Rejs "Valparaiso to Papeete" po Pacyfiku

Ocean Spokojny

DZIEŃ 1

Valparaiso

Od niepamiętnych czasów Valparaiso inspiruje pisarzy, poetów, muzyków i artystów. Architektura, styl, sztuka uliczna, życie nocne i sceny z muzyką na żywo w Valparaiso są jednymi z najlepszych na świecie. Gdy dodamy do tego kolorowe domy na klifach, przekonamy się, dlaczego Valpariaso jest ulubionym chilijskim miastem wielu ludzi. Miasto zostało założone w 1536 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Juana de Saavedra, który nazwał je po swoim miejscu urodzenia. Wiele z kolonialnych budynków, stoi do dziś, pomimo deszczu, wiatru, ognia i kilku trzęsień ziemi (z których jedno prawie zrównało miasto z ziemią w 1906 r.). Miasto i region są również niezwykle znane z miłości do dobrego jedzenia i wina. Winnice z pobliskiej doliny Casablanki w stosunkowo krótkim czasie zdobyły uznanie na całym świecie.  

Valparaíso, Chile

DZIEŃ 2

Dzień na morzu

Dzień na morzu będzie idealną okazją, aby wykorzystać go na relaks i odpoczynek od zwiedzania. Korzystając z atrakcji statku takich jak siłownia, czy spa, obserwując wieloryby, opalając się lub czytając z pewnością zregenerują Państwo swoje siły po intensywnie spędzonych dnia.

DZIEŃ 3

Robinson Crusoe Island

Wyspa Robinsona Crusoe znajduje się 600kilometrów od wybrzeża Chile. Wyspa jest nierówną wulkaniczną plamką, gdzie 70procent jej gatunków roślin jest endemicznych, i jest największą z Wysp Juan Fernandez, małego archipelagu, który od 1935 roku jest chilijskim parkiem narodowym, wpisanym na listę UNESCO. W 1704 szkocki żeglarz Alexander Selkirk został uwięziony na wyspie i przebywał tu przez ponad4 lata, ostatecznie inspirując powieść Daniela Defoe Robinson Crusoe – stądnazwa wyspy. Obecnie na archipelagu mieszka około tysiąca osób, większość z nich w wiosce San Juan Bautista i zajmuje się połowem „kolczastych homarów”, przysmaku eksportowanego na kontynent.

DZIEŃ 4

Alexander Selkirk Island

Wyspa Alexander Selkirk znajduje się 165km na zachód od innych wysp archipelagu i ma powierzchnię prawie 50 m2. Wyspa została przemianowana z hiszpańskiej nazwy Isla Más Afuera w 1966 roku przez chilijski rząd w hołdzie marynarzowi. Zobaczymy tu gęste lasy, nierówne wybrzeże oraz szczyty spowite chmurami. Na północy wyspy znajdują się piaszczyste plaże. Przez większość swojej historii wyspa była niezamieszkana, chociaż na środku wschodniego wybrzeża znajduje się dawna osada karna, która działała od 1909 do 1930 roku. W miesiącach letnich Selkirk wita małą społeczność rybaków homarów i ich rodzin którzy pochodzą z Robinson Crusoe. Jako część Chilijskiego Parku Narodowego posiada również tytuł Światowego Rezerwatu Biosfery UNESCO.

Alexander Selkirk Island, Chile

DZIEŃ 5 - DZIEŃ 8

Dzień na morzu

DZIEŃ 9 - DZIEŃ 10

Easter Island

Wyspa Wielkanocna, najbardziej wysunięta na wschód wyspa Polinezji, otrzymała swoją europejską nazwę w 1722 roku, kiedy w Niedzielę Wielkanocną zobaczyła ją holenderska ekspedycja pod dowództwem Roggeveena. Trójkątna wyspa o powierzchni 163 km2 słynie z setek posągów znanych lokalnie jako moai. Pofałdowane wzgórza pokryte łąkami, lasem eukaliptusowym i skalistym brzegiem otaczają Hangaroa, jedyną wioskę na południowo-zachodnim wybrzeżu. To tutaj wylądował kapitan Cook w 1774 roku, misjonarze zbudowali pierwszy kościół, a statki znajdują najlepszą ochronę przed wiatrami i falami. Małe plaże i przejrzyste wody zapraszają do pływania i snorkelingu, ale to kulturowy aspekt przyciąga turystów. Park narodowy wyspy został wpisany na Listę UNESCO w 1995 roku. Przez wiele dziesięcioleci wyspa była wykorzystywana jako pastwiska dla owiec, następnie została otwarta w 1965 roku, wtedy też zbudowano lotnisko. Dziś wyspa przyjmuje ponad 100 tys. turystów rocznie.

DZIEŃ 11 - DZIEŃ 13

Dzień na morzu

DZIEŃ 14

Adamstown (Pitcairn Island)

Adamstown, dom pierwotnych buntowników z Bounty, jest dziś stolicą wszystkich czterech wysp Pitcairn. Wyspy – ostatnie brytyjskie terytorium zamorskie na Pacyfiku – obejmują samą wyspę Pitcairn o tej samej nazwie, a także niezamieszkane Oeno, Henderson i Ducie. Pitcairn to jedyna zamieszkana wyspa archipelagu, z populacją zaledwie 50 mieszkańców skupioną w Adamstown. Wyspa ma pochyły i zróżnicowany krajobraz, bujną, tropikalną roślinność i równoodległą lokalizację między Peru, a Nową Zelandią.

Easter Island, Chile

DZIEŃ 15 - DZIEŃ 16

Dzień na morzu

DZIEŃ 17

Atuona - Hiva Oa, Marquesas Island

Największa z południowych wysp, Hiva Oa, która w lokalnej mitologii reprezentuje archipelag Marquesan. Wyspa ma kształt konika morskiego i ma pasmo górskie ciągnące się z południowego zachodu na północny wschód, którego główne szczyty, Temetiu i Feani, tworzą prawdziwą ścianę wokół Atuony. Atuona, to spokojny mały port na czele Zatoki Taaoa, znany również z miejsca spoczynku Paula Gauguina i piosenkarza Jacquesa Brela. Groby tych sławnych osobistości są miejscem wielu pielgrzymek. We wsi Muzeum Gauguina prezentuje przedmioty związane z pobytem malarza na początku wieku oraz posiada kopie jego prac.

DZIEŃ 18

FatuHiva, Marquesas Islands

Fatu Hiva jest najbardziej wysuniętą na południe i najbardziej odległą wyspą Grupy Marquesas. Odkryta przez Europejczyków w 1595 roku. Strome klify, ostre szczyty górskie i wiele wąskich dolin stanowią imponującą przeszkodę podczas zwiedzania tej wulkanicznej wyspy. Dwie wioski Omoa i Hana Vave łączy 17-kilometrowa droga, która wspina się na centralny płaskowyż. Omoa ma chroniony mały port dla lokalnych łodzi, natomiast Hana Vave - Zatokę Dziewic, jedną z najczęściej fotografowanych zatok na Markizach, jeśli nie na całej Polinezji Francuskiej. Wyspiarze są znani ze swoich malowideł na tkaninie z kory (tapa) i rzeźb w drewnie – na które jest bardzo duży popyt na Tahiti.

Hiva Oa, French Polynesia

DZIEŃ 19

Dzień na morzu

DZIEŃ 20

Fakarava,Tuamotu Archipelago

Fakarava ma kształt podłużny oraz ciąg raf rozciągający się na 40 km na wschodnim krańcu. Jest to drugi, co do wielkości z atoli Tuamotu, położony 450 km na północny wschód od Tahiti i 120km na południowy wschód od Rangiroa. Słynie z nurkowania w dryfie na dwóch przełęczach - Garuae na północy, w pobliżu głównego miasta Rotoava i przełęczy Tamakohua, 48 km przez lagunę na południu. Maleńka wioska Tetamanu, położona na południowej przełęczy, była niegdyś stolicą Tuamotu i mieści pierwszy kościół wybudowany na archipelagu w 1874 roku. W 2006 roku cały atol został uznany za rezerwat biosfery UNESCO; dla zachowania laguny nie zbudowano w niej żadnych bungalowów nad wodą. Fakarava została odkryta przez rosyjskiego odkrywcę Fabiana Gottlieba Von Bellingshausena w 1820 roku.

DZIEŃ 21

Rangiroa

Rangiroa to największy atol Polinezji Francuskiej. Ponad 400 wysepek otacza lagunę, która jest tak szeroka i długa, że ​​nie widać jej z dwóch głównych wysepek na północy. Istnieje kilka przełęczy z oceanu do laguny, a dwie główne wioski Avatoru i Tiputa znajdują się obok przełęczy o tych samych nazwach. Nurkowanie i snorkeling przy nadchodzących pływach w poszukiwaniu rekinów i mant na tych przełęczach to jedna z głównych atrakcji turystycznych. Praca rządowa, ekoturystyka i hodowla pereł to główne źródła dochodów na atolu. Spokojne turkusowe wody laguny, bogaty podwodny świat morski i swobodna atmosfera przyciągają turystów przez cały rok do wielu lokalnych pensjonatów i kilku hoteli. Jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji Rangiroa jest białe i różowe wino produkowane na wysepce bezpośrednio na zachód od Avatoru – wino zdobyło kilka nagród.

Papeete, Tahiti

DZIEŃ 22

MooreaIsland

Moorea to wysoko górzysta wyspa z dwiema prawie symetrycznymi zatokami na północnym wybrzeżu. Trójkątny kształt wyspy został przyrównany do serca lub nietoperza. Znajduje się tutaj osiem szczytów górskich osiągających wysokość do 1207 m. Rafa otaczająca wyspę otacza wąską lagunę – mokradła RAMSAR. Rekiny i płaszczki to tylko niektóre z atrakcji laguny. Droga prowadzi wokół Moorea, mijając małe wioski z ich kościołami oraz kurorty i mniejsze hotele, które znajdują się głównie na północnym wybrzeżu. Podróż do wnętrza wysypy pokaże duże plantacje ananasów, jedyną szkołę rolniczą Polinezji Francuskiej, starożytne marae (kamienne platformy) i wspaniałe widoki na wyspę z Belvedere nad Zatoką Cooka.

DZIEŃ 23

Papeete(Tahiti)

Papeete to centrum tropikalnego raju Polinezji Francuskiej. To pełne wigoru miasto stanowi doskonałą bazę wypadową do dalszej eksploracji Tahiti – wyspy z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i oceanicznymi widokami. Cudowna laguna rześkiej, czystej wody, aż prosi się o nurkowanie z rurką, oszałamiające czarne plaże oddają hołd dziedzictwu wulkanicznemu wyspy, a bujne zielone góry zachęcają do wędrówek w głąb lądu.

 

Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów