podróże szyte na miarę

Kuba - salsa, rum i cygara!

Kuba

Kuba - kraj rytmów salsy i zapachu cygar. Zachwyca również kolorowymi uliczkami kolonialnej Hawany i rajskimi plażami Karaibskimi!

Dzień 1

Przylot do Hawany i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w Iberostar Parque Central. Kolacja w restauracji Cha Cha Cha Restaurant. Jest to popularna restauracja w tej części Hawany. Mogą Państwo skosztować prawdziwej, lokalnej kuchni i takich potraw jak rybne buñuelos zawinięte w platany, glazurowana wieprzowina z bakłażanem lub kawałek ciasta bananowego. A to wszystko w towarzystwie truskawkowego Daiquiri.

Hawana

Dzień 2

O 9:00 wycieczka po kolonialnej Hawanie. Rano w lobby hotelu spotkają się Państwo z przewodnikiem, który zabierze na wycieczkę po Hawanie. Spacer śladami kolonialnej przeszłości miasta, zwiedzanie czterech kluczowych placów Starej Hawany, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzą Państwo Plaza de Armas, Plaza San Francisco de Asis, Plaza Vieja i Plaza de la Cathedral. Jest to piesza wycieczka i trwa około 2 godzin. Następnie lunch ok. 12:30 z daniami karaibskimi. Popołudniu o 14:30 wycieczka szlakiem sztuki. W towarzystwie eksperta-przewodnika odwiedzą Państwo dwie pracownie kubańskich artystów. Odwiedzą Państwo zaplecze lokalnej sztuki, poznają tamtejszą społeczność artystyczną. W zależności od upodobań – fotografia, malarstwo, rzeźba – to Państwo zdecydują czy chcą poznać znanych czy świeżo upieczonych artystów. Wieczorem ok. 20:00 kolacja w restauracji Paladar Los Mercaderes - wyrafinowane miejsce serwuje wspaniałe kubańskie i międzynarodowe jedzenie.

Old Havana, Plaza de la Cathedral

Dzień 3

O 10:00 Wycieczka śladami rewolucji. Odkryją Państwo kubańską historię rewolucji poprzez niektóre z najbardziej historycznych miejsc w stolicy. Zaczynając od panoramicznej wycieczki wzdłuż Malecon, gdzie będzie można zobaczyć pomniki niektórych bohaterów wojny o niepodległość Kuby, odkryją Państwo jak historia Kuby doprowadziła kraj do rewolucji prowadzonej przez Fidela Castro. W czasie wycieczki odwiedzą Państwo Muzeum Rewolucji, które było kiedyś luksusowym pałacem prezydenckim wszystkich kubańskich prezydentów od Mario Garcia Menocal do Fulgencio Batista. Zatrzymają się w Hotelu Sevilla w Starej Hawanie, aby zobaczyć i dowiedzieć się o najsłynniejszych gangsterach na Kubie, którzy kontrolowali Hawanę do 1959 roku. Odwiedzą to, czego większość nie-Kubańczyków nigdy nie pozna, czyli bodegę, jeden z rządowych sklepów służących do dystrybucji racjonowanych, tanich produktów spożywczych dla Kubańczyków. Przekonają się Państwo o różnicach w cenach, odwiedzając następnie rynek świeżych produktów spożywczych (Mercado Agropecuario). Wycieczka zakończy się zwiedzaniem miasta na Placu Rewolucji, symbolu kubańskiej rewolucji socjalistycznej. Lunch, a następnie wizyta w Factoría Diseño. Factoría Diseño gromadzi i wystawia wyroby złotnicze, meble, sztuki wizualne i biżuterię, zebrane razem przez doskonałą rękę Conchy Fontelli. Fontella, wieloletnia kuratorka odpowiedzialna za Factoría Havana, a teraz także zleceniodawczyni Factoría Diseño łączy dzieła wyprodukowane na całej wyspie, prezentując pokaz wielu technik i rzemiosł. Factoría Diseño to idealne miejsce, aby zapoznać się z współczesnym kubańskim designem. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

Muzeum Rewolucji

Dzień 4

10:00 Wycieczka panoramiczna z przewodnikiem. Tego poranka będą Państwo mogli cieszyć się wycieczką po mieście w otwartym samochodzie vintage, podziwiając wszelkie główne atrakcje, w tym Las Havana Almendares, cmentarz Cristobal Colon i hotel National. Wycieczka trwa dwie godziny i może zostać dostosowana do Państwa wymagań i specjalnych życzeń. Popołudnie to czas wolny do wykorzystania wraz z przewodnikiem na dowolne atrakcje. Ok. 20:00 kolacja.

Uliczki Hawany

Dzień 5

O godzinie 10:00 kierowca odbierze Państwa z hotelu na transfer do Varadero. Czas trwania przejazdu to około 2 godziny i 40 minut. Godzina 12:00 zameldowanie w hotelu Iberostar Varadero.

Dzień 6-10

To czas wolny na relaks na pięknych plażach Varadero i poznawanie tego wyjątkowego miejsca.

Dzień 11

Prywatny transfer z Varaderona lotnisko José Martí.

Plaże Varadero
Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów