podróże szyte na miarę

Zwiedzanie Kanady - od gęstej tajgi po nowoczesne miasta

Kanada

Kanada to nietknięta przez człowieka natura, tysiące kilometrów kwadratowych tajgi. To piękne góry, krystalicznie czyste jeziore i rzeki. Ale Kanada to także wspaniałe miasta, życzliwi ludzie i ciekawa historia. Warto poznać wszystkie aspekty tego pięknego kraju.

Dzień 1

Przylot do Vancouver, prywatny transfer do Hotelu Rosewood Hotel Georgia. Po południu lot helikopterem nad Vancouver (30 min) transfer w jedną i drugą stronę. Wieczór wolny na odpoczynek po podróży.


Dzień 2

Rano spotkanie z prywatnym anglojęzycznym przewodnikiem na całodzienne zwiedzanie Vancouver oraz okolic – Stanley Park, Chinatown oraz Granville Island , spacer po Gastown. Po lunchu North Shore – fascynujący las deszczowy – przejazd kolejką 1 200m w górę na szczyt Grouse Mountain gdzie czeka na Panów piękna panorama. Następnie w planie jest Capilano Suspension Bridge – najważniejsza atrakcja Vancouver. Ten spacer pomiędzy koronami drzew po najwyższym podwieszanym moście na świecie na pewno zapadnie na długo w pamięć.

Dzień 3

Poranne spotkanie z kierowcą, który zawiezie Państwa na lotnisko na lot do Calgary. Po przylocie transfer do Lake Louise (2,5h drogi), gdzie zakwaterują się Państwo w Fairmont Chateau Lake Louise. Reszta wieczoru wolna.

Dzień 4

Rano spotkają się Państwo z prywatnym przewodnikiem na całodzienne zwiedzanie tych wyjątkowych terenów Parku Narodowego Banff – turkusowe jeziora, przepiękne wodospady, znaki działalności lodowców, Icefields Parkway – jedna z piękniejszych tras na świecie. Piknik na wysokościach, po czym przejazd do Athabasca Glacier i Columbia Icefields Centre. Tam wsiądą Państwo do Ice Explorera, który wyjedzie na lodowiec. Piękne widoki i okazja, aby pochodzić po lodowcu. Powrót do hotelu.

Fot. Fairmont Chateau Lake Louise

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu, poranny wyjazd z hotelu z kierowcą na lotnisko na lot do Quebec City. Transfer do hotelu Fairmont Le Chateau Frontenac.


Dzień 6

Quebec City najlepiej zwiedzać na piechotę – dlatego też Państwa prywatny przewodnik zabierze Państwa na spacer wąskimi uliczkami, które są utrzymane w stylu europejskim. Program może być dostosowany do Państwa preferencji tego konkretnego dnia – mogą to być the Fortifications, National Battlefield Park, the National Aseembly, the Grand Alley, Quebec Citadel, the Cannonball Chateau Frontenac, Notre-Dame Basilica, City Hall, Palace Royale i duże więcej! Po lunchu (dodatkowo płatnym) czeka Państwa spacer po drugiej części murów – Beaupre Coastal Area. Przejazd Old Royal Avenue zabierze Państwa w podróż w czasie do Quebec z przeszłości – Chemin du Roi, St Anne de Beaupre, wiele lokalnych wsi i miasteczek – w tej drodze mogą Państwo zażyczyć sobie kilka „stopów” – np. przy Montmorency Waterfalls, Ste Anne de Beaupre Basilica, Atelier Pare. Przejazd na lotnisko na lot do Toronto. W Toronto transfer do hotelu Trump International Hotel & Towers.

Dzień 7

Poranne spotkanie z kierowcą i przewodnikiem na wycieczkę do Wodospadów Niagara – najpierw zobaczą Państwo je z poziomu wody – Hornblower Cruise, a następnie z powietrza – przelot śmigłowcem. Będzie okazja również przespacerować się po Niagara on the Lake, gdzie zobaczymy Shaw Festival Theatre, Fort George, Oban Inn oraz Fort Mississauga. W drodze powrotnej zobaczą Państwo również Courthouse oraz Parliament Oak. Następnie powrót do hotelu.Dzień 8

Prywatny transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów