podróże szyte na miarę

Tajlandia i Kambodża - poczuj duchową odnowę w buddyjskiej świątyni

Tajlandia i Kambodża

Wyprawa pozwalająca na odwiedzenie najważniejszych zabytków i świątyń w Tajlandii oraz perełki Kambodży – Angkor Wat. Podczas pobytu w Tajlandii będzie również możliwość zrobienia zakupów na pływającym targu, przejażdżki „koleją śmierci”, jazdy barwnymi tuk-tukami oraz wieczornego rejsu po rzece Menam. W ostatnich dniach pobytu w Tajlandii zapraszamy Państwa na odpoczynek na rajskich wyspach, gdzie będzie możliwość zrelaksowania, plażowania lub też korzystania z lokalnych i hotelowych atrakcji.

Dzień 1.

Przylot do Bangkoku, prywatny transfer z anglojęzycznym przewodnikiem do hotelu Anantara Bangkok Riverside Resort & Spa.

Dzień 2.

Wyjazd z hotelu po śniadaniu i przejazd około 100 kilometrów na południowy zachód od Bangkoku do Damnoen Saduak, najsłynniejszego i najbardziej barwnego ze wszystkich pływających targów. Następnie przejazd do Kanchanaburi, przystanek na zrobienie zdjęć na słynnym moście na rzece Kwai. Po obiedzie wizyta w muzeum Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej, tzw „Kolei Śmierci” budowanej w latach 1942–1943. Powrót do hotelu około godz 18.

Dzień 3.

Zwiedzanie Bangkoku taksówką wodną i Tuk Tukiem. Bangkok nie bez powodu nazywany jest Wenecją Wschodu, taksówki wodne są tu bardzo popularną forma transportu. Podczas wycieczki podziwiać można będzie najpopularniejszy w mieście targ kwiatów i owoców, świątynię Wat Pho oraz słynny posąg leżącego Buddy. W programie również przeprawa promowa do Świątyni Świtu oraz jazda Tuk Tukiem. Powrót do hotelu około godz 13.

Wieczorem około godz. 19 prywatny transfer z przewodnikiem do portu, skąd zaczyna się rejs 3 – poziomowym statkiem po rzece Chao Phraya (Menam). Nowocześnie urządzony statek, z przestronnymi wnętrzami może pomieścić 300 osób i daje możliwość przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu lub na górnym otwartym pokładzie. Na statku przewidziana jest kolacja (bufet, kuchnia międzynarodowa). Podczas rejsu podziwiać można Bangkok nocą: Wielki Pałac, Świątynię Świtu, mosty. Relaksując się można oglądając niebo nad stolicą. Powrót do portu około godz. 21:30, prywatny transfer do hotelu.

Dzień 4.

Po śniadaniu prywatny transfer z hotelu na lotnisko, następnie przelot Bangkok – Siem Reap, czas lotu ok. 1 godz. Po przylocie do Siem Reap spotkanie z anglojęzycznym przewodnikiem, transfer do hotelu Landmark w Raffles Grand D’Angkor. Po przyjeździe do hotelu odpoczynek i masaż w Bodia Spa.

Dzień 5.

Wyjazd z hotelu po śniadaniu, około godz. 8. wyjazd na zwiedzanie Angkor, Potężnego Imperium Khmerów, nazywanego także Królestwem Angkor, które znajduje się na liście UNESCO. W programie zwiedzania świątynia Bayon, gdzie na przybyszów spogląda ponad 200 kamiennych twarzy, świątynia Babhoun, Taras Słoni oraz taras Leper King. Po lunchu zwiedzanie Ta Prohm, kamiennej budowli, w której ściany splatają się z ogromnymi korzeniami kilkudziesięciometrowych drzew. Dawni konserwatorzy zdecydowali, by zostawiać tę świątynię jako jedyną nienaruszoną jako przykład pokazujący w jaki sposób dżungla wdarła się do miasta. Jednak bardziej niż im Ta Prohm zawdzięcza swoją sławę filmowcom - w tym przedziwnym miejscu nakręcono film "Tomb Rider" z Larą Croft w roli głównej. Powrót do hotelu około godz. 18.

Dzień 6.

Po śniadaniu rejs łodzią na Tonle Sap Lake, gdzie można przyjrzeć się z bliska jak wygląda życie na jeziorze.  Wizyta w Kampong Phluk, wiosce z domami na palach, następnie lunch. Po południu wizyta w Angkor: Rolous Group (Świątynie Bakong, Lolei i Preah Ko). Otoczenie to typowe dla Kambodży pola ryżu i plantacje palm cukrowym. W programie przejażdżka w zaprzęgu krów do małej pagody. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

Dzień 7.

Po śniadaniu prywatny transfer z hotelu na lotnisko, przelot z Siem Reap – Bangkok – Krabi. Po przylocie do Krabi spotkanie na lotnisku z anglojęzycznym przewodnikiem i prywatny transfer do hotelu Rayavadee.

Dzień 8.

Dzień pełen rajskich widoków! Rano po śniadaniu ok. godz 8 wyjazd z hotelu i transfer do portu, gdzie rozpoczyna się rejs łodzią motorową po 4 wyspach. W programie wycieczki: Plaża Railay, Chicken Island, Poda Island, oraz wyspy Tap. W czasie rejsu przewidziany lunch, czas na plażowanie oraz snorkeling. Powrót do hotelu około godz. 15.

Dzień 9.

Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Pierwszym punktem wycieczki będą gorące źródła, wodospad oraz szlak w dżungli prowadzący do szmaragdowego jeziorka (możliwość popływania). Następnie przejazd do Świątyni Tygrysa w Krabi, gdzie zobaczyć można wiele wizerunków Buddy i gigantyczne drzewa oraz poznać lokalną historię i kulturę. Kolejną atrakcją dnia jest przejażdżka na słoniach po lesie tropikalnym oraz w pobliżu plantacji drzew kauczukowych i palm.

Fot. Rayavadee, Krabi

Dzień 10.

Rejs na Wyspę James Bonda oraz do Zatoki Phang Na, uważanej za jedną z  najpiękniejszych zatok w Tajlandii.  Wyjazd z hotelu po śniadaniu, prywatny transfer do portu skąd zaczyna się rejs łodzią motorową. W programie wycieczki: wyspa Jamesa Bonda, spływ kajakowy na Tham Pan Noi, wioska rybacka oraz wyśmienity lunch z owoców morza, czas na zakupy, wizyta na Wyspie Hong, gdzie przewidziany jest czas na plażowanie lub snorkeling. Powrót do hotelu około godz. 16.

Dzień 11.

Prywatny transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów