podróże szyte na miarę

Wietnam - poznaj historie barwnych wiosek położonych wśród pól ryżowych

Wietnam

Wietnam to miejsce magiczne i bardzo urzekające. Podczas podróży będą Państwo mieli okazję poznać aktualna stolice jak i dawną. Zapraszamy na wycieczkę rikszą po uliczkach Hanoi, malowniczy rejs zatoką Halong pośród tysiąca skalistych ostańców. Wietnam to także okazja to zobaczenia cudownych zabytków kolonialnych. Okazałych świątyń i pałacy, starych fortyfikacji w dawnej stolicy kraju – Hue. To również niekończące się tarasy ryżowe położone wokół barwnych wiosek. W końcu to także smak świeżo poławianych owoców morza i ryb.

Dzień 1.

Przylot do Hanoi. Powitanie na lotnisku, prywatny transfer do hotelu Intercontinental, położonego nad Jeziorem Zachodnim w Hanoi, nieopodal 800-letniej pagody Kim Lien (Złoty Lotos).

Dzień 2.

Po śniadaniu wyjazd na półdniową wycieczkę po Hanoi, gdzie będzie możliwość zwiedzenia największych zabytków: Ho Chi Minh Mausoleum (z zewnątrz), byłą rezydencję, Pagodę, Świątynie Literatury – znaną jako pierwszy uniwersytet Wietnamu zbudowany ponad 1000 lat temu. Kolejnym punktem dnia będzie również wizyta w jednym z innych muzeów do wyboru: Sztuki, Narodowe, Wojenne, Etnologiczne, czy też w Muzeum więziennictwa. Będzie okazja aby odwiedzić Jezioro Hoan Kiem oraz świątynię Ngoc Son, a później – teatr tradycyjnych wietnamskich lalek (zrobione są z drewna, a tradycja ta sięga X wieku).

Dzień 3.

Po śniadaniu wyjazd do Tuan Chau Island–Halong Bay – tam zakwaterowanie na luksusowym statku Paradise Peak (Cabin Deluxe z balkonem) z pokładu którego przez następny dzień będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych zakątków zatoki Halong – piękne jaskinie, dziewicze plaże, wioski rybackie, fantastyczne formacje skalne. Oprócz tych atrakcji czeka również luksusowe SPA oraz wyborna kuchnia serwowana przez Szefa Kuchni który prowadzi również kurs gotowania.

Dzień 4.

O świcie obsługa statku zaprasza Gości do uczestniczenia w demonstracji Tai Chi na górnym pokładzie. Około 10.30 statek przybija do portu w Tuan Chau Island, skąd nastąpi transfer na lotnisko w Hanoi, a następnie wylot do Nha Trang.

Po przylocie do Nha Trang prywatny transfer do hotelu Six Senses Hideaway Ninh Van Bay (około godzina drogi autem, następnie 20 minutowy rejs łodzią). Zakwaterowanie na 3 noce.

Dzień 5.

Po śniadaniu wyjazd z hotelu na  półdniową wycieczkę, która pozwoli odkryć wyjątkową kulturę i zabytki Nha Trang. Wycieczka zaczyna się od rejsu łodzią do Nha Trang, następnie przejażdżka, która pozwoli odkryć historię tego zakątka Wietnamu. W programie Instytut Oceanografii – duma miejscowej prowincji, pagoda Long Son oraz świątynie Po Nagar. Po drodze wspaniałe panoramiczne widoki oraz odwiedziny na lokalnym targu oraz w fabryce papieru ryżowego. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

Dzień 6.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, rejs do Nha Trang oraz transfer na lotnisko na przelot do Hanoi. Po wylądowaniu przejazd do Ninh Binh usytuowanego 92 km od Hanoi. Po drodze możliwość zobaczenia Tam Coc, przejazd przez pola ryżowe oraz okazja aby cieszyć oczy spektakularnym otoczeniem podczas rejsu w tradycyjnej łodzi do jaskiń – Tam Coc. Zakwaterowanie w Hotelu Emeralda Ninh Binh.

Fot. Emeralda Ninh Bình

Dzień 7.

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania okolic Ninh Binh: Pagoda Bich Dong oraz wizyta w Hoa Lu, antycznej stolicy Wietnamu, gdzie czeka wizyta w Świątyniach Dinh and Le Dynasties. Następnie przejazd do Hanoi, a tam godzinna wycieczka rikszą po starej części Hanoi (Hanoi’s Old Quarter). Będzie to okazja do fotografowania prawdziwego życia w tym istnym labiryncie 36 ulic. Zakwaterowanie w Hotelu Intercontinental i czas wolny do transferu na lotnisko. Prywatny transfer na lotnisko w Hanoi.

Wylot do Polski.

Fot. InterContinental Hanoi

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów