podróże szyte na miarę

Norwegia - lodowce i fiordy na wyciągnięcie ręki

Norwegia

Wycieczka pozwalająca zobaczyć najbardziej zachwycające miejsca w Norwegii takie jak: Lodowce Supphellebreen i Boyabreen, fiordy Sognefjord, Fjærlandsfjord, Aurlandsfjord oraz Nærøyfjord. W programie również przejażdżka Koleją Flam oraz rejsy.

Dzień 1.

Po przylocie na lotnisko oraz odebraniu bagaży spotkanie z kierowcą, który zabierze Państwa samochodem na 2-godzinną prywatną wycieczkę po mieście. Po przyjeździe do Bergen spotka się z Państwem polskojęzyczny przewodnik. Bergen to miasto wyjątkowe, znane ze wspaniałego otoczenia przez 7 majestatycznych gór i zachwycających fiordów. Wycieczka z przewodnikiem zawiera m.in.: spacer wzdłuż zabytkowego wybrzeża (ponad 60 budynków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco), wizytę na tradycyjnym rybnym targu. Koniec wycieczki pod hotelem, wypakowanie bagaży, zakwaterowanie w hotelu Clarion Collection Hotel Havnekontore w pokoju typu Superior z widokiem na morze. Hotel znajduje się przy nabrzeżu Bergen, w sąsiedztwie historycznych budynków.

Fot. Kvikne's Hotel

Dzień 2.

Po śniadaniu wykwaterowanie. Spacer do portu położonego w sąsiedztwie hotelu, a następnie rejs szybką łodzią z Bergen do Balestrand. Zakwaterowanie w Kvikne’s Hotel - obiekt z duchem historii wybudowany w 1877 roku. Jego niepowtarzalna lokalizacja tuż przy fiordzie Sognefjord zachwyca Gości od pokoleń. Zakwaterowanie w mniejszym apartamencie znajdującym się w historycznej części budynku, widok na fiord.

Dzień 3.

Skandynawskie śniadanie w hotelu, a następnie wycieczka - ekskluzywny rejs do Fjærlandsfjord, zielonego fiordu umiejscowionego pod lodowcem. Niezapomniane przeżycie wspaniałego rejsu, podziwianie fiordu, otaczającej go zielonej wody. Po przybyciu do Fjærlandsfjord na miejscu będzie na Państwa czekał autobus, który zabierze Państwa do lodowca Boyabreen oraz Norweskiego Centrum Lodowca. Wszyscy decydujący się na rejs poranny mają niepowtarzalną szansę zobaczyć również Lodowiec Supphellebreen. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, kolacja.

Fot. Kvikne's Hotel

Dzień 4.

Wykwaterowanie z hotelu po śniadaniu. Rejs łodzią ekspresową z Balestrand do Flam. Po drodze podziwianie Sognefjord, najdłuższego fiordu w Norwegii. Zakwaterowanie w Flamsbrygga Hotell – hotel zaraz w porcie. Zakwaterowanie w apartamencie Junior z widokiem na fiord.

Po lunchu możliwość przejażdżki wśród gór i fiordów Koleją Flam. Podczas tej podróży zmienią Państwo swoje położenie n.p.m. o niemalże 900m, przejadą Państwo przez tunel i zobaczą widoki zapierające dech w piersiach.

Fot. Kvikne's Hotel

Dzień 5.

Wyjazd z hotelu po śniadaniu na wycieczkę – rejs Flam-Gudvangen-Flam, który pozwoli Państwu na podziwianie wspaniałych widoków po drodze – fiordów:  Aurlandsfjord oraz Nærøyfjord, dwóch największych fiordów w Norwegii. Nærøyfjord należy do Listy Światowego Dziedzictwa Unesco. Widoki są wręcz zachwycające. Po powrocie lunch w hotelu oraz odpoczynek i czas wolny.

Dzień 6.

Wykwaterowanie z hotelu po śniadaniu, wyjazd z Flam pociągiem, następnie przesiadka do pociągu jadącego do Bergen w godzinach wczesnopołudniowych. Transfer z dworca kolejowego do Clarion Collection Hotel Havnekontoret. Zakwaterowanie w pokoju Superior. Czas wolny.

Dzień 7.

Śniadanie w hotelu, czas wolny na zwiedzanie Bergen.

Dzień 8.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz prywatny transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Fot. Flamsbrygga Hotel

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów