podróże szyte na miarę

Wyspy Brytyjskie - przez majestatyczne zamki Brytanii

Wielka Brytania

Ruch lewostronny i czerwone autobusy tak bardzo kojarzą się z wyspami brytyjskimi, ale nie tylko one wraz z niesamowitą, królewską Anglią są ich wizytówką. To również Szkocja z zagadkowym Loch Ness, tajemniczymi zamkami Eilean Donan i wzniosłym Edynburgiem. Zapraszamy Państwa na wyprawę przez klimatyczne zakątki Wysp Brytyjskich!

Dzień 1.

Wylot z Polski, przylot do Edynburga. Prywatny transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w The Balmoral w Superior Deluxe Room. Z pokoju roztacza się panoramiczny widok na ogrody przy Princess Street i zamek.
Po przylocie na ten dzień zaplanowane jest popołudniowe zwiedzanie Edynburga wraz z przewodnikiem.

Dzień 2.

Po śniadaniu przejazd do Inverness, a po drodze m.in. słynna destylarnia, gdzie będzie można zobaczyć proces powstawania najsłynniejszego, szkockiego trunku. Następnie przejazd nad Jezioro Loch Ness i wizyta w zamku na brzegu. Przejazd do hotelu Loch Ness Lodge, zakwaterowanie w Premium Plus Room.

Fot. The Balmoral Hotel

Dzień 3.

Po śniadaniu wyjazd do Inverlochy Castle.
Na trasie możliwośc zobaczenia także zamku-wizytówki Szkocji – Eilean Donan, położony na wyspie na Loch Duich niedaleko miejscowości Dornie w zachodniej części regionu Highland. Ze stałym lądem łączy go kamienny most. Zamek został wzniesiony w 1220 r. przez szkockiego króla Aleksandra II. Kręcono tutaj wiele filmów, m.in. np. Nieśmiertelnego.
Następnie przejazd do Inverlochy Castle, który będzie można zwiedzać oraz oddać się rozrywkom związanym z życiem zamku.
Inverlochy Castle to imponujące ruiny XIII-wiecznego zamku Inverlochy, położone są na południowym brzegu rzeki Lochy, niedaleko miasta Fort William. Zakwaterowanie w luksowej posiadłości o tej samej nazwie – Inverlochy Castle, Fort William, w apartamencie Suite lub Queen’s Suite.

Fot. Invernochy Castle

Dzień 4.

Przejazd przez malownicze Glencoe na lotnisko w Glasgow, lot do Londynu, a następnie przejazd do Oxfordu. A już na miejscu popołudniowa wizyta w Blenheim Palace.
Blenheim Palace to monumentalna posiadłość wiejska zlokalizowana w Woodstock w hrabstwie Oxfordshire w Anglii. Pałac został zaprojektowany w stylu barokowym, co jest rzadkością w Anglii. Łączy w sobie funkcje domu mieszkalnego, mauzoleum i pomnika narodowego. Warto też zauważyć, że urodził się w nim premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill. Zakwaterowanie w Le Manoir aux Quatre Saisons, Deluxe Room lub Junior Suite.

Dzień 5.

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Oxfordu. Zakwaterowanie w Le Manoir aux Quatre Saisons, Deluxe Room lub Junior Suite.

Fot. Belmond Le Manoir aux Quatre Saisons

Dzień 6.

Przejazd do Bath przez Cotswolds. Popołudniowe zwiedzanie Bath, a po południu typowa, angielska herbata w hotelu Royal Crescent lub też na pokładzie łodzi. Zakwaterowanie w hotelu Royal Crescent w Classic Suite lub w hotelu Lucknam Park.

Dzień 7.

Przejazd do New Forest, a po drodze zwiedzanie Stonehenge, Salisbury i Winchester. Kolacja w Lime Wood.
Zakwaterowanie w hotelu Lime Wood, New Forest w Spacious Room lub Forest Suite.
Stonehenge jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epoki neolitu albo brązu. Kromlech ten położony jest w odległości 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii, od 1986 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 8.

Wyjazd z hotelu w godzinach okołopołudniowych i przejazd do Amberley.
Górujący nad miastem Arundel zamek jest najbardziej charakterystycznym budynkiem w okolicy.  Historia zamku sięga drugiej połowy XI wieku, kiedy to wybudowano tu twierdzę. Na przestrzeni wieków budowla była wielokrotnie rozbudowywana, jednak pomimo wielu prac zamek zdołał zachować średniowieczną bryłę i atmosferę. Przez ponad 500 lat był on siedzibą książąt Norfolk, by w końcu stać się jedną z najbardziej malowniczych atrakcji turystycznych w południowej części Anglii. Zakwaterowanie w Amberley Castle w Deluxe Room lub Premier Deluxe Room.

Dzień 9.

Przejazd do Londynu. W Londynie wycieczka śmigłowcem ponad miastem, a następnie klasyczne zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w Claridges, London w Deluxe King Room lub The Dorchester lub The Shard.

Dzień 10.

Powrót do Polski.

Fot. Amberley Castle

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów