podróże szyte na miarę

Nottoway, Lafayette i Nowy Orlean - jazzowa podróż w czasie

USA

Wyjątkowa podróż w czasie śladami dawnych kolonizatorów, wśród historycznych plantacji, z kreolską kulturą i wierzeniami voodoo w tle. Wspaniały południowy klimat USA dopieszczony jest dźwiękami płynącymi z jazzowych, nostalgicznych knajpek.

Dzień 1

Po przylocie do Nowego Orleanu, odbiorą Państwo swoje auto wyposażone w nawigację od naszego przedstawiciela. Tak Państwo rozpoczną road trip i swoistą podróż w czasie, by poznać życie i historię południowych Stanów Ameryki. Zakwaterowanie mają Państwo zapewnione w historycznym dworze Nottoway Plantation. Państwa pobyt w tym miejscu obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem River Road African-American Museum - muzeum historii Afroamerykanów w USA, którzy żyli i pracowali na terenach plantacji wzdłuż rzeki Mississippi. Poznają Państwo historię i to jak życie zmieniło się tutaj przez ostatnie 200 lat. Wieczór do Państwa dyspozycji - polecamy kolację na plantacji pod jasnymi gwiazdami.

Fot. Ritz-Carlton New Orleans

Dzień 2

Zachęcamy do zwolnienia obrotów i cieszenia się spokojem i cichym życiem na plantacji. Około południa udadzą się Państwo do czarującego domu lokalnego mieszkańca na prywatny i elegancki lunch, który opowie Państwu o lokalnych zwyczajach, smakach i gustach elit Luizjany. Dania będą przygotowane przez uznanego szefa kuchni, który jest również pisarzem i lokalnym, barwnym politykiem. Po lunchu udadzą się Państwo do Houmas House Plantation and Gardens na wycieczkę po terenach niedawno odnowiej rezydencji. Będzie można podziwiać wspaniałe piwnice winne, antyczne meble oraz spędzać wspólnie czas popijając mint julep w ogrodzie lub w prywatnej jadalni w rezydencji. Po kolacji powrót do Nottoway Plantation na nocleg.

Dzień 3

Dzisiaj będą Państwo kontynuowali swoją podróż przez  historię i kulturę regionu, życia na plantacjach. Będzie okazja zobaczenia funkcjonującej plantacji cukru i poznania całego procesu  jego powstawania. Po zwiedzaniu plantacji, pojadą Państwo do Breaux Bridge, by poznać tajniki tradycyjnej kuchni Cajun, ludów zamieszkujących niedostępne i bagniste obszary centralnej Luizjany, z którymi zapozna Państwa znany kucharz i osobowość medialna. Będzie możliwość nauczenia się przyrządzania dań tak charakterystycznych dla regionu. Następnie przejazd do Lafayette, do Carriage House, gdzie spędzą Państwo nocleg.


Dzień 4

Po śniadaniu zachęcamy do zwiedzania Vemilionville - czegoś na kształt połączenia skansenu i żywego muzeum, gdzie można przyjrzeć się życiu przedstawianemu przez grupę rekonstrukcyjną. Zobaczą Państwo jak rzemieślnicy tworzą przedmioty codziennego użytku czy też jak przygotowują żywność. Dalsza podróż w kierunku Nowego Orleanu zawiedzie Państwa na Avery Island, gdzie znajduje się oryginalna fabryka z 1868r. słynnego sosu Tabasco. Podczas wycieczki dowiedzą jak jest wyrabiany, a także będzie możliwość spróbowania różnych smaków. Następnie pojadą Państwo do Houmy, gdzie odbędą Państwo rejs łodzią po charakterystycznych bagnach tego regionu - zwanych bayou.
Podczas rejsu autochton będzie opowiadał, a także przygrywał na akordeonie nadając kolorytu wyprawie. Po rejsie będzie okazja zkosztować gotowanego raka - lokalny, tradycyjny przysmak. Po uczcie zapraszamy do Windsor Court, gdzie spędzą Państwo pozostałe 3 noclegi.

Dzień 5

Po śniadaniu spotkają się Państwo ze znanym autorem, kucharzem i historykiem, z którym odbędą Państwo kulinarną wycieczkę po mieście. Odwiedzą Państwo zarówno najlepsze restauracje jak i słynne cocktailbary. Puby z duszą, tradycyjne sandwich bary, gdzie można spróbować muffuletty - kanapek, które są tak charakterystyczne dla tego regionu. Czekają na Państwa rozmaite inne przysmaki - beignety, po'boys, Sazeracs czy ostrygi. Popołudnie spędzą Państwo w towarzystwie przewodnika na terenie jednej posesji we francuskiej dzielnicy. A wieczorem czeka na Państwa jazzowa noc, gdzie mają Państwo najlepsze miejsca jako gość specjalny.

Dzień 6

Porankiem zachęcamy do złapania oddechu lub zwiedzania okolicy na własną rękę, odkrywając zakamarki i tkankę miasta. Warto przejechać się ulicą St. Charles, Magazine Street aż do Garden District, gdzie znajdują się najwspanialsze rezydencje Nowego Orleanu.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów