podróże szyte na miarę

Laponia - z wizytą u Świętego Mikołaja

Finlandia

Witamy w Magicznej Wiosce Mikołaja – jedynym miejscu na ziemi, gdzie spełniają się marzenia o zimowej przygodzie! Nasze wyjątkowe programy podróży są szyte na miarę, z myślą o Państwa indywidualnych oczekiwaniach, tak by każdy wyjazd był niepowtarzalny i skrojony na miarę Państwa potrzeb i marzeń. ‍Grudzień to magiczny czas, kiedy Laponia cieszy się największym zainteresowaniem. Wioska Mikołaja to nie tylko spotkanie z samym Świętym Mikołajem, to również pełne niezapomnianych atrakcji przejażdżki zaprzęgami husky, poszukiwania zorzy polarnej na skuterach śnieżnych, kolacja w lodowej restauracji, wizyta w Wiosce Mikołaja i Santa Parku, przejażdżka saniami ciągniętymi przez renifery oraz zwiedzanie zoo z polarnymi zwierzętami. Oferujemy wycieczki dostosowane do różnych preferencji i budżetów. Polecamy podróż trwającą od 3 do 5 dni. Warto zauważyć, że styczniowe wyjazdy są nie tylko tańsze, ale nadal równie emocjonujące. Dlatego już teraz zachęcamy do rezerwacji na 2024 rok. ‍Wszystkie transfery lotniskowe oraz między hotelami są zorganizowane, a nasi klienci otrzymują profesjonalne, termiczne stroje na cały czas trwania wycieczki. ‍Pragniemy poinformować, że loty z Warszawy do Rovaniemi z przesiadką w Helsinkach są dodatkowo płatne, jednakże oferujemy wsparcie w organizacji tych podróży, aby mogli Państwo bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do Krainy Mikołaja z Laponii.

Wyprawa, która na długo pozostaje w pamięci zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Podczas pobytu w Laponii będzie możliwość spotkania się ze Świętym Mikołajem, podpatrzenia jak pracują Elfy, przejażdżki saniami zaprzężonymi w psy husky, spotkania misia polarnego oraz odwiedziny na farmie reniferów.

Dzień 1

Przylot do Rovaniemi, transfer i zakwaterowanie w hotelu Arctic Light Hotel. Hotel znajduje się w samym centrum miasta Rovaniemi, zaledwie kilka kilometrów od koła podbiegunowego oraz wioski Świętego Mikołaja. Reszta dnia wolna, aby wypocząć po podróży.

Dzień 2

Po śniadaniu, o godz. 9:30 przejażdżka saniami zaprzężonymi w renifery do farmy psów husky, na której będą mogli Państwo spróbować przejażdżki saniami ciągniętymi przez te przyjazne psy. Następnie przejażdżka do farmy reniferów.  Po przejażdżce będzie czekał na Państwa gorący sok jagodowy, który można wypić ciesząc się ciepłem przy kominku. Powrót do hotelu. Dodatkowo wieczorem, po powrocie do hotelu elegancka kolacja.

Dzień 3


Po godzinie 10:00 wybiorą się Państwo na 2h spacer w butach śnieżnych, żeby poznać dziki, cichy las. Będzie możliwość spacerowania po wyznaczonych szlakach jak i po głębokim śniegu. Przy odrobinie szczęścia, znajdą Państwo ślady lisów, zajęcy, głuszców i wiewiórek – a może nawet same zwierzęta. Ponadto ulubione zajęcie dzieci – dekorowanie choinki.

Wieczorem natomiast czeka na Państwa tradycyjny fiński wieczór wigilijny z kolacją i aperitif oraz wizyta Świętego Mikołaja wieczorem (jeden mały prezent niespodzianka plus maksymalnie jeden prezent od rodziny).

Dzień 4
Wigilijny brunch. W ciągu dnia przejazd z przewodnikiem do Ranua, 80km od Rovaniemi, do najbardziej na północ wysuniętego parku dzikich zwierząt. 60 gatunków zwierząt jakie można tu spotkać: misie polarne, wilki, rysie, renifery, rosomaki, wydry, brązowy niedźwiedź i wiele innych. W trakcie wycieczki lunch w lokalnej restauracji oraz wizyta w sklepikach z pamiątkami. Wieczorem tradycyjna świąteczna kolacja.

Fot. Arctic Light Hotel

Dzień 5

O godzinie 14:00 zbiórka przed hotelem i wyjazd głęboko w dzicz na skuterach śnieżnych pozwoli poznać prawdziwe uczucie wolności. Jazda pośród drzew, zamarzniętymi rzekami i wspaniałe widoki ze szczytów wzgórz – to wszystko czeka na Państwa dzisiaj podczas szaleństw na skuterach śnieżnych. Wieczorem natomiast, po godzinie 20:00 wyjazd samochodem, aby obserwować wyjątkowe zjawisko – zorzę polarną. Wysiadając z samochodu pośrodku niczego, przejdą Państwo nad zamarzniętą rzekę, skąd rozciąga się idealny widok, aby obserwować to niezwykłe zjawisko. Jest to wyjątkowe przeżycie, gdy będą jedli Państwo pieczone nad ogniskiem kiełbaski podczas, gdy nad głowami odbywa się spektakularny pokaz nocnych świateł.

Fot. Arctic Light Hotel

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do Polski.

Przykładowy pakiet dla rodziny 2 + 1:
Cena w grudniu od 4590 EUR/ dwie osoby dorosłe i jedno dziecko
Cena zawiera:
- Prywatne transfery lotniskowe
- 3 noce w hotelu 4*
- 1 noc w hotelu igloo na jedną noc
- Wycieczki oraz zakwaterowanie wg programu
- Wspólne wycieczki z przewodnikiem w języku angielskim (przejażdżka saniami ciągniętymi przez husky, przejażdżka na skuterach śnieżnych po zimowym lesie w       poszukiwaniu Zorzy Polarnej, przejażdżka saniami ciągniętymi przez renifery)
- Niezbędny sprzęt i opieka przewodnika podczas safari
- Wizyta w wiosce Świętego Mikołaja
- Ubrania termiczne - odbiór i zwrot z biura safari
- Podatek VAT

Orientacyjna cena za przelot na trasie Warszawa Chopina – Rovaniemi - Warszawa Chopina z 1 przesiadką w Helsinkach:
Cena od: 2290 PLN/ 1 osoba dorosła
Cena od: 1860 PLN/ dziecko do 12 roku życia
Wylot:
Warszawa Chopina (WAW) - Helsinki-Vantaa (HEL): 08:55 - 11:35(1h 40min)
Przesiadka w: Helsinki (HEL) 1h 30min
Helsinki-Vantaa (HEL) - Rovaniemi (RVN): 13:05 - 14:25(1h 20min)
Powrót:
Rovaniemi (RVN) - Helsinki-Vantaa (HEL): 05:20 - 06:35(1h 15min)
Przesiadka w: Helsinki (HEL) 0h 55min
Helsinki-Vantaa (HEL) – Warszawa Chopina (WAW): 07:30 - 08:15(1h 45min)

Bilet do Magicznej Wioski Mikołaja czeka na Państwa! Niech zima stanie się wyjątkowym, niezapomnianym czasem.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów