podróże szyte na miarę

Marokańskie Mediny - bogactwo barw i smaków "Czerwonego Miasta"

Maroko

Niesamowita podróż pełna barw, smaków i zapachów. Wyprawa pozwalająca na zobaczenie najważniejszych miejsc tego magicznego kraju oraz poznanie kultury i historii Maroka. W programie m.in stolica kraju - Rabat, Casablanca ze wspaniałym nowoczesnym meczetem Hassana II, Fez - jedno z tzw cesarskich miast z ogromną mediną, zabytkową szkołą koraniczną oraz Pałacem Królewskim, Meknes - kolejne cesarskie miasto, ruiny rzymskiego miasta Volubillis oraz magiczny Marrakesz, który każdemu pozostaje w pamięci na długo.

Dzień 1

Przylot na lotnisko w Casablance, prywatny transfer z lotniska do hotelu Hyatt Regency Casablanca.

Dzień 2 - Casablanca

Po śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie tętniącego życiem miasta z prywatnym przewodnikiem, wizyta w największym meczecie w kraju Hassan II Mosque, który jest jednocześnie trzecim co do wielkości meczetem na świecie. Po zwiedzaniu przejazd do Fez (około 3 godzina), zakwaterowanie w hotelu Palais Amani.

Fot. Hyatt Regency Casablanca

Dzień 3 - Fez

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Fez, które słynie ze swojej medyny i jest uznawane za serce kultury Maroko. W programie zwiedzania miasta jest również uniwersytet Al Karaouine, który jest jednym z najstarszych i wciąż funkcjonujących uczelni na świecie oraz szkoła koraniczna Attarine Medersa. Spacer od bramy Bab Boujloud poprzez Talaa el-Kabira do dzielnicy żydowskiej mellah oraz podziwianie panoramicznego widoku na Pałac Królewski i Muzeum Sztuki Marokańskiej. Zakwaterowanie w tradycyjnym marokańskim riadzie – Riad Fès.

Dzień 4 - Meknes I Volubilis

Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Następnie przejazd do Meknes – jednego z cesarskich miast, które zostało założone w XVII w i jest pod patronatem UNESCO. Po zwiedzaniu Meknes przejazd do Volubilis, gdzie będzie możliwość zobaczenia największych i najlepiej zachowanych ruin rzymskich w Maroko. Następnie przejazd do Rabatu i zakwaterowanie w Villa Mandarine.

Fot. Riad Fes

Dzień 5 - Rabat

Po śniadaniu wykwaterowanie oraz wyjazd na zwiedzanie Rabatu, gdzie będzie okazja do zobaczenia Wieży Hassana z XII i Oudaya Kasbah oraz do odwiedzenia mauzoleum Mohameda V, dziadka obecnego króla. W godzinach popołudniowych wyjazd z Rabatu i przejazd do Marrakeszu, miasta zwanego „Perłą Południa”. Zakwaterowanie w Villa des Orangers.

Dzień 6 - Marrakesz

Zwiedzanie i odkrywanie sekretów i tajemnic „Czerwonego Miasta” czyli Marrakeszu. W programie Meczet Koutubia, największy i najbardziej znany zabytek miasta oraz grobowce Saadytów i Pałac Bahia, w którym przed laty sułtan miał swój harem. Kontynuując barwnymi uliczkami medyny, gdzie można odnieść wrażenie, że świat zatrzymał się tysiąc lat temu dotrą Państwo do serca miasta i jego głównego placu - Djemaa el-Fna. Plac ten, który szczególnie ożywa wieczorową porą jest miejscem, które na długo zostaje w pamięci…zaklinacze węży, opowiadacze legend, wróżbici, tancerze, a nawet uliczni dentyści! Do tego unoszący się zapach przyrządzanych na placu potraw oraz dźwięki lokalnej muzyki sprawiają, że jest to miejsce pełne magii. W godzinach wieczornych powrót do hotelu.

Fot. Villa Mandarine

Dzień 7 - Marrakesz

Wyjazd z hotelu po śniadaniu, a następnie dalsza część odkrywania uroków tego jakże barwnego marokańskiego miasta. Możliwość wzięcia udziału w lekcjach gotowania tradycyjnych marokańskich potraw – tajin. W programie dnia również przejażdżka bryczką do ogrodu Menara oraz do wspaniałego i pełnego pięknych okazów roślin ogrodu Majorelle, który został założony przez francuskiego malarza Jacquesa Majorelle, a jego kolejnym właścicielami byli Yves Saint Laurent i Pierra Berge. Yves Saint tak bardzo pokochał te wyjątkowe miejsce, że tutaj zgodnie z ostatnią wolą projektanta rozsypano jego prochy. Kto odwiedzi to miejsce zrozumie decyzję Laurenta. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

Dzień 8

Wykwaterowanie po śniadaniu oraz prywatny transfer na lotnisko. Wylot do Polski

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów