podróże szyte na miarę

Peru i Brazylia - poczuj luksus podróży ekskluzywnym pociągiem do miasta Inków

Peru, Brazylia

Magiczna podróż przez Południową Amerykę wiedzie przez dwa wspaniałe kraje, przez najbardziej charakterystyczne miasta, najpiękniejsze plaże, wyjątkowe zakątki i cuda natury. To rejs Amazonką, podróż luksusowym pociągiem przez dzikie ostępy, to wizyta w dawnych miastach Inków... to podróż życia, która pozostaje z nami na całe życie.

Dzień 1

Przylot wcześnie rano do Rio de Janeiro, przejazd i zakwaterowanie w Belmond Copacabana Palace. Po wypoczynku i lunchu, krótki spacer z przewodnikiem po starej, XVI i XVII w. dzielnicy z czasów portugalskich kolonizatorów. Zobaczą Państwo współczesną katedrę przy Arcos da Lapa, centrum historyczne Casa Franca-Brasil i plac Marechal Floriano. Następnie przerwa na kawę w Confeitaria Colombo Restaurant i powrót do hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd i wejście z przewodnikiem na górę Corcovado (Garbus), na którego szczycie znajduje się słynny pomnik Chrystusa; podziwianie widoków okolicy Santa Teresy. Następnie grillowany lunch w lokalnej restauracji i wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - wysoką i charakterystyczną górę nad Zatoką Guanabara.Dzień 3

Dzień przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. Opcjonalnie lot śmigłowcem ponad miastem lub rejs statkiem.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Iguazu Falls, gdzie spędzą Państwo dzień pieszo podziwiając florę i faunę Brazylii. Lunch przy wodospodzie, gdzie Iguazu spektakularnie opada po blisko 70 progach skalnych. Opcjonalnie lot śmigłowcem aby podziwiać to niezwykłe miejsce z lotu ptaka. Powrót do hotelu Belmond Hotel des Cataratas.


Dzień 5

Po śniadaniu wybiorą się Państwo na argentyńską stronę wodospadu. Spacer przez las deszczowy, tuż przy granicy argentyńsko-brazylijskiej, która przebiega centralnie przez Diabelską Gardziel (hiszp. Garganta del Diablo), największą kaskadę wodospadu Iguazu. Woda w tym miejscu spada aż z 82 m, a więc z wysokości większej niż wodospad Niagara. Następnie powrót do hotelu Belmond Hotel das Cataratas i reszta dnia wolna do Państwa dyspozycji.

Dzień 6

Po śniadaniu wylot do Manaus i zakwaterowanie w luksusowym hotelu Tropical Manaus, położonego w sercu amazońskiej dżungli, przy brzegu Rio Negro. Reszta dnia przeznaczona na wypoczynek.


Dzień 7

Wycieczka z przewodnikiem po mieście, w planach m.in. gmach opery Teatro Amazonas oraz targ Adolpho Lisboa Municipal Market. Następnie zaokrętowanie na Iberostar Grand Amazon, skąd wyruszą Państwo na dwudniowy rejs.

Dzień 8-9

Niezwykły rejs po Amazonce, wśród wiecznie zielonych lasów deszczowych Amazonii i śpiewu egzotycznych ptaków. Podczas rejsu będą organizowane fotograficzne safari, rejsy mniejszymi łodziami wgłąb odnóg Amazonki, podczas których będzie można zobaczyć z bliska bogactwo życia tego największego na świecie lasu.

Dzień 10

Wykwaterowanie i przelot do Peru, do Limy w godzinach wieczornych, asysta na lotnisku – prywatny przejazd do Belmond Miraflores Park Hotel.


Dzień 11

Poranny wyjazd do Paracas prywatnym autem z anglojęzycznym przewodnikiem. Około południa dojazd na miejsce, zakwaterowanie w Hotelu Libertador Paracas Luxury Collection Resort, a następnie zwiedzanie płaskowyżu Nazca z powietrza. Znajdują się tutaj słynne rysunki z Nazca, system olrzymich linii układający się w kształty zwierząt, roślin i figur geometrycznych. Następnie lądowanie i lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

Dzień 12

Poranny wyjazd do Limy prywatnym autem z anglojęzycznym przewodnikiem, po drodze zwiedzanie ruin świątyni Pachacamac. Pachacámac było ważnym ośrodkiem religijnym prekolumbijskich kultur ze świątyniami, placami, magazynami oraz domami kapłanów. Funkcjonowała tu również ważna wyrocznia. Pachacámac jest cennym przykładem architektury z adobe. Przyjazd do Limy na lotnisko, przelot lokalny do Cusco, transfer do Hotelu Palacio Nazarenas.

Dzień 13

Prywatny transfer na pociąg Hiram Bingham Luxury Train (zarządzany przez Belmond) do Machu Picchu, który jedzie ponad 3h i jest wspaniałą przejażdżką i okazją do podziwiania widoków, scenerii a dodatkowo w luksusowym otoczeniu. Podczas drogi będzie brunch. Dojadą Państwo do Aguas Calientes (miasteczko poniżej górą Machu Picchu) o 12.24, następnie czeka Państwa wycieczka po Machu Picchu (około 2h) po której mają Państwo oczywiście czas tylko dla siebie aż do 17.00, kiedy to rusza autobus do Aguas Calientes aby o 17.50 wyruszyć do Cusco. Po zakończeniu zwiedzania Machu Picchu przewodnik zabierze Państwa na popołudniową herbatę do Machu Picchu Sanctuary Lodge. Będą Państwo na miejscu w Cusco około 21 – podczas tej podróży podana będzie kolacja. Prywatny transfer do hotelu.

Dzień 14

W porze obiadowej prywatny transfer na lotnisko, wylot do Limy, po przylocie asysta na lotnisku aż do wylotu do Polski.

Fot. Hiram Bingham Luxury Train

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów