Rejs "Toronto to Canada’s High Arctic" po Arktyce

Kanadyjska Arktyka

DZIEŃ 1

Toronto

Państwa arktyczna wyprawa zaczyna się w Toronto. Będę mieli Państwo możliwość odkryć to tętniące życiem miasto na własną rękę, zanim spędzą Państwo noc, ciesząc się komfortem i udogodnieniami wyznaczonego hotelu.

DZIEŃ 2

Resolute i Embark

Drugiego dnia samolotem czarterowym udadzą się Państwo do Resolute w Nunavut. Po przybyciu zostaną Państwo przewiezieni na swój statek samolotem Zodiak lub helikopterem (w zależności od lokalizacji statku i warunków pogodowych).

DZIEŃ 3 – DZIEŃ 7

Kanadyjska Arktyka

Wędrując po odległych wyspach Kanadyjskie jArktyki na pokładzie Ultramarine, najnowszego statku w naszej flocie, będą poruszać się Państwo po tych samych lodowych zatoczkach i kanałach, które fascynowały odkrywców dawno temu, gdy szukali legendarnego Przejścia Północno-Zachodniego. Zaprojektowany, aby zapewnić polarnym poszukiwaczom przygód, bezprecedensowy dostęp do najtrudniej dostępnych miejsc na świecie — i wyposażony w dwa pokładowe śmigłowce dwusilnikowe zapewniające niezrównany dostęp do obszarów, które mogą zapewnić tylko Ekspedycje Quark — ten jedyny w swoim rodzaju statek zabierze Państwa poza to, co znane w eksploracji polarnej. Podczas całej podróży Państwa zespół ekspedycyjny będzie ciężko pracował, aby pokazać przedsmak tego, co najlepsze w kanadyjskiej Arktyce, zanurzając Państwa w sercu Przejścia Północno-Zachodniego w niecały tydzień.

Chociaż droga wodna jest znana kulturom europejskim jako Przejście Północno-Zachodnie, ziemie i wody te wykarmiły i utrzymywały Eskimosów i ich poprzedników.

Podążając śladami słynnych odkrywców, takich jak Sir John Franklin i Roald Amundsen, będą poruszać się Państwo po wodach i odwiedzać historyczne miejsca w okolicy Lancaster Sound, które były kluczem do odkrycia Przejścia Północno-Zachodniego. Dowiedzą się Państwo również o naukowych, kulturowych, geopolitycznych i środowiskowych aspektach trasy od naszych światowej klasy ekspertów, przewodników i lokalnych społeczności.

Na zachodnim krańcu wyspy Devon smagana wiatrem wyspa Beechey, niewielka, ale przesiąknięta historią, ponieważ jej szeroki brzeg i bezpieczne kotwicowisko stanowiły odpowiedni przystanek dla wypraw arktycznych.

Miłośnicy historii będą dodatkowo zaintrygowani możliwością zbadania opuszczonego punktu handlowego Kompanii Zatoki Hudsona w Fort Ross, na południowym krańcu wyspy Somerset. Fort Ross znajduje się przy wschodnim wejściu do Cieśniny Bellota. Jednym z celów tej ekspedycji jest przejście tego słynnego kanału, jednego z najwęższych i najtrudniejszych przejść. Jeśli się uda, w punkcie środkowym przepłyną Państwo obok Zenith Point, najbardziej wysuniętego na północ punktu kontynentalnej Ameryki Północnej.

W kanadyjskiej Arktyce nie brakuje naturalnego piękna, dzikiej przyrody i historii. Każdego dnia odkryją Państwo coś nowego i inspirującego, niezależnie od tego, czy będzie to flora tundry, która tu przetrwała, rzadkie gatunki ptaków szybujących nad głową, niedźwiedź polarny polujący w swoim naturalnym środowisku, czy starożytne pozostałości domostwa Thule - przodków Eskimosów.

DZIEŃ 8

Resolute i Toronto

Po zejściu z pokładu w Resolute, zostaną Państwo przetransportowani na lot czarterowy do Toronto, gdzie spędzą noc w hotelu.

DZIEŃ 9

Toronto

Wylot z Toronto

Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów