podróże szyte na miarę

Sekrety Meksyku: historia, przyroda i harmonia

Meksyk

Podróż, dzięki której odkryjecie ducha Azteków i odnajdziecie spokój w raju wellness.


Dzień 1

Witamy w Meksyku! Po przylocie na lotnisko w Cancun, prywatny transfer do hotelu (ok 1h 45 min) i zakwaterowanie na 7 nocy w hotelu Jashita lub Chable Maroma.

Półwysep Jukatan to magiczne miejsce. Piękne otoczenie przeplata się tutaj z unikalną kulturą oraz wspaniałą pogodą. To wyjątkowe plaże, absolutny raj dla miłośników sportów wodnych, nurkowania. To bajeczne miejsce dla fascynatów historii. To wspaniałe miejsce dla plażowiczów, dla amatorów przygód, dla rodzin, dla par - każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień 2

Czas wolny.

Dzień 3

Całodniowa wycieczka do Chichen Itza i Cenote (8-9 h).

Podczas tej wycieczki będą mogli Państwo się cieszyć historycznymi i naturalnymi cudami Jukatanu, odwiedzając Chichen Itza i spędzając czas w cenocie. Prywatny przewodnik spotka się z Państwem w hotelu o 8:00 na podróż do najbardziej kultowego stanowiska archeologicznego, Chichen Itza. Dowiedzą się Państwo o kosmologii, religii i codziennym życiu Majów od swojego eksperta, który namaluje obraz tego, jak wyglądało Chichen Itzá przed przybyciem Hiszpanów.

Jedną z pierwszych budowli, które będzie można zobaczyć, to uderzający El Castillo lub Piramida Kukulkana, jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata.

Poza murami miejskimi znajduje się cenota, w której odbywały się ofiarne utonięcia. Dowiedzą się Państwo, co zostało odkryte podczas prób osuszenia tego głębokiego zapadliska. Po zwiedzeniu Chichen Itza zostaną Państwo przewiezieni do pięknej cenoty Dzitnup. Wchodząc, podziwiać będzie można imponujące stalaktyty zwisające z sufitu. Jest tu pojedynczy otwór, przez który światło słoneczne przebija się przez ciemność. Będzie szansa nurkować w czystych wodach cenoty, obserwując tutejsze życie podwodne. Cenoty są prawdziwie magiczne i charakteryzują się mistyczną atmosferą. Po kąpieli, powrót do hotelu.

Dzień 4

Czas wolny.

Dzień 5

Całodniowa wycieczka do Valladolid i Ek-Balam.

Podczas tego całodniowego doświadczenia odwiedzą Państwo Valladolid, urocze miasto kolonialne i pierwszą stolicę regionu. Będą mieli Państwo tutaj trochę czasu na lunch (nie wliczony w cenę) i okazję do zwiedzania historycznego centrum miasta i klasztoru w towarzystwie dwujęzycznego przewodnika, po czym udadzą się Państwo do Ek-Balam, aby odwiedzić pałac z efektowną fasadą misternie zdobioną w formie węża. Przewodnik poprowadzi te miejsca miejsc, opowiadając o historii Majów, kosmologi, religii i ich życiu codzienne.

Dzień 6

Czas wolny.

Dzień 7

Wycieczka do Tulum i Coba.

Tego dnia odkryją Państwo starożytne miasto Tulum, z prywatnym dwujęzycznym przewodnikiem. Jest to jedyne miejsce Majów z widokiem na Morze Karaibskie.
Przemierzając strefę archeologiczną, będzie można poznać historię i kosmologię Majów oraz obserwować świątynie zbudowane setki lat temu na cześć bogów wiatru i deszczu.

Kolejnym, po zwiedzaniu Tulum, punktem w Państwa podróży, będzie Cobá.

Starożytne miasto Majów Cobá było duże i sprawowało wielką władzę aż do pojawienia się Chichen Itzá. Przemierzając strefę archeologiczną na rowerach trójkołowych – lub „limuzynach Majów” – przejadą Państwo większą część terenu i poczują jego wielkość – w tym miejscu znajduje się wiele budowli do zobaczenia! Podczas spaceru po Cobá, przewodnik wyjaśni historię miasta i wszystko, co o nim wiadomo, pomimo licznych grabieży, które miały miejsce po ponownym odkryciu tego miejsca.

Dzień 8

Prywatny transfer do SHA Hotel (ok 2h) i zakwaterowanie na 7 nocy z wybranym programem wellness dla 2 osób.

Programy Wellness hotelu SHA:
  • Detoks i optymalna waga

Skuteczna synergia w oczyszczaniu organizmu i osiąganiu zdrowej wagi

Program ten ma na celu zapewnienie niezwykłych i konkretnych rezultatów w procesie detoksykacji organizmu i reaktywacji metabolizmu. Skupiamy się na osiągnięciu głębokiego oczyszczenia i rewitalizacji metabolizmu, ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie skutecznych i długotrwałych rezultatów, które pozwolą ci osiągnąć optymalny stan zdrowia.

  • Intensywny detoks i optymalna waga

Skuteczna synergia w oczyszczaniu organizmu i osiąganiu zdrowej wagi

Program ten ma na celu zapewnienie niezwykłych i konkretnych rezultatów w procesie detoksykacji organizmu i reaktywacji metabolicznej. Skupiamy się na osiągnięciu głębokiego oczyszczenia i rewitalizacji metabolizmu, ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie skutecznych i długotrwałych rezultatów, które pozwolą ci osiągnąć optymalny stan zdrowia.

  • Wydajność lidera

Optymalna wydajność i długotrwała witalność dla tych, którzy żyją w wymagających warunkach

Zdając sobie sprawę z tego, jak trudno jest na stanowisku kierowniczym znaleźć czas na zadbanie o siebie, opracowaliśmy intensywny 7-dniowy program łączący najskuteczniejsze zabiegi i metodologie zarówno medycyny naukowej, jak i holistycznej, aby osiągnąć optymalną wydajność fizyczną i psychiczną. Program zdrowia dla kadry kierowniczej.

  • Przywrócenie równowagi i energii

Rewitalizacja ciała w celu przywrócenia i osiągnięcia maksymalnej witalności i równowagi fizycznej i psychicznej

Rebalance & Energize przyjmuje innowacyjne podejście, które obejmuje klinicznie poparte i opatentowane technologie i zabiegi w celu złagodzenia stresu, przywrócenia równowagi systemów organizmu i ożywienia jego funkcji na poziomie komórkowym, zapewniając maksymalną regenerację i radykalne zwiększenie energii życiowej.

  • Starzenie się i zapobieganie

Innowacyjne podejście prewencyjne do spowolnienia procesu starzenia się komórek

Program ten ma na celu spowolnienie procesu degeneracji komórek oraz reaktywację potencjału zdrowotnego każdej osoby. Celem jest sprowokowanie naturalnej stymulacji i odbudowy różnych procesów i systemów metabolicznych poprzez zapobieganie i strategiczne stosowanie innowacyjnych metod leczenia starzenia się.

Dzień 9-14

Pobyt z wybranym programem wellness

Dzień 15

Prywatny transfer na lotnisko (ok. 30 min).

Proponowane hotele:

Jashita Tulum

Położony nad turkusowym oceanem Jashita to luksusowy hotel butikowy z 30 apartamentami, usytuowany na chronionej zatoce Soliman Bay w Tulum. Współczesny design łączy się tu z rustykalnym stylem Meksyku, podkreślając harmonię z otaczającą dżunglą. Goście mogą cieszyć się spokojem i pięknem natury, podczas gdy ruiny miasta Tulum z epoki Majów znajdują się zaledwie 10 km stąd, a lotnisko w Cancun jest oddalone o 110 km. Restauracja Pandano oferuje dania przygotowane z lokalnych składników, łącząc najlepsze tradycje meksykańskie i włoskie.

Chable Maroma

Hotel Chablé Maroma to luksusowa oaza, usytuowana 20 km od Playa Del Carmen, przy Rezerwacie Punta Maroma. Zaprojektowany w harmonii z naturą Karaibskiego wybrzeża, oferuje luksusowe wille w dżungli Majów, w kolorach lokalnych materiałach. Goście mogą korzystać z prywatnej plaży i przestronnego Spa. Kuchnia, inspirowana sztuką szefa kuchni Jorge Vallejo, oferuje nowoczesne dania meksykańskie w restauracjach Bu’ul i Kaban, oraz koktajle w Raw Bar. Tradycyjne majańskie ogrody KA’ANCHE dostarczają świeże produkty, a szeroka gama aktywności obejmuje zajęcia jogi, medytacji oraz sporty wodne i lądowe.

Cena:

Cena pakietu za 14 nocy:  19 725 USD / 1 osobę - z Jashita Tulum

Cena pakietu za 14 nocy: 20 190 USD / 1 osobę - z Chable Maroma

Cena zawiera:

  • wszystkie transfery lotniskowe i pomiędzy hotelami zawarte w programie
  • zakwaterowanie na 14 nocy ze śniadaniami
  • prywatne wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem zawarte w programie
  • program Wellness w cenie w SHA (7 nocy) (cena może się różnić w zależności od wybranej opcji)
Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów