podróże szyte na miarę

Laponia - z wizytą u Świętego Mikołaja

Finlandia

Wyprawa, która na długo pozostaje w pamieci zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Podczas pobytu w Laponii będzie możliwość spotkania się ze Świętym Mikołajem, podpatrzenia jak pracują Elfy, przejażdżki saniami zaprzężonymi w psy husky, spotkania misia polarnego oraz odwiedziny na farmie reniferów.

Dzień 1

Przylot do Rovaniemi, transfer i zakwaterowanie w hotelu Arctic Light Hotel. Hotel znajduje się w samym centrum miasta Rovaniemi, zaledwie kilka kilometrów od koła podbiegunowego oraz wioski Świętego Mikołaja. Reszta dnia wolna, aby wypocząć po podróży.

Dzień 2

Po śniadaniu, o godz. 9:30 przejażdżka saniami zaprzężonymi w renifery do farmy psów husky, na której będą mogli Państwo spróbować przejażdżki saniami ciągniętymi przez te przyjazne psy. Następnie przejażdżka do farmy reniferów.  Po przejażdżce będzie czekał na Państwa gorący sok jagodowy, który można wypić ciesząc się ciepłem przy kominku. Powrót do hotelu. Dodatkowo wieczorem, po powrocie do hotelu elegancka kolacja.

Fot. Arctic Light Hotel

Dzień 3


Po godzinie 10:00 wybiorą się Państwo na 2h spacer w butach śnieżnych, żeby poznać dziki, cichy las. Będzie możliwość spacerowania po wyznaczonych szlakach jak i po głębokim śniegu. Przy odrobinie szczęścia, znajdą Państwo ślady lisów, zajęcy, głuszców i wiewiórek – a może nawet same zwierzęta. Ponadto ulubione zajęcie dzieci – dekorowanie choinki.

Wieczorem natomiast czeka na Państwa tradycyjny fiński wieczór wigilijny z kolacją i aperitif oraz wizyta Świętego Mikołaja wieczorem (jeden mały prezent niespodzianka plus maksymalnie jeden prezent od rodziny).

Dzień 4
Wigilijny brunch. W ciągu dnia przejazd z przewodnikiem do Ranua, 80km od Rovaniemi, do najbardziej na północ wysuniętego parku dzikich zwierząt. 60 gatunków zwierząt jakie można tu spotkać: misie polarne, wilki, rysie, renifery, rosomaki, wydry, brązowy niedźwiedź i wiele innych. W trakcie wycieczki lunch w lokalnej restauracji oraz wizyta w sklepikach z pamiątkami. Wieczorem tradycyjna świąteczna kolacja.

Fot. Arctic Light Hotel

Dzień 5

O godzinie 14:00 zbiórka przed hotelem i wyjazd głęboko w dzicz na skuterach śnieżnych pozwoli poznać prawdziwe uczucie wolności. Jazda pośród drzew, zamarzniętymi rzekami i wspaniałe widoki ze szczytów wzgórz – to wszystko czeka na Państwa dzisiaj podczas szaleństw na skuterach śnieżnych. Wieczorem natomiast, po godzinie 20:00 wyjazd samochodem, aby obserwować wyjątkowe zjawisko – zorzę polarną. Wysiadając z samochodu pośrodku niczego, przejdą Państwo nad zamarzniętą rzekę, skąd rozciąga się idealny widok, aby obserwować to niezwykłe zjawisko. Jest to wyjątkowe przeżycie, gdy będą jedli Państwo pieczone nad ogniskiem kiełbaski podczas, gdy nad głowami odbywa się spektakularny pokaz nocnych świateł.

Fot. Arctic Light Hotel

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów

Dane firmy

Deluxe Travel Club Sp. z o.o.
Mennica Residence
ul. Waliców 11 lok. 171
00-855 Warszawa

Ekskluzywne I luksusowe hotele
Ekskluzywne I luksusowe wakacje
Ekskluzywne I luksusowe wakacje
Ekskluzywne I luksusowe wakacje
Polityka prywatności

Napisz do nas

Dziękujemy za Twoją wiadomość. Postaramy się szybko udzielić odpowiedź.
Jeśli Twoje pytanie jest pilne prosimy o kontakt telefoniczny.

Niestety nie udało się wysłać tej wiadomości z nieznanego powodu.
Prosimy o kontakt telefoniczny.

Zapytaj o cenę

Ulubione

Szybki kontakt

Design & Implementation: WebStars.pro