podróże szyte na miarę

Uganda - poczuj bezdroża Afryki w jej najpiękniejszych parkach narodowych

Uganda

Niezapomniane safari w najpiekniejszych miejscach Ugandy! Zapraszamy Państwa na przygodę z dzikimi zwierzątami podczas game drive. Wyprawa ta jest unikatowa równiez przez to, że oprócz "Big 5" Afryki można poznać zwyczaje i zaobserwować inne wspaniałe zwierzęta jakimi są szympansy i gigantyczne goryle. To podróż warta zachodu!

Dzień 1.

Przylot do Entebbe, następnie prywatny transfer do hotelu Kampala Serena Hotel.  Zakwaterowanie na 1 noc w pokoju typu Deluxe, ze śniadaniem.

Dzień 2.

Prywatny przelot 1,5h do Kidepo Valley. Zakwaterowanie na 2 noce w Apoka Safari Lodge (pełne wyżywienie w cenie) położonego na terenie Parku Narodowego Kidepo Valley na północno wschodnim krańcu Ugandy – uważanego za jedno z najpiękniejszych miejsc w Ugandzie. Tam Manager lodgy opowie Państwu o miejscach wartych zobaczenia.

Fot. Apoka Safari Lodge

Dzień 3.

Game drive samochodem  i piesze safari z wykwalifikowanym przewodnikiem. Po południu możliwość relaksowania się w basenie i podziwiania zwierząt odwiedzających pobliski wodopój.

Fot. Apoka Safari Lodge

Dzień 4.

Transfer lotniczy 2h 20 minut do parku Kibale, który słynie z zamieszkujących go szympansów oraz 12 innych wyjątkowych gatunków małp. Po południu spacer z przewodnikiem podczas którego będzie można podziwiać te niesamowite gatunki zwierząt. Zakwaterowanie na 1 noc w Kyaninga Lodge położonego na terenie Kibale Forest w południowo zachodniej Ugandzie. W cenie pobytu: pełne wyżywienie.

Dzień 5.

Transfer w godzinach porannych na pas i następnie godzinny lot do Kayonza i spotkanie z rangerem. Zakwaterowanie na 2 noce Sanctuary Gorilla Forest Camp w Parku Narodowym Bwindi – najpiękniejszym, najdzikszym miejscu w Ugandzie. Tego dnia zobaczą Państwo z przewodnikiem wspaniałe ptaki oraz zwierzęta zamieszkujące okoliczne lasy. W cenie pobytu pełne wyżywienie.

Dzień 6.

Tropienie goryli – dzień zorganizowany. Po wczesnym śniadaniu spotkanie z rangerem, z którym przedzierając się przez gęstwiny lasu deszczowego wyruszymy na poszukiwanie goryli. Jeśli dopisze nam szczęście spędzimy niezapomnianą godzinę w towarzystwie tych wyjątkowych i majestatycznych gigantów. Po południu, jeśli czas na to pozwoli, udamy się na wycieczkę do jednej z tradycyjnych ugandyjskich wiosek aby poznać lokalne zwyczaje, tradycje i sposób życia. Kolacja i nocleg w safari lodge.

Dzień 7.

Wykwaterowanie oraz transfer lotniczy na lotnisko w Entebbe, następnie wylot do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów