podróże szyte na miarę

Meksyk - Szlakiem prekolumbijskich skarbów

Meksyk

Półwysep Jukatan to magiczne miejsce. Piękne otoczenie przeplata się tutaj z unikalną kulturą oraz wspaniałą pogodą. To wyjątkowe plaże, absolutny raj dla miłośników sportów wodnych, nurkowania. To bajeczne miejsce dla fascynatów historii. To wspaniałe miejsce dla plażowiczów, dla amatorów przygód, dla rodzin, dla par - każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień 1
Przylot do Mexico City, zakwaterowanie w Four Seasons Mexico City. Reszta dnia wolna, aby wypocząć po podróży.

Dzień 2
Rano, po śniadaniu wyjazd na półdniową wycieczkę po historycznym centrum miasta. W planach jest Zócalo – główny plac miejski w mieście, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitución. Zajmuje powierzchnię 46800 m² (195 m × 240 m) i jest jednym z największych placów na świecie, katedra, Palacio of Bellas Artes i Templo Mayor. Reszta popołudnia wolna, aby samemu samodzielnie zwiedzać to ruchliwe i żywe miasto.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do prekolumbijskiego miasta i stanowiska archeologicznego Teotihuacan, co w języku nahuatl znaczy "miejsce, w którym ludzie stają się bogami". W tym niezwykłym miejscu przewodnik będzie oprowadzał i opowiadał o życiu ludów w Amerykach zanim przybyli tutaj Europejczycy. Zobaczą Państwo Aleję Zmarłych, największe, po egipskich, piramidy (Piramida Słońca i Księżyca), Cytadelę. Będzie możliwość poznania kultury i zwyczajów. Rośliny, drzewa, kwiaty, ceramika, naczynia, rytualne maski, narzędzia, biżuteria, tkaniny, malowidła - słowem poznanie całego, otaczającego ich ówczesnego świata.

Dzień 4
Po śniadaniu wymeldowanie i transfer na lotnisko, skąd polecą Państwo do stolicy słonecznej Riviera Maya - Cancun. Na miejscu zakwaterowanie w hotelu Ritz Carlton Cancun. Reszta dnia wolna na wypoczynek na najpiękniejszych, piaszczystych i białych plażach.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę po Chichen Itza. Jest to prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan w IV - VI w. Zachowane zabytki w jego częściach południowej i zachodniej są związane z kulturą Majów, natomiast w części północnej - z kulturą Tolteków. Najsłynniejsze budowle takie jak Świątynia Wojowników, El Castillo, El Caracol i najbardziej charakterystyczna budowla - piramida - kojarzona z Meksykiem - Świątynia Kukulkana znajdują się właśnie tutaj.

Dzień 6
Dzień wolny na plażowanie. Alternatywnie wyjazd do eko-parku rozrywki.  
Xcaret to eko-archeologiczny park, który obejmuje rozrywki, wykwintne jedzenie i czerpanie radości z kraju, który przywita Państwa tutaj z otwartymi ramionami. Będą mogli Państwo odkryć i poznać w jaki sposób kultura Majów i dżungla Meksyku łączy się z ponad 40 ekscytującymi atrakcjami. Jest to magiczna podróż po Meksyku, wśród natury i tradycji.
Park jest położony nad brzegiem morza, w Riviera Maya w pobliżu Cancun. Dzięki temu na miejscu można również skorzystać z atrakcji związanych z morzem. Snorkeling, pływanie w podziemnych rzekach, zabawy z delfinami.

Dzień 7
Dzień wolny na plażowanie. Alternatywnie półdniowa wycieczka do Tulum i Coba. Są to magiczne miejsca, gdzie znajdują się dwie z jednych z najbardziej znanych ruin Majów.

Najpierw zwiedzą Państwo otoczoną murami twierdzę Majów Tulum. Po drodze będą okazje na zrobienie wspaniałych zdjęć. Na miejscu będzie też czas dla Państwa, który można spędzić np. wybierając się na plaże poniżej ruin.

Coba z kolei to ruiny starożytnego miasta Majów, położone głęboko w dżungli. Główną atrakcją jest piramida, wznosząca się wysoko powyżej linii drzew. Na szczyt można wejść a stamtąd rozciągają się spektakularne widoki.

Dzień 8
Po śniadaniu z hotelu zabierze Państwo auto na całodniowy, aktywny wypoczynek nad wodą. Pierwszym punktem będą cenoty. Cenoty to rodzaj naturalnej studni utworzonej w skale wapiennej. Są one połączone z podziemnymi zasobami wody gruntowej i niekoniecznie posiadają lustro wodne widoczne na powierzchni. Woda w cenote jest bardzo czysta, przefiltrowana przez podłoże wapienne. Istnieje możliwość pływania, a nawet nurkowania w studniach.

Następnie pojadą Państwo do Akumal, gdzie wsiądą Państwo na pokład łodzi, żeby odbyć rejs kolorowych raf.

Akumal to zatoka i miejsce słynące jako wspaniały spot do snorkowania. Obfitość życia morskiego wynika stąd, że na tym obszarze mieszają się słodkie wody wypływające z porowatych kamieni wapiennych niosąc bogactwo składników odżywczych. Plaże w okolicy Akumal to także miejsca lęgowe zagrożonego żółwia zielonego, gdzie można go spotkać w jego naturalnych środowisku.

Dzień 9
Większość dnia wolna na wypoczynek, plażowanie. Po południu, transfer do delfinarium, gdzie będzie okazja do przeżycia przygody z delfinami pływajac z tymi inteligentnymi i przyjaznymi ssakami.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów