingwinach cesarskich.

Dni od 6 do 10 - Morze Weddella i wyprawa na ląd w Snow Hill

Podróż w kierunku wyspy Snow Hill przestawi Państwa w tryb odkrywcy, ponieważ kapitan i dowódca ekspedycji będą na bieżąco informować o warunkach pogodowych, raportach meteorologicznych i stanach lodu morskiego. Grubość lodu określi, jak blisko Ultramarine może zbliżyć się do Snow Hill Island, wtedy dwusilnikowe helikoptery przejmą kontrolę.

Podobnie jak zdobywanie szczytu z bazy, grupy wyruszą z Ultramarine w kierunku kolonii pingwinów cesarskich. Przygoda zaczyna się od lotu helikopterem, który odkryje krajobraz pokrytych śniegiem szczytów i gór lodowych wielkości bloków mieszkalnych. Sama kolonia znajduje się u południowego wybrzeża wyspy Snow Hill, a lądowanie będzie jak najbliżej pingwinów, ale w bezpiecznej odległości, aby nie przeszkadzać ptakom. Po wylądowaniu grupa przejdzie przez lód do legendarnej kolonii pingwinów cesarskich.

Celem wyprawy jest przewiezienie każdego gościa do odległej Snow Hill. Zespół ekspedycyjny i specjalni eksperci będą w pobliżu, aby odpowiedzieć na pytania i upewnić się, że obejrzą Państwo wszystko, co jest do zobaczenia. Zobaczyć można z bliska, jak pingwiny cesarskie zachowują się jako zwarta społeczność, jak troszczą się o swoje młode i jak surfują po lodzie w sposób, który można określić tylko jako dziwaczny, ale skuteczny. Wyprawa helikopterem w poszukiwaniu cesarskiej kolonii może być przygodą życia! A będąc na pokładzie Ultramarine ze swoim zespołem ekspedycyjnym, każdego dnia będą Państwo zanurzeni w polarnym doświadczeniu Morza Weddella. Codzienne zajęcia będą obejmować rejsy Zodiakiem wśród gór lodowych, przygody i naukę na szczycie lodu, spływy kajakowe lub pracę z zespołem w celu obserwowania prognozy pogody i operacji statków z bliska.

Szczególnie wzbogacającym elementem podróży będą programy edukacyjne dostosowane specjalnie do tej wyprawy, które oferują zarówno tradycyjne (format wykładów), jak i praktyczne możliwości poznania tego fascynującego regionu. Każdego dnia polarni eksperci, w skład których wchodzą naukowcy zajmujący się pingwinami, biolodzy i historycy polarni, przedstawią różne aspekty pingwinów cesarskich i ich zachowań, formacji lodowych, takich jak góry lodowe oraz doświadczenia polarników, którzy odważyli się pokonać Morze Weddella ponad sto lat temu. Można też w jeden z tych dni zdecydować się na kąpiel polarną lub sprawdzić równowagę na paddleboardzie. Z drugiej strony, może spodoba się trochę rozpieszczania. Jeśli tak, można wybrać spośród doskonałych udogodnień na pokładzie Ultramarine, w tym spa, sauny i sali fitness.

Celem tej wyprawy jest kolonia pingwinów cesarskich w Snow Hill. Jeśli jednak pogoda lub warunki lodowe uniemożliwią odwiedzenie kolonii lub skrócą czas wizyty, można zbadać niektóre z tych innych miejsc.

Dni od 11 do 13


Podróż powrotna przez Cieśninę Drake'a to ostatnia okazja, by cieszyć się orzeźwiającym powietrzem Oceanu Południowego. Można spędzić czas na pokładzie, obserwując ptaki morskie i wypatrując wielorybów, oglądać prezentacje zespołu ekspedycyjnego i świętować wspólne doświadczenia.

Dzień 14 Ushuaia i lot do Buenos Aires

Przybędą Państwo do Ushuaia rano i zejdą na ląd po śniadaniu. Pakiet transferowy obejmuje wycieczkę po Parku Narodowym Tierra del Fuego, aby posmakować Patagonii, po czym transfer na lotnisko na  lot czarterowy powrotny do Buenos Aires.

Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów