podróże szyte na miarę

Magiczna Kolumbia

Kolumbia

Podróż po Magicznej Kolumbii to fascynujące połączenie dzikiej przyrody i bogatej kultury, ukazujące różnorodność tego kraju.

Wyjątkowe cechy Kolumbii:

  • Bioróżnorodność: Kolumbia zachwyca niezwykłą różnorodnością krajobrazów, od tropikalnych lasów deszczowych po górskie szczyty.
  • Kultura i Historia: Zabytkowe miasta, jak Cartagena, przenoszą w czasie, ukazując bogatą historię i kolonialną architekturę.
  • Kawa: Kolumbia to ojczyzna jednej z najlepszych kaw na świecie – podróżujący mogą doświadczyć procesu produkcji i degustować świeżo palone ziarna.
  • Tajemnicze Miasta Indiańskie: Ruiny starożytnych miast indiańskich, takich jak Ciudad Perdida, wprowadzają w mistyczną atmosferę.
  • Plaże: Kolumbijskie wybrzeża oferują rajskie plaże i krystaliczne wody dwóch oceanów.


Najlepszy czas na podróż do Kolumbii:

  • Od grudnia do marca
  • Od lipca do września

Dzień 1

Bogota‍

Położona 2600 m n.p.m. u podnóża gór Guadalupe i Monserrate jest stolicą Kolumbii i jednym z wiodących miejsc kulturalnych Ameryki Południowej. Miłośnicy sztuki są rozpieszczani wyborem muzeów, galerii sztuki, teatrów i pomników narodowych. Kolekcja bibliotek i instytucji akademickich w Bogocie jest tak imponująca, że miasto zyskało przydomek "Ateny Ameryki Południowej". Historyczna dzielnica La Candelaria szczyci się zapierającą dech w piersiach historyczną architekturą, a także bogatą ofertą kulturalną. Atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć w Bogocie, obejmują dziwne i cudowne Museo Botero; słynne Museo del Oro, wypełnione zadziwiającymi wystawami złotych przedmiotów i sztuki prehiszpańskiej; oraz klimatyczny, okazały kościół San Francisco, którego początki sięgają około 1557 roku.

Przylot na lotnisko w Bogocie. Spotkanie z lokalnym asystentem. Prywatny transfer do hotelu z zakwaterowaniem. Reszta wieczoru do Państwa dyspozycji.

Four Seasons Casa Medina Bogota

Charakterystyczny budynek z 1946 roku, zaprojektowany przez kolumbijskiego artystę-architekta Santiago Medina Mejia, oferuje jedne z najbardziej eleganckich pokoi w mieście - z belkowanymi sufitami, ręcznie rzeźbionymi drewnianymi meblami i kominkami. Położony kilka kroków od tętniącej życiem dzielnicy finansowej i raju dla smakoszy Zona G, Casa Medina jest miejskim azylem dla podróżnych z gustem.
Udogodnienia: całodobowa ochrona, bar, centrum biznesowe, centrum konferencyjne, siłownia, spa, dostęp do Internetu (bezpłatny), połączenie z siecią komórkową, restauracja, prywatny pojazd do dyspozycji.

Dzień 2

Pierwszym przystankiem będzie Sanktuarium Monserrate, położone na imponujących wschodnich wzgórzach miasta na wysokości 3150 metrów nad poziomem morza. Wspinając się na najwyższą część wzgórza kolejką linową lub linowo-terenową, dotrą Państwo do najważniejszego punktu pielgrzymek w mieście i jednego z najlepszych punktów widokowych w stolicy. Następnie czeka Państwa spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami La Candelaria, odwiedzicie Chorro de Quevedo, aby docenić różne kontrasty historycznego centrum i dowiedzieć się więcej o historii Bogoty, a następnie udacie się do Muzeum Złota, aby zobaczyć imponującą kolekcję rdzennego złota, zanim zakończycie wycieczkę na Plaza de Bolívar.

Dzień 3

Zipaquira

Zipaquira znajduje się w północno-środkowej Kolumbii, około 46 kilometrów na północny wschód od Bogoty. Podczas gdy główną atrakcją tego miasta jest podziemna Catedral de Sal (Katedra Soli) - zbudowana w starym kompleksie budynków kopalni soli na obrzeżach miasta - Zipaquira oferuje odwiedzającym kilka innych interesujących atrakcji kulturalnych oprócz tej wspaniałej podziemnej świątyni, którą najlepiej zwiedzać z przewodnikiem. Koniecznie należy odwiedzić plac Gonzales Forero (w starym centrum miasta), który jest otoczony zabytkami w stylu kolonialnym, takimi jak ratusz i piękna Catedral Diocesana (która została zbudowana w latach 1760-1870). Wreszcie, po rozkoszowaniu się cudami architektury, odwiedzający mogą liczyć na bogaty wybór restauracji Zipaquira i cieszyć się tętniącą życiem sceną nocną.

Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie i wyjazd w kierunku północnym z Bogoty do Zipaquira, gdzie od 2007 roku znajduje się pierwszy cud Kolumbii: Katedra Soli (wstęp wliczony w cenę). Na obszarze, który od wieków słynie z produkcji chlorku sodu, który nadal zapewnia 40 procent krajowych zasobów tego cennego pierwiastka, można odwiedzić prawdziwe arcydzieło artystyczne i architektoniczne, uważane za jedną z najważniejszych świątyń katolickich w kraju. Katedra została zbudowana w kopalni uważanej za największy rezerwat soli na świecie, 180 metrów pod ziemią, i oferuje wyjątkowe wrażenia swoim gościom, którzy dzięki wycieczkom z przewodnikiem lub "ruta del minero" mogą odwiedzić jej trzy sekcje: drogę krzyżową z biblijnymi scenami wykutymi w skale; kopułę, w której można podziwiać 16-metrowy świetlisty krzyż; oraz trzecią sekcję, w której znajduje się scena Stworzenia i szopka, wykonane z marmuru techniką wysokiej płaskorzeźby. Ponadto w katedrze znajduje się "Lustro Wody", w którym sól rozpuszczona w wodzie tworzy idealne odbicie ścian i sufitów kopalni. Bez wątpienia jest to widok, który dopełnia zwiedzanie jedynej podziemnej świątyni na świecie.

Następnie udadzą się Państwo do Villa de Leyva, wioski, w której wydaje się, że czas stanął w miejscu. Zobaczycie Państwo największy plac w Kolumbii i ulice, które przywołują atmosferę minionych czasów hiszpańskiego kolonializmu.

Zameldowanie w Hotelu Casa Terra

Hotel położony jest w pobliżu głównego placu w zabytkowym i kolonialnym centrum miasta Villa de Leyva. Oferuje relaksującą atmosferę w otoczeniu ogrodów i kaktusów. Wszystkie pokoje i apartamenty są komfortowo urządzone. Goście mogą cieszyć się słońcem na dziedzińcu z fontanną i podziwiać rozległe ogrody na terenie obiektu.

Dzień 4

Villa de Leyva

Villa de Leyva jest uważana za jedną z najbardziej urokliwych wiosek w Kolumbii, z jej kolonialną architekturą, brukowanymi uliczkami, bielonymi budynkami i łagodnym klimatem. Położona w regionie Boyacá w Kolumbii i trzy godziny jazdy od stolicy, Bogoty, ta malownicza wioska została ogłoszona pomnikiem narodowym w 1954 roku i jest rajem dla turystów. Jej 400-letni plac, największy otwarty plac w Ameryce Południowej, jest gospodarzem regularnych targów i festiwali, co czyni go centrum aktywności w weekendy. Nie można opuścić miasta bez udania się w spektakularne okoliczne góry - pieszo, rowerem lub konno - gdzie czekają wodospady, jeziora, jaskinie i stanowiska archeologiczne.

Rano lokalny przewodnik zabierze Państwa w podróż w czasie po Villa de Leyva. Zwiedzanie zacznie się od Plaza Mayor, jednego z największych placów kolonialnych w Ameryce Łacińskiej, otoczonego hiszpańskimi budynkami w stylu kolonialnym. Przewodnik podzieli się fascynującymi opowieściami o architekturze i historii miasta, w tym szczegółami dotyczącymi kościołów i domów kolonialnych otaczających plac. Następnie odwiedzicie Państwo Museo del Fósil, gdzie odkryjecie skamieniałości prehistorycznych stworzeń morskich. Przewodnik zaoferuje szczegółowe wyjaśnienie bogatej historii geologicznej regionu. Odwiedzicie także Terakotowy Dom, unikalną strukturę zbudowaną z gliny, która w imponujący sposób łączy sztukę i architekturę. Dom ten jest świadectwem ludzkiej pomysłowości i zdolności do łączenia kreatywności z funkcjonalnością.

Dzień 5

Barichara

Położone w pobliżu maleńkiej tradycyjnej wioski Guane w regionie Santander, urocze, zabytkowe miasto Barichara jest uważane za jedno z najpiękniejszych małych miasteczek w Kolumbii. Charakteryzuje się architekturą w stylu kolonialnym, bielonymi domami z czerwonymi dachówkami z gliny i ulicami wyłożonymi kostką brukową. To wyluzowane miasto bohemy jest znane jako popularne miejsce kręcenia filmów. Główne atrakcje to Capilla de Santa Barbara, Katedra Niepokalanego Poczęcia, Kanion rzeki Suarez, Muzeum Guane, Cementerio Barichara i San Gil. Odwiedzający mogą liczyć na szereg atrakcji, takich jak rafting, piesze wycieczki, paralotniarstwo i zwiedzanie.

Piątego dnia nastąpi prywatny transfer do Barichary. Po drodze będą Państwo mieli okazję odwiedzić gminę Socorro, założoną w 1681 roku. Gmina ta ma ogromny wpływ na historię Kolumbii i konstytucję jej państwa.
Po przybyciu do Barichara zobaczycie piękne kościoły, kaplice, rzeźby i parki, a także sklep, w których wyrabia się i sprzedaje rękodzieło. Te ręcznie robione przedmioty obejmują kosze, papier, ubrania, torby, buty, małe figurki, łapacze snów itp.

Zakwaterowanie w hotelu Yahri

Yahri nie jest hotelem, ale starannie wyselekcjonowaną kolekcją prywatnych willi, z których wszystkie znajdują się w dzielnicy "La Loma", najbardziej ekskluzywnej strefie Barichary. Główną willę, "Casa Yahri", można wynająć prywatnie lub na zasadzie współdzielenia pokoju. Apartamenty oferują autentyczny wystrój i komfortowe meble. Niektóre apartamenty dysponują balkonem i łazienką. Główna willa znajduje się dokładnie w centrum "La Loma" i jest w pełni wyposażona oraz dysponuje częścią wypoczynkową na świeżym powietrzu i basenem. Willa 2 obejmuje 3 luksusowe pokoje, a także jacuzzi na świeżym powietrzu, natomiast willa 3 oferuje tętniącą życiem jadalnię oraz widoki na miasto.

Dzień 6

Rezerwat Przyrody Taironaka

Położony u podnóża Sierra Nevada de Santa Marta w Kolumbii, rezerwat przyrody Taironaka rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki San Diego. Ten piękny rezerwat charakteryzuje się tropikalnym krajobrazem usianym unikalnymi drzewami, tropikalnymi kwiatami i krystalicznie czystymi strumieniami. Otoczony obfitą, dziką przyrodą, jest domem dla ruin starożytnej cywilizacji Tayrona, a także fascynującego muzeum archeologicznego. Na zwiedzających czeka ekscytujące odkrywanie wielowiekowych budowli ułożonych wokół tarasowych kamiennych kręgów, ciesząc się malowniczymi trasami do trekkingu i oglądając bogatą florę i faunę.

Prywatny transfer na lotnisko Bucaramanga. Po drodze zatrzymają się Państwo przy kolejce linowej Panachi, aby uzyskać panoramiczny widok na kanion Chicamocha, który jest drugim co do wielkości na świecie, o powierzchni ponad 108 tysięcy hektarów i głębokości 2000 metrów. 46 milionów lat temu było to ogromne jezioro, które umożliwiło tworzenie się jaskiń i było domem dla zwierząt morskich, których szczątki wciąż można znaleźć. Przejazd kolejką linową przez kanion i dalej na lotnisko, aby złapać lot do Santa Marta.

Zakwaterowanie w Tewimake Eco Lodge

Dzień 7

Park Narodowy Chicamocha

Dzięki strategicznej lokalizacji w środku imponującego kanionu Chicamocha, Park Narodowy Chicamocha oferuje wycieczkę po kulturze, zwyczajach i historii dla turystów krajowych i zagranicznych. Odwiedzający będą mieli okazję poznać i mieć kontakt ze wszystkim, co reprezentuje Santandereanidad i siłę mieszkańców regionu. Wszystko to łączy się z zabawą, przygodą i atrakcjami oferowanymi w całym parku. Imponująca kolejka linowa, domki, kino 4D, farma paco, wózki dziecięce, huśtawka, plac zabaw i lodowisko to wszystko znajduje się w parku.

Śniadanie w hotelu i wyjazd do Parku Tayrona na prywatną wycieczkę przez bujny las parku i piękne plaże, aby dotrzeć do Cabo San Juan del Guia. Tu będą Państwo mieli okazję aby cieszyć się morzem, plażą i spektakularną przyrodą. Powrót do wejścia do parku późnym popołudniem i transfer do hotelu.

Park Narodowy Tayrona

Park Narodowy Tayrona znajduje się u podnóża rezerwatu Sierra Nevada de Santa Marta i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych w kraju. Niegdyś był domem dla ludu Tayrona, obszar ten nadal obejmuje święte miejsca zajmowane przez rdzenne grupy i pozostałości archeologiczne, w tym przedhiszpańskie miasto Pueblito, starożytne miasto rozrzucone z pozostałościami archeologicznymi. Oprócz dziedzictwa kulturowego, Tayrona słynie również z jednych z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i niesamowitej różnorodności dzikiej przyrody - w granicach parku można znaleźć ponad 100 gatunków ssaków, 300 gatunków ptaków i 1000 gatunków morskich.

Dzień 8

Mompox

Położone na wyspie, na rzece Magdalena, w północnej Kolumbii Mompox, znane również jako Santa Cruz de Mompox, słynie z dobrze zachowanej architektury kolonialnej, która uczyniła je jednym z zaledwie dwóch miast wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w kraju. Odwiedzający mogą cieszyć się zwiedzaniem malowniczej nadrzecznej ulicy i odkrywaniem wielu malowniczych placów, w tym Concepcion Plaza, Santa Barbara Plaza i San Francisco Plaza. Ci, którzy mają szczęście odwiedzić tę nieodkrytą kolonialną osadę, w której czas się zatrzymał, w październiku, mogą cieszyć się corocznym trzydniowym festiwalem jazzowym. To odległe i idylliczne miasto jest z pewnością warte podróży.

Dziś wyruszycie Państwo na ekscytującą jednodniową wycieczkę z Santa Marta do Mompox, miasta bogatego w historię i urok. Odkryjecie brukowane uliczki, odwiedzicie zabytkowe kościoły i przejdziecie przez kultowy most królewski Santa Cruz. Będziecie delektować się autentyczną lokalną kuchnią podczas lunchu, a następnie zrelaksujecie się podczas malowniczej wycieczki łodzią wzdłuż rzeki Magdalena, podziwiając naturalne piękno otaczające miasto. Będzie też okazja aby odkryć talenty lokalnych rzemieślników w warsztatach filigranu i biżuterii.

Zakwaterowanie w Hotelu San Rafael Mompós

Dzień 9

Cartagena

Portowe miasto Cartagena położone jest na karaibskim wybrzeżu Kolumbii. Jest to popularna plażowa destynacja szczycąca się ciepłym tropikalnym klimatem. To karaibskie nadmorskie miasto oferuje odwiedzającym mieszankę urzekającego starego i ekscytującego nowego. Zaprasza do wejścia na brukowane uliczki otoczonego murem miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z 400-letnimi kamiennymi murami o długości 13 kilometrów i odkrycia zawiłego labiryntu domów w pastelowych kolorach, architektury kolonialnej, kościołów i historycznych miejsc, takich jak Pałac Inkwizycji. Poza starym miastem panuje chaotyczny zgiełk typowy dla większości południowoamerykańskich miast, którego najlepiej doświadczyć odwiedzając centralny targ Mercado Bazurto. Nie wolno przegapić okazji, aby wybrać się na południe miasta, gdzie na turystów czekają modne kawiarnie, restauracje i tętniące życiem nocne życie.

Śniadanie w hotelu. Prywatny transfer do Cartagena de Indias, perły kolumbijskich Karaibów.
Po przyjeździe do hotelu reszta popołudnia jest do Państwa dyspozycji.
Polecamy wieczorny aperitif w "Cafe' del Mar", gdzie można podziwiać najpiękniejsze zachody słońca na kolumbijskich Karaibach.
Na życie nocne, kolacje i typowe kluby, polecamy łatwo dostępną dzielnicę San Diego i Getsemani, niedaleko hotelu.

Zakwaterowanie w Hotelu Charleston Santa Teresa

Położony w Cartagena, Charleston Santa Teresa jest otoczony światowej klasy dziedzictwem kulturowym, a jednocześnie znajduje się zaledwie kilka przecznic od centrum kongresowego Getsemani i kilka minut od bardziej współczesnych dzielnic. Dawny klasztor, a obecnie hotel uosabia historię, smak i mistykę miasta, umiejętnie łącząc style kolonialne i republikańskie. Odrestaurowany przez ekspertów, wyrafinowanie każdego szczegółu można docenić w całym obiekcie, od okazałej fasady po wspaniałe, ale ciepłe wnętrze.

Dzień 10

W uzgodnionym czasie zwiedzanie historycznego centrum Cartageny, idealnego dla miłośników historii, gdzie dowiecie się Państwo o stoczonych bitwach, ważnych ludziach i wydarzeniach, które stanowiły kamień milowy dla Kolumbii z Heroic City of Cartagena. Planowana jest również malownicza wycieczka do Manga, Bocagrande i fortu San Felipe.

Dzień 11

Wyspy Rosario

Położone tuż przy wybrzeżu Kolumbii, 35 kilometrów od historycznego miasta Cartagena, Wyspy Rosario to niewielki archipelag składający się z 27 małych malowniczych wysp, z których wszystkie są częścią parku narodowego PNN Corales del Rosario y San Bernardo. Wyspy te są domem dla lśniących, krystalicznie czystych wód i obfitych przybrzeżnych raf koralowych, a najbardziej znane są ze światowej klasy nurkowania z rurką i kilometrów dziewiczych plaż. Oprócz niekończących się możliwości relaksu, wyspy oferują wynajem prywatnych łodzi dla podróżnych, którzy chcą spędzić dzień nad wodą, cieszyć się ekskluzywną ofertą lokali nocnych na Isla Coralina i odwiedzić zaciszną, sekretną plażę Chiringuito na wyspie Tierra Bomba. Nie należy zapomnieć o zapierających dech w piersiach  zachodach słońca w tym karaibskim raju.

W tym dniu wyruszycie Państwo w niezapomnianą podróż na pokładzie jachtu, żeglując wśród idyllicznych wysp Karaibów.

O wyznaczonej godzinie, wejdziecie Państwo na pokład luksusowego prywatnego jachtu zakotwiczonego w tętniącym życiem porcie Cartageny. Gdy słońce maluje się na niebie w odcieniach błękitu, rozpoczyna się dzień odkrywania. Kapitan będzie do Państwa dyspozycji, prowadząc przez turkusowe wody i urokliwe wyspy regionu. Pierwszy cel: fascynujące Wyspy Rosario. Płynąc obok dziewiczych plaż z białym piaskiem i palmami kołyszącymi się delikatnie na wietrze można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Kapitan zaprosi Państwa do zanurzenia się w krystalicznie czystych wodach i odkrycia tętniącego życiem życia morskiego pod powierzchnią.


W południe doświadczony szef kuchni przygotuje pyszny lunch. Po obiedzie czas na relaks na plaży. Po południu kapitan poprowadzi Państwa w odkrywaniu innych pobliskich wysp, z których każda ma swój niepowtarzalny urok i nieodparty naturalny wabik. Dzień zakończy się powrotem do Cartageny drogą morską, pozostawiając cenne wspomnienia z idealnego dnia na kolumbijskich Karaibach.

Dzień 12


Śniadanie w hotelu. Prywatny transfer na lotnisko na Państwa lot do domu.

Tu kończymy tą niezwykłą przygodę w magicznej Kolumbii.

Cena od 9 400 EUR + 5 600 PLN / za osobę / przy rezerwacji dla 2 osób

W cenie:

- prywatne transfery
‍- zakwaterowanie jak w programie
- loty krajowe
- wycieczki prowadzone przez anglojęzycznych przewodników‍
- przeloty Warszawa - Bogota i Cartagena - Warszawa, we wrześniu, linią lotniczą KLM, w klasie ekonomicznej
- ubezpieczenie zdrowotne Wiener

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów