podróże szyte na miarę

Malezja i Borneo - nowoczesność i tradycja

Malezja i Borneo

Zabierzemy Państwa do Malezji, kraju kontrastów i jednego z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. Zachwycą Państwa rafy koralowe, luksusowe hotele na białych plażach i supernowoczesna architektura miast. Rozmach i nowoczesność zderza się tu ze skromnością i szacunkiem dla tradycji. W programie zwiedzanie Malezji oraz wypoczynek na Borneo.

Dzień 1

Przylot do Kuala Lumpur. Prywatny transfer z lotniska do hotelu, a następnie zakwaterowanie w Swiss Garden Residence.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu, po śniadaniu wyjazd na wycieczkę  – Kuala Lumpur City Tour, czyli wszystkie największe atrakcje miasta. Wycieczka stanowi optymalne połączenie zabytków dla zwiedzających miasto po raz pierwszy, odsłania ona piękno i urok Kuala Lumpur w starym i nowym wydaniu, miasta często nazywanego jako Garden City of Light, atrakcje wycieczki uwzględniają: Petronas Twin Towers (postój na zdjęcie), Pałac Królewski (postój na zdjęcie), National Monument, Muzeum Narodowe (wejście dodatkowo płatne), National Mosque (postój na zdjęcie), Sultan Abdul Samad Building oraz Cricket Club w stylu Tudorów.  Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

Fot. Mandarin Oriental Kuala Lumpur

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę śladami kuchni malezyjskiej – wizyta na typowym targu - Chow Kit, gdzie gospodynie domowe i straganiarze codziennie targują między sobą ceny. Tu każdego dnia Chińczycy, Malajczycy i indyjscy kupcy rozkładają swoje stragany z drobiem, wołowiną, owocami, kwiatami i owocami morza. Następnie transfer do Petaling Jaya, nauka gotowania w prawdziwym, autentycznym malezyjskim domu w wyjątkowej atmosferze oraz lunch. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie oraz wyjazd z Kuala Lumpur do Taman Negara, po 3 godzinach dojazd do Jerantut , gdzie czekać będzie zadaszona drewniana łódź, którą odbędzie się  rejs do ośrodka Mutiara Taman Negara. Zakwaterowanie w ośrodku Mutiara Taman Negara, typ zakwaterowania: chalet, kolacja, a po niej multimedialny pokaz o Parku Narodowym Taman Negara, po niej nocny spacer po dżungli – niesamowite doświadczenie nocnego życia, odgłosów, powietrza i atmosfery prawdziwej nietkniętej ręką człowieka przyrody.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę trekkingową w głąb Parku – do wzgórza Teresek (ok. 1130 m n.p.m.), dla odważnych i chętnych możliwość zobaczenia zachwycającej panoramy Parku podczas spacerów po autentycznych mostach linowych, lunch, powrót i rejs w godzinach popołudniowych do Lata Berkoh do wodospadów. Kolacja w hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Orang Asli Village – wioski Aborygenów, którzy prowadzą koczowniczy tryb życia w dżungli. Rdzenni osadnicy znani są tu jako Batek, a ich osady znajdują się przy szlakach, gdzie część z nich dostępna jest łodzią. Lunch w hotelu, następnie rejs w górę rzeki do Kuala Trenggan w typowej drewnianej łodzi. Powrót do hotelu na kolację.

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa taksówką wodną do Kuala Tahan, a następnie przejazd do Cameron Highlands, zakwaterowanie w Strawberry Park Cameron Highlands – Fresno Suite. Po południu czas wolny na wypoczynek.

Dzień 8

Po śniadaniu orientacja w terenie – poznawanie okolic resortu – wizyta na plantacji oraz w fabryce herbaty, udział w procesie wytwarzania prawdziwej herbaty oraz czas na degustację. Wizyta na lokalnym targu, gdzie sprzedawane są wszystkie lokalnie wyprodukowanie i zebrane produkty, a następnie wizyta na farmie motyli oraz w Time Tunnel Museum. Wycieczka kończy się około godziny 16-stej, powrót do hotelu i czas wolny.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd z Cameron Highlights do Penang, po drodze wizyta w świątyni Sam Poh Tong Cave, Meczecie Ubudiah oraz Pałacu Iskandariah w Kuala Kangsar, dojazd do Penang, gdzie znajduje się czwarty najdłuższy w Południowo-Wschodniej Azji most.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Georgetown, które wpisane jest na listę UNESCO, zwiedzanie posiadłości Cheong Fatt Tze wybudowanej z końcem XIX w. ze szczególnym uwzględnieniem zasad Feng Shui. Charakterystyczny niebieski kolor rezydencji jest wynikiem mieszania się wapna z naturalnym niebieskim barwnikiem pozyskiwanym z rośliny Indygo i importowanym z Indii. W programie wizyta na lokalnym markecie z przyprawami – tu sprzedawcy od lat trudnią się handlem goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej i innych, lunch w Banana Leaf Restaurant. W godzinach popołudniowych odwiedziny u producenta kadzidełek Lee Beng Chuan oraz spacer obok świątyni Goddess of Mercy, pośród sklepów z kwiatami, wizyta w najstarszej świątyni hindu Sri Mahamariamman oraz spacer wzdłuż straganów.

Dzień 11

Wyjazd z hotelu po śniadaniu, przejazd na lotnisko, a następnie przelot do Kota Kinabalu na Borneo. Prywatny transfer z lotniska do hotelu Shangri La Rasa Ria.

Dzień 12, 13, 14

Wypoczynek, możliwość korzystania z atrakcji Borneo.

Hotel Shangri La Rasa Ria położony jest przy plaży Pantai Dalit w Kota Kinabalu i oferuje oprócz luksusowego zakwaterowania również pole golfowe z 18 dołkami. Hotel oferuje 8 restauracji i barów, 3 baseny oraz spa. Pokoje w hotelu Shangri-La's Rasa Ria dysponują prywatnym patio lub balkonem i bezpłatnym dostępem do szybkiego Internetu. Goście mogą zwiedzić znajdujący się na terenie resortu rezerwat, w którym można podziwiać przyrodę, w tym orangutany, a także wybrać się na spacer po moście linowym zawieszonym na wierzchołkach drzew. Na plaży można uprawiać rozmaite sporty wodne takie jak jazda na nartach wodnych, loty na spadochronie za motorówką oraz windsurfing. Podczas pobytu na Borneo przewidziane atrakcje w dowolnie wybrany dzień:

Wycieczka Coral Islands – cudowny dzień spędzony na tropikalnych wyspach gdzie horyzont wyznacza biały piasek, rafa oraz ocean. Idealne miejsce do snorkellingu oraz nurkowania z butlą. W ciągu dnia lunch barbecue. Wycieczka grupowa - anglojęzyczny przewodnik.

Wycieczka Kota Kinabalu Park – od 2000 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa jest istnym rajem dla fanów przyrody. Piękna, górsko – tropikalna sceneria zachwyca wszystkich gości. Podczas wycieczki będzie okazja aby zatrzymać się na lokalnej farmie owoców oraz miejscu gdzie wyrabia się miejscowe rękodzieło. Szczyt Kinabalu - najwyższy w Malezji wznosi się majestatycznie 4 095m n.p.m. Jest domem dla tysięcy gatunków zwierząt i roślin m.in. dzikich orchidei i rododendronów. Oprócz przejazdu w programie wycieczki również spacer unikalną ścieżką po lesie deszczowym. Lunch wliczony w cenę wycieczki.

Dzień 15

Wykwaterowanie, prywatny transfer z hotelu na lotnisko i wylot do Polski

Fot. Shangri-La Rasa Ria

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów