Rejs "Galapagos to San Cristobal" po Galapagos

Galapagos

Dzień 1

Podobnie jak wiele innych wysp Galapagos, San Cristobal tworzą uśpione wulkany. Leży na wschód od archipelagu i jest jedną z najstarszych wysp w grupie. Na wyspie mieszka około 8000 ludzi, którzy utrzymują się z turystyki, rybołówstwa, urzędów państwowych oraz żyznych gleb wulkanicznych. Puerto Baquerizo Moreno na południowo-zachodnim krańcu wyspy jest stolicą Wysp Galapagos. Port zdobi posąg Karola Darwina, który zaznacza jedno z pierwszych miejsc, w których prawdopodobnie zszedł na brzeg w latach 30. XIX wieku

Dzień 2

Genovesa to jedna z najbardziej wysuniętych na północ wysp archipelagu. Południowa strona krateru wulkanu Genovesa zawaliła się i powstała chroniona zatoka znana jako Zatoka Darwina. Wyspa jest często nazywana „Ptasią Wyspą”, ponieważ liczba i gatunki ptaków lądowych i morskich na Genovesie są dość niezwykłe. Na płaskowyżu nad Schodami Księcia Filipa znajduje się las palo santo i rozległe pola lawy.

Na wyspie Genovesa statek wpłynie do Zatoki Darwina, starożytnego krateru wulkanicznego, teraz zalanego przez morze. Zodiaki zatrzymają się na malowniczej, piaszczystej plaży, gdzie na drobnym, białym piasku często odpoczywają lwy morskie z Galapagos. Kierując się nieco w głąb lądu, można napotkać ptaki morskie wszelkich kształtów i rozmiarów gniazdujące w roślinności. Dziesiątki młodych głuptaków czerwononogich siadają na gałęziach w zasięgu ręki od ścieżki. Tego dnia pojawi się również fantastyczne nurkowanie w wodach Zatoki Darwina z możliwością zobaczenia dużych ławic ryb rafowych i kolorowych gwiazd morskich.

Dzień 3

Następnym przystankiem jest wyspa North Seymour. Po krótkiej wspinaczce dotrą Państwo na płaskowyż wyspy, gdzie gnieżdżą się lwy morskie i fregaty. Wyspa jest sucha, a więc dominującą rośliną jest opuncja. Kaktus ten jest faworyzowany przez żyjące tu liczne legwany lądowe z Galapagos. W określonych porach roku pary głuptaków niebieskonogich tańczą tutaj w zrytualizowanym tańcu godowym, który wzmacnia ich więź i pokazuje ich żywe, niebieskie stopy. Nurkowanie z rurką odbywające się tego dnia jest dobrze znane z ławic kolorowych wargaczy kreolskich i papugoryb.

Pola lawy w zatoce Sullivan na wyspie Santiago nieuchronnie przypominają odwiedzającym powierzchnię księżyca. Będą Państwo mogli zobaczyć jaskrawoczerwone kraby Sally Lightfoot przemykające wzdłuż czarnych, wulkanicznych brzegów. Wycieki lawy mają tu nieco ponad sto lat i pochodzą z 1897 roku. Lawa przybrała wygląd podobny do liny, a geolodzy przyjęli hawajskie słowo pahoehoe jako techniczną nazwę tego rodzaju skały wulkanicznej.

Dzień 4

Wśród imponujących nowych pól lawy na wyspie Fernandina kryje się zatoczka otoczona lasami namorzynowymi. Wspaniałe miejsce do obserwowania ptaków, ponieważ zatoka to punkt, w którym ląd spotyka się z morzem, łącząc dwa środowiska, z ptakami morskimi i lądowymi w tym samym miejscu. Różne gatunki namorzynów: czerwone, białe i czarne utworzyły system korzeniowy, który służy jako wylęgarnia wielu gatunków ryb, w tym młodocianych rekinów i zielonych żółwi morskich. Nurkowanie z rurką jest bardzo satysfakcjonujące dzięki wyjątkowym obserwacjom, jak legwany morskie żywią się glonami lub nielotne kormorany rzucają się na swoją zdobycz.

Imponujące pole lawy Pahoehoe, które leży między dwoma aktywnymi wulkanami, Sierra Negra i Cerro Azul, na południowym wybrzeżu wyspy Isabela. Bogate wody Prądu Cromwella obmywają brzegi, dzięki czemu można zobaczyć największe legwany morskie archipelagu, wygrzewające się na skałach, kormorany nielotne i pingwiny z Galapagos nurkujące w poszukiwaniu pożywienia. Podczas spaceru będą Państwo mogli obserwować endemiczne ptaki przybrzeżne, takie jak kaczki białoliczki, szczudłaki czarnoszyje, a czasem nawet flamingi.

Dzień 5

Wyspa Santa Cruz osiąga maksymalną wysokość 864 metrów (2835 stóp) nad poziomem morza; na dużych wysokościach zmienia się pogoda, tworząc mikroklimat. Gatunki flory i fauny występujące w pobliżu linii brzegowej są skrajnie różne od tych na wyżynach. Życie na wyżynach jest znacznie łatwiejsze dzięki obecności słodkiej wody, od ciągłej mżawki, która zdarza się w porze suchej, po ulewne deszcze, które występują w porze deszczowej. Miejscowa ludność wykorzystuje ten klimat do uprawy dużej liczby upraw, a żółwie olbrzymie uwielbiają tę idealną pogodę, aby łączyć się w pary, karmić się i odpoczywać przed następną długą migracją na wybrzeże.

Ta wyspa jest również domem dla gada, który nie istnieje nigdzie indziej na świecie: Santa Fe Land Iguana. Plaża pokryta lwami morskimi to początek naszej przygody, gdzie młode uchatki witają gości swoją ciekawością. Następnie skalisty teren poprowadzi Państwa do eksploracji wyspy, a widok z klifu sam w sobie stanie się nagrodą. Będą mogli Państwo zobaczyć jedne z najwyższych i najszerszych kaktusów z opuncji na wyspach. Wyspa znana jest również z pięknego miejsca do snorkelingu i kajakarstwa.

Dzień 6

Położona na północnym wybrzeżu Española, Zatoka Gardnera kusi turkusową wodą i białą, piaszczystą plażą. Plaża składa się ze sproszkowanych muszli i koralowców, oferując piaszczysty skrawek o długości do 1 kilometra. Wyspa jest uważana za jedną z najstarszych na Galapagos i w ten sposób rozwinęła duża ilość endemicznych gatunków. Wzdłuż Zatoki Gardnera żyje podgatunek kolorowych legwanów morskich.

Punta Suárez leży na zachodnim krańcu wyspy Española, najstarszej wyspy na Galapagos. Największym ptakiem morskim gniazdującym na Wyspach Galapagos jest albatros falowany. W punkcie tym można również zobaczyć przedrzeźniacze, gołębie i okazjonalnie jastrzębie z Galapagos, a także lwy morskie i kolorowe legwany morskie.

Dzień 7

Cerro Brujo to wysepka, która w wyniki erozji została uformowana w wyjątkową naturalną rzeźbę, będącą miejscem spoczynku dla wielu morskich ptaków. Jedna z najpiękniejszych plaż z białym piaskiem na Galapagos (pływanie lub nurkowanie). Za wydmami znajduje się przybrzeżna laguna, którą w przeszłości odwiedzali miejscowi w celu wydobycia soli. Dziś jest domem dla niektórych ptaków przybrzeżnych, takich jak szczudłaki i siewki.

Statek

Silver Origin, pierwszy statek przeznaczony do konkretnego celu, zbudowany przez Silversea, to szczyt eksperymentalnych podróży po Galapagos. Nigdy wcześniej wyspy nie były tak znakomicie zaprezentowane: zespół krajowych przewodników z Ekwadoru, najwyższy stosunek liczby załóg do liczby gości na Galapagos, 8 zodiaków, unikalne przestrzenie, które oferują niezwykłą podróż – dla niezwykłych ludzi. Wszystkie apartamenty, balkony Horizon, obsługa kamerdynera, wyrafinowane wnętrza, kuchnia inspirowana kuchnią ekwadorską - żaden aspekt Silver Origin nie został pozostawiony przypadkowi. Najbardziej ekologiczny statek, jaki kiedykolwiek powstał w Silver Sea.

Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów