Rejs "Ushuaia to Ushuaia” po Antarktyce

Antarktyda

Antarktyda – samo wypowiedzenie nazwy przywodzi na myśl nieziemski cel podróży. Podczas tej ekscytującej wyprawy można dołączyć do odkrywców takich jak Shackleton i Amundsen, przemierzając Cieśninę Drake'a. Od podziwiania pingwinów na Szetlandach Południowych po odkrywanie potężnych lodowców Półwyspu Antarktycznego – jest to z pewnością niezapomniana przygoda!

Statek SilverSea został wybudowany w 1994 roku,wyremontowany w 2017 roku i mieści łącznie 254 pasażerów. Podczas rejsu będzie Państwa obsługiwać obsługa licząca do 215 pracowników. Po gruntownym remoncie Silver Cloud jest najbardziej przestronnym i wygodnym statkiem lodowym w rejsach wyprawowych. Jego duże apartamenty, trasy docelowe i niezrównana obsługa sprawiają, że jest naprawdę wyjątkowy. Cztery lokale gastronomiczne zachwycą kubki smakowe gości. La Dame zachwyca kuchnią francuską, La Terrazza kuchnia włoską, The Restaurant kuchnią lokalną, a the Grill daniami z grilla.  Ponieważ 80% apartamentów ma werandę,obserwowanie wielorybów lub kilku bawiących się pingwinów nigdy nie było tak łatwe.

Ushuaia, Argentyna

Dzień 1

Znana jako „Koniec Świata”  Ushuaia wychodzi na kanał Beagle i od północy jest otoczona Górami Martial.  Pomimo swojej odległej lokalizacji, Ushuaia jest zaskakująco ruchliwym i  tętniącym życiem kurortem, oferującym wiele rozrywek swoim gościom. Dla wielu  ludzi Ushuaia to ostatnie spojrzenie na coś przypominającego miasto, zanim popłyną  w dzicz, aby odkryć ogromne parki narodowe lub wyprawy antarktyczne. Jeden z  najbardziej dramatycznych krajobrazów na naszej planecie - argentyńska kraina  ognia, Park Narodowy Tierra del Fuego, jest miejscem tytanicznych sił natury  i nieograniczonego piękna. Pokryte śniegiem góry przebijają niebo, lodowce  wylewają się między szczytami i otwierają się ziejące fiordy. Z niesamowitą  przyrodą - od pingwinów po wieloryby - park oferuje jedne z najbardziej  niesamowitych wędrówek i panoram w Ameryce Południowej. Jeśli chodzi o  jedzenie w Ushuaia, miejscowi przyrządzają ostre smaki z najświeższych  składników. Krab królewski to jedno z najpopularniejszych dań, a w menu  znaleźć można też okonia morskiego - świeżo wyłowionego z wód - oraz małże -  zwanych cholgami.

Dzień 2

Żeglowanie legendarnym Drake Passage to przeżycie, którego niewielu ma szczęście doświadczyć. Południowy kraniec Ameryk już teraz wydaje się być wystarczająco dzikim środowiskiem - ale wrażenie obserwowania, jak odległe klify półwyspu, znane jako „Koniec Świata”,znikają na horyzoncie, jest w równej części epickie, niesamowite i magiczne.Wypłynięcie w morze, aby powoli zejść z mapy z Przylądka Horn i wyruszyć w podróż w dół do lodowatego podziemnego świata Antarktydy. Po przybyciu na miejsce witają gości góry lodowe wielkości drapacza chmur, przemierzając wody tego kontynentu, gdzie żyjące w śniegu i lodzie stworzenia, takie jak pingwiny i wieloryby. Towarzyszą tu albatrosy, a może nawet wieloryby i delfiny.

Dzień 3

Pokryty lodem Półwysep  Antarktyczny stanowi prawdopodobnie najbardziej dostępny region  kontynentalnej Antarktydy, leżący zaledwie 480 mil od Ameryki Południowej, po  drugiej stronie legendarnych wód Drakes Passage. Położone blisko  północno-zachodniego krańca Półwyspu Antarktycznego, oddzielone Cieśniną  Bransfield, Południowe Szetlandy podlegają jurysdykcji traktatu  antarktycznego, zawieszając roszczenia do ich suwerenności. Kilka krajów  posiada tutaj bazy badawcze, a przy pulchnych słoniach morskich i tłumach  pingwinów Gentoo, Chinstrap i Adelie Penguins, które również nazywają wyspy  domem, czasami może być nawet trochę zatłoczony. Wyspa Króla Jerzego to  największa i najbardziej gościnna wyspa, na której znajduje się większość  stacji badawczych - niektóre z nich są przez cały rok zamieszkane przez małe,  wytrzymałe załogi. Wyspy te jednak oferują niezwykłą przygodę w jednym z  najbardziej odległych miejsc na ziemi. Potrójne szczyty Mount Foster górują  nad archipelagiem i poczuć można, jak serce bije nieco szybciej, gdy wpłynie  się do jądra wspaniałej, zawalonej kaldery wulkanu Deception Island. Wędrować  tu można po krajobrazach Luny, a nawet zanurzyć się w nieprawdopodobnie  ciepłych, ogrzewanych geotermalnie wodach Pendulum Cove. Elephant Island jest  głęboko zapisana w annałach legendy antarktycznej ekspedycji, jako miejsce, w  którym Ernest Shackleton i dotknięta załoga Endurance cudem przeżyli surową  zimę na Antarktydzie w 1916 roku.

Dzień 4

Rozciągający się w sercu najbardziej wysuniętego na południe kontynentu świata, Półwysep Antarktyczny leży zaledwie 620 mil od Ziemi Ognistej i dla wielu oferuje spektakularny pierwszy smak pokrytych śniegiem krajobrazów i kolosalnych rzeźb lodowych,które składają się na najmniej na Ziemi zbadany kontynent. Nieodwiedzony przez ludzi do 1820 roku - jest to przygoda, która z pewnością sprawi, że każdy poczuje dreszczyk prawdziwie nieznanego i niezwykłego lądu. Rozległy półwysep jest usiany bazami badawczymi. Zobaczyć można z bliska góry lodowe wielkości katedry i lodowce o niebieskiej barwie, powoli wymykające się z imponujących miejsc, takich jak Hope Bay. Znajdują się tu urocze pingwiny Adelie.

Dzień 5 - 7

3 wycieczki:

Zodiac Cruise – wycieczkagodzinna po Półwyspie Antarktycznym

Wędrówka po PółwyspieAntarktycznym

Spływ kajakowy

Dzień 8

Wyprawa Zodiac Cruise trwająca godzinę.

Dzień 9 - 10

Powrót przez Drake Passage.

Dzień 11

Przybycie o 8.00 do Ushuaia.

Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów