Podróż do Spitsbergen

Arktyka

Ultramarine, nowy statek polarny luksusowego Quark Expeditions, może zabrać Państwa do odległych miejsc, do których większość innych statków nie może dotrzeć.

Quark Expeditions, jako lider w polarnych przygodach eksploruje regiony polarne inaczej niż wszyscy. Kiedy podróżują Państwo z Quark Expeditions, można odkryć świat wraz z najbardziej doświadczonymi ekspertami polarnymi na Ziemi, postawić stopę tam, gdzie niewielu się udaje i robić to, o czym wszyscy marzą. Chcą Państwo odkrywać poza utartymi szlakami? Wyprawy rejsowe zabiorą Państwa, gdzie w ogóle nie ma tras i ścieżek. Z Quark Expeditions nie będą Państwo na wakacjach — tylko na wyprawie życia na pokładzie luksusowych statków.

Dzień 1

Arktyczna przygoda zaczyna się w Helsinkach, które słyną z niezwykłej architektury i intrygującej mieszanki wpływów wschodnich i zachodnich. Warto odwiedzić tutejsze liczne muzea, galerie i restauracje, zrelaksować się w saunie fińskiej lub przespacerować się po tętniącej życiem dzielnicy Design District. Zakwaterowanie w hotelu na jedną noc.

 

Dzień 2

Tego dnia rano przejadą Państwo na lotnisko i wejdą na pokład lotu czarterowego do Longyearbyen, największej osady na Spitsbergenie, gdzie będzie trochę czasu na zwiedzanie przed wejściem na pokład. Gdy statek wypłynie, będzie można cieszyć się pierwszym widokiem na skaliste góry wyspy zwieńczone lodowcami, wznoszące się majestatycznie z lodowatych wód.

Dni od 3 do 9

Będą Państwo pływać po tej magicznej wyspie w ciągłym poszukiwaniu dzikiej przyrody. Wyprawa obejmie zachodni Spitsbergen, a także wspaniałe fiordy i odległe wyspy na północy. Od flory polarnej po ogromne lodowce, naturalny krajobraz jest tu tak samo zróżnicowany jak dzika przyroda. Każda wyprawa przedstawia nowe możliwości oraz inne krajobrazy, więc nie ma ustalonego planu podróży; jednak niektóre z miejsc, które można odwiedzić to 14th of July Glacier, Smeerenburg, Alkefjellet i Cieśnina Hinlopen. Wyspa oferuje wiele możliwości fotografowania dzikiej przyrody. Ponieważ większość arktycznego ekosystemu Svalbardu jest niezamieszkana i dobrze chroniona, ten odległy archipelag jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do obserwowania niedźwiedzi polarnych na tle oszałamiających, naturalnych gór i lodu. Wysokie klify Alkefjellet są domem dla tysięcy nurzyków polarnych. Spotkanie z morsem arktycznym to chwila, której długo Państwo nie zapomną. Można także zarezerwować przygodową wycieczkę kajakiem lub paddlem. Na Spitsbergenie nie brakuje naturalnego piękna. Latem tundra może być zaskakująco kolorowa, a polne kwiaty pojawiają się by poczuć smak słońca. Każdego dnia zobaczyć można coś ciekawego, niezależnie od tego, czy będzie to widok nieustannie zmieniających się spektakularnych gór lodowych, niedźwiedzi polarnych odpoczywających między polowaniami, czy opuszczonych miejsce historycznych sprzed wieków.

 

Dzień 10

Nadszedł czas, aby pożegnać się z Zespołem Ekspedycyjnym i członkami załogi. Państwa przygoda kończy się tak, jak się zaczęła, w historycznej osadzie Longyearbyen. Stamtąd będzie transfer na lotnisko na powrotny lot czarterowy do Helsinek.

 

Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów