podróże szyte na miarę

Luksusowe safari w Kenii

Kenia

Wyprawa w głąb Afryki to niezwykłe przeżycie, które polecamy każdemu podróżnikowi! Przepiękne krajobrazy sawanny i bujnych lasów, fascynująca kultura Masajów i oczywiście wiele gatunków dzikich zwierząt, które możemy zobaczyć na wyciągnięcie ręki - to wszystko czeka nas w magicznej Kenii. Podczas tego 5-dniowego programu będzie można odkryć wspaniały Masai Mara National Reserve. Jest to przykładowa wersja wyjazdu - zapraszamy do kontaktu, by stworzyć wyprawę dostosowaną do Państwa indywidualnych potrzeb.

Dzień 1: Nairobi

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta powita Państwa przedstawiciel, który przewiezie Państwa do hotelu House of Waine.

Położone 160 km na południe od równika Nairobi jest stolicą Kenii i może poszczycić się jednym z najlepszych klimatów na świecie. To nowoczesne, kosmopolityczne miasto jest regionalną siedzibą wielu firm z Afryki i Oceanu Indyjskiego. Delegaci z całego świata przybywają tu ze względu na życzliwość ludzi, nowoczesne udogodnienia hotelowe i szeroką gamę fascynujących atrakcji. Chociaż miasto jest stosunkowo młode jak na światowe standardy, ma fascynującą historię, obejmującą odkrywców,misjonarzy, wojny, różnorodność kulturową i politykę.

Dzień 2: Nairobi - Masai Mara

Po śniadaniu spotkanie z przedstawicielem, który przewiezie Państwa na lotnisko Wilson na poranny lot awionetką do Masai Mara. Samolot wylatuje z Nairobi o 10:30 i dociera do Masa iMara o 11:10. Po przybyciu na miejsce powita Państwa przewodnik-kierowca, z którym będzie można odbyć krótką poranną przejażdżkę safari w drodze do lodgy JW Marriott Masai Mara. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie i lunch.Popołudniu czas wolny, po czym udadzą się Państwo na wieczorną przejażdżkę safari aż do zmierzchu.

JW Marriott Masai Mara oferuje 20 prywatnych namiotów, elegancko zaprojektowanych przez słynną Kristinę Zanic Consultants. Są one uosobieniem luksusu, płynnie wtapiając się w otaczającą sawannę, oferując jednocześnie wszystkie nowoczesne udogodnienia, jakich można oczekiwać od pięciogwiazdkowego hotelu. Dodatkowo każdy namiot jest spokojnym miejscem odpoczynku i relaksu, z tarasem, z którego roztacza się panoramiczny widok na rzekę Talek i siedlisko wielu dzikich zwierząt.Apartament dla nowożeńców posiada prywatny basen, a wszystkie pozostałe jacuzzi.

Dzień 3: Masai Mara

Będzie można się obudzić przed wschodem słońca, wypić kawę i zjeść babeczki, zanim wyruszą Państwo na poranną przejażdżkę safari. Powrót do lodgy na późny brunch. Następnie będzie możliwość wzięcia udziału w pieszym safari do lokalnej wioski Masajów, gdzie można zapoznać się z tradycjami Masajów i kulturą nomadów. Powrót do lodgy na lunch, po którym przewidziany jest czas wolny. Na koniec wieczorna przejażdżka safari, podziwiając kolejny afrykański zachód słońca.

Rezerwat Narodowy Masai Mara znajduje się w południowo-zachodniej części Kenii i stanowi część większego ekosystemu obejmującego Park Narodowy Serengeti w Tanzanii.Masai Mara to jeden z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych rezerwatów w Afryce. Park otoczony jest obszarami koncesyjnymi i ziemiami plemiennymi ludu Masajów.

Dzień 4: Masai Mara

Wczesnym rankiem transfer na miejsce safari balonem, gorąco polecana wycieczka w Afryce. Będzie okazja zobaczyć z góry lwy, słonie, bawoły, hipopotamy, krokodyle, niezliczone gatunki ptaków i rozległe afrykańskie równiny. Potem czeka na Państwa wspaniałe śniadanie i szampan na środku sawanny. Następnie przejazd safari i powrót do lodgy na lunch. Czas wolny i wieczorna przejażdżka safari aż do zmierzchu.

Dzień 5

O 7:15 po śniadaniu safari po drodze na lotnisko Keekorok w Masai Mara, skąd wyruszą Państwo na poranny lot z powrotem do Nairobi. Samolot wylatuje z Masai Mara o godzinie 08:15 i dociera do Nairobi około godziny 09:45. Po przyjeździe rozpoczną Państwo eksplorację tego miasta, odwiedzając sierociniec dla słoni Daphne Sheldrick położony na obrzeżach Nairobi. Sanktuarium prowadzone jest przez Daphne Sheldrick i mieści się na terenie jej domu. Tutaj zobaczyć można osierocone zwierzęta i poznać ludzi, którzy zajmują się tymi zwierzętami i opiekują się nimi. Następnie udadzą się Państwo do centrum przyrodniczego prowadzonego przez Afrykański Fundusz na rzecz Zagrożonej Dzikiej Przyrody. Podniesiony chodnik obserwacyjny pozwala stanąć twarzą w twarz z wysokimi na 5 metrów żyrafami Rothschilda. Czas na karmienie żyraf. Lunch zostanie podany w Karen Blixen Coffee Gardens przed udaniem się do Muzeum Karen Blixen.Późnym wieczorem z transfer na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów