podróże szyte na miarę

Turcja - zanurz się w wodach termalnych Pamukkale

Turcja

Wyjątkowy rejs po rzece Bosfor - rozdzielającej Istambuł na dwie części, na część europejską i część azjatycką. Turcja to osobliwe perły natury – wapienne zbocza Pamukkale to tylko jedno z wielu nietuzinkowych miejsc. Niebotyczny Pergamon przybliża bogatą historią zaklęta w swoich zabytkach i 200 000 książek. Uroku całemu kraju dodają liczna łaźnie, akwedukty, karawanseraje i amfiteatry.

Dzień 1

Przylot do Istambułu. Odbiór z lotniska i prywatny transfer do Hotelu Cıragan Palace Kempinski. Najlepszy, najczęściej nagradzany i najsłynniejszy hotel w Istambule z przepięknym widokiem.

Dzień 2

Po śniadaniu wycieczka z przewodnikiem. Odwiedzenie bazaru przypraw Spice Market, meczetu The Mosque of Rustem Pasha. Następnie rejs po cieśninie Bosfor aż do morza Marmara. Podczas rejsu można podziwiać drewniane domki zwane “yalı” położone przy rzece Bosfor. Po rejsie transfer do restauracji rybnej Sariyer na lunch nad rzeką, blisko Morza Czarnego.  Po lunchu przejazd na stronę azjatycką i wejście na najwyższy punkt – wzgórze “ Çamlıca Hill ” następnie przejazd do Pałacu Beylerbeyi Palace położonego na brzegu Bosforu następnie mostem Bosforskim powrót do hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w The Topkapı Palace, wizyta w kuchni gdzie znajduje się 2 największa kolekcja porcelany na świecie następnie Council Hall, Treasury, Pavillions. Później wizyta w kościele Hagia Sophia wybudowanym w 537 r.n.e. Następnei wizyta w Meczecie Blue Mosque oraz zobaczą Państwo Hippodrome, Obelisk z Egiptu, the Serpentine Column z Grecji, Byzantine Column i fontannę Wilhemn Kaiser.

Dzień 4

Przelot z Istambułu do Izmiru, odbiór z lotniska i prywatny transfer do hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Pergamonu. Wizyta w bibliotece z kolekcją 200 000 książek. Zobaczą Państwo świątynię Ateny, Trajana, Ołtarz Zeusa, Red Basillica. Po lunchu wizyta w Asklepion, starożytnym ośrodku zdrowia. Powrót do hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd od Efezu gdzie można zobaczyć bibliotekę Celcus, Agorę, Fontannę Trojan, bramę Hadrian's Gate, świątynię Domitianus i teatr, rzymskie mozaiki oraz Terrace Houses of Ephesus. Nastepnie wizyta w domu Marii Dziewicy, gdzie spędziła ostatnie lata życia. Po lunchu transfer do Pamukkale (3h). Zakwaterowaniw w hotelu Richmond w apartamencie.

Dzień 7

Po śniadaniu wizyta w starożytnym Hierapolis oraz podziwianie niesamowitych tarasów powstałych z półkolistych basenów wypełnionych wodą termalną ze wzgórz. Lunch w drodze do Bodrum zwanego tureckim St Tropez. Zakwaterowanie na 3 noce w Kempinski Barbaros Bay w Bodrum.

Dzień 8

Transfer z hotelu na lotnisko i powrót do Polski

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów