podróże szyte na miarę

Nepal, Bhutan i Indie w jednej podróży!

Nepal, Buhtan, Indie

Dzień 1

Po przylocie do Delhi spotkanie i powitanie w hali przylotów na lotnisku i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w The Oberoi, New Delhi na 1 noc.

Zwiedzanie miasta od godziny 9:00.

Stolica Indii, Delhi, jest zamieszkana nieprzerwanie od VI wieku p.n.e. i przez całą swoją historię służyła jako stolica różnych królestw i imperiów. Obecnie Delhi jest tętniącą życiem metropolią; centrum międzynarodowej sztuki i kultury oraz prężnie rozwijającym się węzłem handlowym. Zaczną Państwo dzień wcześnie o godzinie 09:00, aby rozpocząć zwiedzanie miasta. Kierują się Państwo w stronę najstarszej części Delhi, zwiedzając ukryte perełki Bangla Sahab Gurudwara w drodze do Jama Masjid – jednego z największych otwartych meczetów. Będzie szansa na krótką przejażdżkę rikszą, aby poczuć atmosferę miasta. Odwiedzą Państwo Raj Gandhi – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przejazd obok Bramy Indii do Grobowca Humayuna – wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który podobno był inspiracją dla Taj Mahal. Następnym przystankiem tego dnia jest minaret Qutub Minar i świątynia Lakshmi Narayan, urocza siedziba bogów. Później przyjrzą się Państwo imponującemu hołdowi złożonemu żołnierzom - Bramie Indii. Na ceglanym miejscu wyryte są nazwiska odważnych, którzy walczyli i stracili życie podczas I wojny światowej. Po zwiedzaniu powrót do hotelu.

Jama Masjid
minaret Qutub Minar i Brama Indii

Dzień 2

Rano po śniadaniu w hotelu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Agry (240 Km/ok. 4h jazdy). Zakwaterowanie w hotelu The Oberoi Amarvilas. Zwiedzanie okolicy.

Udadzą się Państwo do fortecy z czerwonego piaskowca w Agrze, Fort Agra. Wizyta w forcie w Agra jest koniecznością, ponieważ miało tu miejsce wiele wydarzeń, które doprowadziły do ​​budowy Taj Mahal. Ta fascynująca budowla kryje w sobie wiele ciekawych zabytków. Na koniec odwiedzą Państwo grobowiec Itmad-ud-Daula, który jest często opisywany jako pudełko na biżuterię - znane również jako mały Taj. Został zamówiony przez cesarzową Noor Jehan na pamiątkę jej ojca. Grobowiec jest szczególnie interesujący, ponieważ wiele zaprojektowanych w nim słoni przyćmiewa Taj. Późniejszą część dnia można spędzić na zwiedzaniu lokalnych rynków, marmurowych warsztatach świeckich w Emporium i wielu innych atrakcjach.

Fort Agra

Dzień 3

Zwiedzanie Taj Mahal o wschodzie słońca. Śniadanie w hotelu i przejazd do Jaipur. Zwiedzanie Fatehpur Sikri po drodze (245 Km/ ok. 5h jazdy + zwiedzanie po drodze). Zakwaterowanie w The Oberoi Rajvilas in Jaipur na 2 noce.

Tego dnia o wschodzie słońca odwiedzą Państwo jeden z Siedmiu Cudów Świata, eteryczny Taj Mahal, który jest również wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany przez Shah Jahana dla jego ukochanej żony, kultowa biała konstrukcja jest uosobieniem wiecznej miłości. Po wizycie powrót do hotelu na śniadanie i wykwaterowanie się.

Taj Mahal

Przejazd do Jaipur z przystankiem w Fatehpur Sikri. Jest to opuszczone miasto z czerwonego piaskowca zbudowane przez wielkiego cesarza Mogołów Akbara jako jego stolica i pałac pod koniec XVI wieku. Został opuszczony wkrótce po wybudowaniu, gdy wyschły lokalne studnie i do dziś pozostaje w niemal takim samym stanie, w jakim był ponad 300 lat temu. W 1584 roku, zaledwie 14 lat po przeprowadzce tutaj, Akbar opuścił tę krótkotrwałą stolicę z powodu braku wody. Dziś jest to niezwykłe miejsce na spacery, a jego budynki są w niemal idealnym stanie. Następnie przybycie do Jaipur i zakwaterowanie w The Oberoi Rajvilas in Jaipur. Słynna otoczona murami stolica Radżastanu. Jaipur jest powszechnie nazywany „Różowym Miastem”, odkąd w 1876 roku pomalowano je na różowo na znak gościnności mieszkańców wobec odwiedzającej je królowej Anglii Wiktorii i księcia Walii.

Fatehpur Sikri

Dzień 4

Po śniadaniu rozpoczną Państwo zwiedzanie.

Najpierw odwiedziny Fort Amber z żółtego piaskowca, jeden z fortów na wzgórzach Radżastanu, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Indiach. Twierdza posiada wiele okazów ciekawej budowli. Następnie odwiedzą Państwo królewską rezydencję w Jaipur, Pałac Miejski. Fascynujące zakamarki pałacu intrygują zwiedzających. Na koniec zobaczą Państwo Jantar Mantar. Królewskie Obserwatorium to jeden z najstarszych zabytków naukowych, które mogą pomóc zrozumieć czas, poznać zaćmienia i inne zdarzenia astronomiczne. Zakończenie zwiedzanie odwiedzając lokalne bazary Jaipur.

Pałac Miejski - wnętrza

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny, a następnie wykwaterowanie i przejazd w kierunku Delhi (290 Km/ ok. 5h jazdy). Po przylocie zakwaterowanie w The Oberoi, Gurgaon.

Dzień 6

Przelot do Paro w Bhutanie nad Himalajami. Przejazd do Thimphu ze zwiedzaniem po drodze (60 Km / ok. 1.5h jazdy). Zakwaterowanie w hotelu Le Meridien na 2 noce i wieczorny spacer po mieście.

Lot do Paro jest jednym z najbardziej spektakularnych w całych Himalajach. Lecąc wzdłuż pasma Himalajów, które ciągnie się od Katmandu, podróż oferuje fascynujące widoki. Pierwszym prezentem od Bhutanu po wyjściu z samolotu będzie chłodne, czyste, świeże górskie powietrze. Po formalnościach imigracyjnych i odbiorze bagażu powita Państwa przewodnik, a następnie przejazd do Thimphu, stolicy Bhutanu z przystankiem na trasie w Chuzom, u zbiegu rzek Thimphu i Paro. Są tu trzy różne style stup (typ budowli buddyjskiej) - tybetański, nepalski i bhutański. Przed dotarciem do Chuzom, po lewej stronie zobaczą Państwo Tschogang Lhakhang, „świątynię doskonałego konia”. Jest to prywatna świątynia, zbudowana w XV wieku.

Thimphu

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Thimphu.

Zaczną Państwo dzień w Buddha Point - położony w niewielkiej odległości od centrum Thimphu z widokiem na dolinę Thimphu. Można tu złożyć pokłon Buddzie, największemu posągowi w kraju, a następnie spacerować i rzucić okiem na dolinę. Następnie podróż „Pociągiem natury Buddy” do Changangkha Lhakhang (2 godziny łatwej wędrówki). Gdy wyruszą Państwo na szlak, powitają Państwa tysiące flag modlitewnych i dziewiczy las pełen sosen, brzóz i rododendronów. Kontynuacja zwiedzania Changangkha Lhakhang, będącej fortecą przypominającą świątynię i szkołę klasztorną. Świątynia powstała w XII wieku w miejscu wybranym przez pochodzącego z Tybetu Lamę PhajoDrugomShigpo. Z dziedzińca świątyni roztacza się piękny widok na dolinę Thimphu.

Buddha Point

Po lunchu wybiorą się Państwo na krótką przejażdżkę (15 km) do Pangri Zampa, XVI-wiecznego jednego z najstarszych klasztorów w Bhutanie, położonego na północ od Thimphu. Tutaj znajduje się szkoła klasztorna, w której mnisi buddyjscy uczą się lamaizmu i astrologii opartej na filozofii buddyjskiej. Kolejna wizyta w Urzędzie Pocztowym w Bhutanie. Następnie wizyta w tradycyjnej fabryce papieru, która składa się z dwóch przedsiębiorstw; jednostka w Thimphu produkuje tradycyjny papier czerpany z roślin naturalnych, głównie z gatunku roślin „Daphne”, który jest odporny na owady. Druga jednostka w Jiminie, 22 km od centrum miasta Thimphu, zajmuje się recyklingiem makulatury.

Wieczorem wizyta w Trashichhoe dzong: w tej imponującej twierdzy/klasztorze znajduje się budynek Sekretariatu, sala tronowa Jego Królewskiej Mości i różne biura rządowe. Jest to także letnia rezydencja Naczelnego Opata i centralnego zgromadzenia mnichów.

Trashichhoe dzong

DZIEŃ 8

Po śniadaniu przejazd do Paro ze zwiedzaniem po drodze (60 Km / ok. 1.5h jazdy). Zakwaterowanie w hotelu Le Meridien na 2 noce. Po lunchu kontynuacja zwiedzania.  

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd malowniczą autostradą do Paro, po drodze zwiedzanie Simtokha Dzong, najstarszej fortecy w kraju zbudowanej w 1627 roku, w której obecnie mieści się Szkoła Studiów Buddyjskich. Po przybyciu do Paro zakwaterowanie w hotelu. Po lunchu udadzą się Państwo do Ta Dzong, pierwotnie zbudowanego jako Strażnica, w którym obecnie mieści się Muzeum Narodowe. Obszerna kolekcja obejmuje antyczne obrazy Thangkha, tekstylia, broń i zbroje, przedmioty gospodarstwa domowego oraz bogaty asortyment artefaktów naturalnych i historycznych. Bezpośrednio po wizycie w Ta Dzong następuje krótki spacer szlakiem do Rinpung Dzong (Paro Dzong), co oznacza („forteca sterty klejnotów”), która ma długą i fascynującą historię. Wzdłuż drewnianych galerii otaczających wewnętrzny dziedziniec znajdują się piękne malowidła ścienne ilustrujące wiedzę buddyjską, takie jak czterech przyjaciół, starzec długiego życia, koło życia, sceny z życia Milarepy, Sumeru i inne kosmiczne mandale.

Ta Dzong

DZIEŃ 9

Po śniadaniu wycieczka do klasztoru Taktshang lub Tygrysiego Gniazda (ok. 5 godzin spaceru).

Jest to jeden z najsłynniejszych klasztorów w Bhutanie, wzniesiony na zboczu klifu, 900 m nad dnem doliny Paro. Mówi się, że Guru Rinpocze przybył tu na grzbiecie tygrysicy i medytował w tym klasztorze, dlatego też nazywany jest on „Gniazdem Tygrysa”. Miejsce to zostało uznane za najświętsze miejsce i obecnie odwiedzają go wszyscy Bhutańczycy przynajmniej raz w życiu. W 1998 r. pożar poważnie uszkodził główną konstrukcję budynku, ale teraz ten bhutański klejnot został przywrócony do pierwotnej świetności. Popołudniowy przejazd do Drukgyel Dzong, zrujnowanej fortecy, w której wieki temu bhutańscy wojownicy walczyli z tybetańskimi najeźdźcami. Wieczorem odwiedziny Kyichu Lhakhang z VII wieku, jednej ze 108 świątyń zbudowanych w Himalajach przez króla tybetańskiego Songtsena Gampo.

Taktshang

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wykwaterowanie, a następnie transfer na lotnisko w Paro i przelot do Katmandu (kolejne przepiękne widoki!). Godziny przelotu - 07:40-08:40. Zakwaterowanie w hotelu.

Odwiedzą Państwo Plac Durbar: Wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, plac Durbar w Katmandu to skupisko starożytnych świątyń, pałaców, dziedzińców i ulic z XII i XVIII wieku. Wizyta na placu Durbar obejmuje Temple of the Living Goddesses i the Hanuman Dhoka Royal Palace.

Plac Durbar

Następnie wizyta w Swayambhunath: Położona około 4 km na zachód od Katmandu, buddyjska stupa ma 2500 lat. Stupa tworząca główną konstrukcję składa się z solidnej półkuli z cegły i ziemi, na której stoi wysoka stożkowa wieża zwieńczona jest pozłacanym miedzianym szczytem. Na czworobocznej podstawie wieży namalowane są wszechwidzące oczy Buddy.

Swayambhunath

DZIEŃ 11

Dziś rano przelot do Pokhary (25min). Po przybyciu do Pokhary transfer do hotelu, a następnie półdniowa wycieczka po mieście.

Świątynia Barahi to najważniejszy zabytek w Pokharze. Ta dwupiętrowa pagoda, zbudowana niemal w centrum jeziora Phewa, jest poświęcona manifestacji dzika Ajimy, protestującego bóstwa reprezentującego żeńską siłę Shakti. Świątynia Bindhyabasini – jest jedną z najstarszych świątyń w Pokharze. Legenda głosi, że kiedy Pokhara była częścią Królestwa Kaski, z Indii sprowadzono główne bóstwo świątyni, boginię Durgę. Oprócz ciszy i spokoju, jakie można odczuć w tym regionie, z terenu świątyni roztacza się dobry widok na Himalaje w pogodny dzień.

Wodospad Davisa to najsłynniejszy wodospad w Pokharze. Seti Gandaki and Gorge to kolejne dwa ważne miejsca do odwiedzenia w Pokharze. Przez miasto przepływa Seti gandaki, w wielu miejscach przebiegająca całkowicie pod ziemią. Istnieje lokalny mit, że cała kraina Pokhary unosi się na rzece Seti.

Świątynia Barahi na jeziorze Phewa

DZIEŃ 12

Wczesnym rankiem przejazd do Sarangkot, aby podziwiać miasto Pokhara z góry i być świadkiem wschodu słońca nad pasmem Annapurny. Później lot z powrotem do Katmandu (25 min). Po przybyciu do Katmandu zakwaterowanie w hotelu.

Sarangkot (1592 m): Dawny fort Kaski leżący na szczycie wzgórza na zachód od Pokhary. Panoramiczny widok na Himalaje widziany z tego miejsca jest wspaniały.

Zdecydowanie najbardziej oszałamiającą atrakcją Pokhary jest spektakularna panorama pasma Annapurna, która stanowi jej tło. Choć najwyższa z nich to Annapurna 1 (8091 m), to właśnie Machhapuchhre dominuje nad wszystkimi innymi w tej okolicy. Lewitujący dumnie na tle nieba szczyt z rybim ogonem jest archetypową górą pokrytą śniegiem.

Himalaje

DZIEŃ 13

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Katmandu.

Pashupatinath: Położona pięć kilometrów na wschód od Katmandu, nad brzegiem świętej rzeki Bagmati, świątynia z dwupoziomowym złotym dachem i srebrnymi drzwiami słynie ze swojej architektury. Jest to centrum corocznych pielgrzymek. Wejście na teren jest dozwolone tylko dla Hindusów, jednak odwiedzający mogą zobaczyć świątynię ze wschodniego brzegu rzeki Bagmati. Boudhanath jest jedną z największych stup w Azji Południowej i stała się centralnym punktem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Stupa znajduje się na starożytnym szlaku handlowym do Tybetu, a tybetańscy kupcy przez wiele stuleci odpoczywali i modlili się tutaj. Kiedy w latach pięćdziesiątych XX wieku do Nepalu przybyli uchodźcy z Tybetu, wielu z nich zdecydowało się zamieszkać w okolicach Bouddhanath. Założyli wiele gomp i tak narodził się „Mały Tybet” Nepalu.

Pashupatinath, Boudhanath

Mnisi chodzą w bordowych szatach. Tybetańczycy chodzą z młynkami modlitewnymi w rękach. Po południu wizyta w mieście Bhaktapur. Bhaktapur Durbar Square to konglomerat pagód i świątyń w stylu shikhara, zgrupowanych wokół pałacu z pięćdziesięcioma oknami z cegły i drewna. Plac jest jedną z najbardziej urokliwych perełek architektury w Dolinie, ponieważ podkreśla starożytną sztukę Nepalu. Złote wizerunki królów siedzących na szczycie kamiennych monolitów, bóstwa opiekuńcze wyglądające ze swoich sanktuariów, drewniane rzeźby w każdym miejscu – wszystko to wydaje się tworzyć dobrze zaaranżowaną symfonię. Główne atrakcje placu Durbar to: Brama Lwa, Złota Brama, Pałac Pięćdziesięciu pięciu Okien, Galeria Sztuki i Pomnik Króla Bhupatindry Malla.

Bhaktapur

DZIEŃ 14

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Katmandu i lot do Delhi. Przylot do Delhi (godziny przelotu 12:25-13:40), następnie transfer do hotelu Oberoi Gurgaon na ostatnią noc przed wylotem . Czas wolny.

DZIEŃ 15

Transfer na lotnisko na wylot o 8.00

2 220 USD/ 1 osobę / INDIE

2 520 USD / 1 osobę / BHUTAN

1 150 USD / 1 osobę / NEPAL

Lokalne loty (trzy) w klasie ekonomicznej w cenie 990 USD / 1 osobę

*przy rezerwacji dla 2 osób

W cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelach według programu
  • śniadania w hotelach/lokalnych restauracjach według programu
  • transfery lotniskowe
  • transfery według programu prywatnym autem -
  • anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania według programu
  • wiza do Bhutanu
  • bilety wstępu według programu
  • woda podczas transferów i zwiedzania
  • podatki

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów