podróże szyte na miarę

Namibia - u stóp najokazalszych wydm świata

Namibia

Namibia to wyjątkowe miejsce. Jest to jedno z niewielu miejsc na planecie, które jest kompletnie unikalne w skali planety. Wyjątkowa, czerwona pustynia, surowy krajobraz - nieprzypadkowo kręcono tutaj niejeden film sci-fiction, mający swoją akcję na obcych planetach. Niczym Wenecja, Islandia czy Japonia, Namibia jest absolutnym unikatem - i dlatego trzeba ją zobaczyć.

Dzień 1
Przylot do Windhoek i transfer do hotelu Heinitzburg.


Dzień 2
Poranna wycieczka po Windhoek. W planach m.in. zwiedzanie Muzeum Narodowego Namibii, a także Tintenpalast, historyczny budynek niemieckiej administracji kolonialnej Afryki Południowo-Zachodniej. Po południu wylot do Sossusvlei i na pustynię Namib. Zakwaterowanie w Kulala Desert Lodge. Reszta dnia do Państwa dyspozycji.

Fot. Kulala Desert Lodge

Dzień 3
Pobudka o świcie i wczesne śniadanie. Następnie wyjazd z przewodnikiem na pustynię, aby podziwiać spektakularne i olbrzymie czerwone wydmy, które najlepiej się prezentują, gdy martwe drzewa rzucają długie cienie, a słońce jest nisko nad horyzontem. Lunch, a wieczorem przekąski i drink na środku pustyni.

Dzień 4
Po śniadaniu przelot do Damaraland Camp, położonego w dolinie rzeki Huab, skąd roztaczają się malownicze widoki na otaczające równiny pustynne, starożytne doliny i sięgający nieba szczyt góry Brandberg.

Dzień 5
Safari w poszukiwaniu pustynnych słoni, lokalnych odmian antylop, oryksów i kudu. A także piesze safari w ciągu dnia.


Dzień 6
Po śniadaniu wybiorą się Państwo na zwiedzanie Twyfelfontein -  stanowiska archeologicznego, będące jedynym na terytorium tego kraju obiektem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego najważniejszymi elementami są ok. 2 tysiące petroglifów przedstawiających nosorożce, słonie, żyrafy i su, pochodzących z pierwszego tysiąclecia przed i pierwszego tysiąclecia naszej ery.

Fot. Kulala Desert Lodge

Dzień 7 i 8
Po śniadaniu wyjazd do wioski Otjikandero Himba w Kamanjab, która jest domem ostatniego, autentycznego i w pełni tradycyjnego plemienia Himba. Będą uczestniczyli Państwo w ceremonii dojenia i kąpieli w dymie, poznają Państwo wierzenia w święty ogień i przodków oraz medycynę ziołową tego ludu. Dalsza droga zawiedzie Państwa do Ongava Game Reserve, gdzie będą Państwo zakwaterowani w Little Ongava. Ongava Game Reserve sąsiaduje z Etosha National Park i przez ten oraz następny dzień będą Państwo odbywali fascynujące, piesze wycieczki z przewodnikiem, który pomoże Państwu odkryć to niezwykłe miejsce. Na Państwa czeka również nocne safari, gdzie będzie okazja przyjrzeć się polowaniom drapieżników.


Dzień 9
Przelot do Windhoek i powrót do Polski.

Fot. Kulala Desert Lodge

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów