podróże szyte na miarę

Przygoda na magicznej Antarktydzie

Antarktyda

Echo to podróż do ostatniego prawdziwego, dzikiego i najbardziej odległego miejsca na Ziemi – Antarktydy. Zapierający dech w piersiach lodowcowy krajobraz wywiera na odwiedzających głęboki i trwały wpływ. Góry lodowe wznoszą się tu niczym rzeźbione katedry, a dzika przyroda kwitnie w najtrudniejszych warunkach, lśniące tafle lodu rozciągają się do linii horyzontu, a odłamki skał przebijają się przez pola śnieżne. Wizyta na biegunie południowym to przeżycie, którego doświadcza mniej niż 500 osób rocznie. Tutaj nie ma już wschodu, zachodu ani południa - jest tylko północ.

Lodge powstał dzięki inicjatywie bijących rekordy polarników. Odwiedzali go wybitni astronauci, w tym Buzz Aldrin i były dowódca ISS Terry Virtsa, obaj mówili o bezkresnej Antarktydzie i jej dramatycznych pasmach górskich, których piękno przewyższa Wenus i Marsa. Echo pozwala gościom połączyć ultraluksusowe doznania z jedyną w swoim rodzaju przygodą. Doświadczony zespół kucharzy, gospodarzy i przewodników pozwala na relaks lub zwiedzanie w wolnym czasie. Każda wycieczka jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, z szerokim wyborem atrakcji, takich jak wizyta w pobliskiej kolonii pingwinów cesarskich liczącej 28 000 osobników lub podróż na biegun południowy.

Otoczone jedną z najbardziej spektakularnych scenerii na planecie, futurystyczne "podniebne kapsuły" Echo wyglądają jak kolonia na Marsie. Wykonane zostały z materiałów kompozytowych, aby wytrzymać trudne warunki środowiskowe. Zainspirowane przez astronautów i używane przez odkrywców, każda z sześciu kapsuł jest indywidualnie ogrzewana, zaprojektowana dla dwóch osób i posiada okna od podłogi do sufitu pozwalając zanurzyć się w księżycowym krajobrazie. Każda sypialnia ma własną toaletę z umywalką. "Cosmos", centralna część wypoczynkowa, obejmuje recepcję, salon, bibliotekę i jadalnię, a także a także prysznice.

*Podstawowe informacje: 24 godziny światła dziennego | Średnia temperatura latem -10 do -5°C |

Pomimo odległego położenia Echo, goście będą cieszyć się kunsztowną kuchnią. Posiłki przygotowywane są w najwyższych kulinarnych standardach i z użyciem pozyskiwanych od południowoafrykańskich dostawców najświeższych, lokalnych składników. Szef kuchni zapewni menu dostosowane do wymagań dietetycznych każdego gościa. Światowej klasy zespół kulinarny zaprojektował eleganckie całodniowe menu. Do śniadań jest świeżo wypiekany chleb i świeżo mielona kawa na zamówienie. A idealnym uzupełnieniem eleganckich trzydaniowych kolacji będą wielokrotnie nagradzane wina z Cape Vineyards.

Echo położony jest w sercu pasma górskiego Drygalski i można się do niego dostać prywatnym odrzutowcem lub lotem czarterowym, w grupie maksymalnie 12-osobowej. Podczas 5-godzinnego lotu przez potężny Ocean Południowy, z Kapsztadu na lądowisko Wolf's Fang, afrykańska noc zamienia się w antarktyczny dzień.  Nad pasem startowym Wolf's Fang  góruje jedna z najwspanialszych i najbardziej charakterystycznych gór na całym kontynencie, nazwana "Wilczym Kłem" przez pierwszych norweskich odkrywców.

Atrakcje:

-       Kapsuła-biblioteka– miejsce spotkań i wypoczynku.

-       Wspinaczka skałkowa i zjazdy na linie

-       Sporty zimowe

-       Eksploracja jaskiń lodowych

-       Wycieczki

Każda wycieczka jest szyta na miarę, z szerokim wyborem atrakcji, takich jak wizyta w pobliskiej 28-tysięcznej kolonii pingwinów cesarskich lub podróż na biegun południowy.

Dostępne są wyjątkowe wycieczki, które sprawią, że przygoda będzie niezapomniana!

  • 2-dniowa wyprawa na biegun Południowy:

Echo od bieguna południowego dzieli 2400 km. Pierwsza część podróży to 5-godzinny lot do obozu Dixie's. Przelot nad lodem zapewnia niezapomniany widok na Płaskowyż Polarny. Postój, aby uzupełnić paliwo, a następnie lot będzie kontynuowany kolejne 2 godziny do samego celu. W samym sercu Wielkiego Białego Kontynentu znajduje się Biegun Południowy, jeden z dwóch stacjonarnych punktów na obracającej się Ziemi! Na dokładnie 90 stopniach szerokości geograficznej można obejść świat dookoła w zaledwie kilka kroków i podziwiać miejsce, w którym nie ma już wschodu, południa ani zachodu -jedynym kierunkiem jest północ! Amerykańska stacja badawcza Amundsen-Scott jest tłem dla tego wyjątkowego miejsca.  Dzień kończy się lotem powrotnym do obozu Dixie i noclegiem w wielkiej dziczy płaskowyżu. O poranku nastąpi lot powrotny do Echo.

  • Szczyty gór Nunatak

Szczyty siedmiu pobliskich gór Nunatak, gdzie można dotrzeć pieszo różnymi trasami, od łagodnych po trudne, ale wszystkie zapewniają spektakularne widoki.

  • Wspinaczka

Z pomocą czekana i raków goście będą wspinać się po ścianach lodu wyrzeźbionych z lodowca otaczającego góry Henriksen Nunatak.

  • Piknik z szampanem

Piknik na szczycie surowego szczytu z 3800 widokiem na horyzont, idealna okazja na popijanie koktajlu z 10 000-letnim lodem.

  • Wycieczka do kolonii pingwinów:

Wycieczka do kolonii 28 000 pingwinów cesarskich i ich piskląt. Wizyta u pingwinów rozpoczyna się od 2,5-godzinnego lotu do Zatoki Atka, miejsca, w którym kręcono pierwszy odcinek filmu dokumentalnego Sir Davida Attenborough pt. Siedem Światów, Jedna Planeta. Goście mogą zobaczyć pingwiny na wczesnym etapie ich cyklu życiowego, ponad 14 000 par lęgowych i ich nowo wyklute pisklęta. Ten spektakl jest pełen hałasu i energii; ulubiony wśród obserwatorów przyrody i fotografów. Jest tak niewielu odwiedzających tę kolonię, że pisklęta nie boją się ludzi i często spacerują w pobliżu. Niezwykłe doświadczenie dzikiej przyrody w Zatoce Atka, widok wykraczający poza wyobraźnię każdego fotografa przyrody!

  • Sporty zimowe

10-kilometrowatrasa w górach Nunatak i wokół nich, aby goście mogli cieszyć się z atrakcji takich jak narty biegowe, rowery fat bike, czy skutery śnieżne.

  • Jeep safari

Wykwalifikowani przewodnicy UIAGM zabiorą gości na safari, specjalnie dostosowanym do warunków Antarktydy jeepem ArcticTruck, i podzielą się opowieściami z bogatej historii eksploracji lodowca.

  • Lot widokowy

Można cieszyć się malowniczym lotem na pokładzie samolotu Basler-BT67, który zapewnia wspaniałe widoki na górskie szczyty i lodowce Queen Maud Land.

Przykładowa podróż:

Poniższy plan jest całkowicie zależny od warunków pogodowych na Antarktydzie i ma służyć wyłącznie jako przewodnik po tym, czego goście mogą spodziewać się każdego dnia. Dokładna kolejność atrakcji i typy samolotów wymienione w planie mogą się różnić.

DZIEŃ PRZED WYLOTEM:

Przewodnicy zorganizują odprawę bezpieczeństwa w Kapsztadzie, sprawdzą odzież polarną i przygotują do lotu na południe.

DZIEŃ 1:

5-godzinny przelot nad tysiącami gór lodowych przez Ocean Południowy na Antarktydę. Po lądowaniu nastąpi transfer do lodgy Echo.

DZIEŃ 2:

Czas na relaks i rozgoszczenie się w lodgy. Aktywności w czasie wolnym obejmują regenerujące masaże, wędrówki w celu odkrywania niesamowitych gór i lodowców, zdobywanie szczytu nunatak, wspinaczkę lodową, a nawet zjazdy na linie! W spokojniejsze dni można usłyszeć rozmowy pracowników polarnych o ich rekordowych wyprawach i niektóre mniej znane historie Antarktydy.

DZIEŃ 3:

2-godzinny przelot przez Antarktydę, zapewniający piękne widoki na pobliskie pasma górskie i linię brzegową do kolonii pingwinów w Atka Bay. Dzięki tej wyprawie można znaleźć się wśród nielicznych, którzy kiedykolwiek doświadczyli takiego spektaklu, obserwując prawdziwy Marsz Pingwinów.

DZIEŃ 4:

Dzień na zwiedzanie pobliskich gór, wędrówkę z widokiem na niekończącą się pokrywę lodową, i piknik z szampanem. Następnie rozpocznie się safari, krętą drogą przez śnieg i lód do niesamowitego punktu widokowego, z którego można podziwiać panoramiczny widok na właśnie odkryte góry.

DZIEŃ 5:

Początek wyprawy zaplanowano wcześnie rano. Lot samolotem Basler BT-67 nad oszałamiającymi pasmami górskimi i lądowanie w obozie Dixie na tankowanie. Po spacerze na Wysokim Płaskowyż, będzie kontynuowany lot do bieguna południowego, gdzie będzie mnóstwo czasu na zdjęcia i szansa na podstemplowanie paszportu przed lotem z powrotem do obozu Dixie i noclegiem w wielkiej dziczy płaskowyżu.

DZIEŃ 6:

Po nocy pod namiotem i  obfitym śniadaniu nastąpi lot powrotny do Echo na trzydaniową kolację z szampanem, aby uczcić ukończoną ekspedycję.

DZIEŃ 7:

Pełna przygód wędrówka wzdłuż krętego klifu, wspaniałe widoki na ostatnią dziewiczą pustynię na Ziemi. Przewodnicy górscy zapewnią bezpieczeństwo.

DZIEŃ 8:

Lot z Antarktydy będzie ostatnim z trwałych wspomnień z wielkiego Białego Kontynentu, przed zanurzeniem się z powrotem w tętniącej życiem energii Afryki. Po lądowaniu w Kapsztadzie nastąpi transfer do hotelu, by zrelaksować się i zastanowić nad Antarktyczną przygodą.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów