podróże szyte na miarę

Południe Maroka - cesarskie miasta pośród czerwonych piasków Sahary

Maroko

Niesamowita podróż pełna barw, smaków i zapachów. Wyprawa pozwalająca na zobaczenie najważniejszych miejsc tego magicznego miasta i jego okolic - magiczny Marrakesz, który każdemu pozostaje w pamięci na długo, najstarsze i najsłynniejsze wioski berberyjskie, oazy palmowe a to wszystko z pełnymi majestatu górami Atlas w tle.

Dzień 1

Przylot na lotnisko w Marrakeszu, prywatny transfer z lotniska do hotelu Four Seasons.

Dzień 2

Zwiedzanie i odkrywanie sekretów i tajemnic „Czerwonego Miasta” czyli Marrakeszu. W programie Meczet Koutubia, największy i najbardziej znany zabytek miasta oraz grobowce Saadytów i Pałac Bahia, w którym przed laty sułtan miał swój harem. Kontynuując barwnymi uliczkami medyny, gdzie można odnieść wrażenie, że świat zatrzymał się tysiąc lat temu dotrą Państwo do serca miasta i jego głównego placu - Djemaa el-Fna. Plac ten, który szczególnie ożywa wieczorową porą jest miejscem, które na długo zostaje w pamięci…zaklinacze węży, opowiadacze legend, wróżbici, tancerze, a nawet uliczni dentyści! Do tego unoszący się zapach przyrządzanych na placu potraw oraz dźwięki lokalnej muzyki sprawiają, że jest to miejsce pełne magii. W godzinach wieczornych powrót do hotelu.

Dzień 3

Wyjazd z hotelu po śniadaniu, a następnie dalsza część odkrywania uroków tego jakże barwnego marokańskiego miasta. Możliwość wzięcia udziału w lekcjach gotowania tradycyjnych marokańskich potraw – tajin. W programie dnia również przejażdżka bryczką do ogrodu Menara oraz do wspaniałego i pełnego pięknych okazów roślin ogrodu Majorelle, który został założony przez francuskiego malarza Jacquesa Majorelle, a jego kolejnym właścicielami byli Yves Saint Laurent i Pierra Berge. Yves Saint tak bardzo pokochał te wyjątkowe miejsce, że tutaj zgodnie z ostatnią wolą projektanta rozsypano jego prochy. Kto odwiedzi to miejsce zrozumie decyzję Laurenta. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

Fot. Four Seasons Marrakech

Dzień 4

Wyjazd z hotelu po śniadaniu, przejazd do Ourzazate podziwiając po drodze majestatyczne góry Atlasu Wysokiego, oazy palmowe, wioski berberyjskie oraz XVII-wieczne kazby. Zakwaterowanie w Le Berbere Palace.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Ouarzazate, a następnie przejazd do Ait Benhaddou, marokańskiego ksaru gdzie znajduje się najsłynniejsza w całym Maroku ufortyfikowana wioska berberyjska. W tym niesamowitym miejscu kręcono wiele filmów m.in. „Klejnot Nilu” i „Gladiator. Następnie przejazd do Marrakeszu. Zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu Four Seasons.

Fot. Four Seasons Marrakech

Dzień 6

Wykwaterowanie po śniadaniu oraz prywatny transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów