podróże szyte na miarę

Korea Południowa: Szlakiem Tradycji - 14 Dni Niezapomnianych Przygód

Korea Południowa

Korea Południowa, kraj fascynującej różnorodności, zachwyca odwiedzających unikalnym połączeniem tradycji i nowoczesności. Oferuje niezwykłe krajobrazy, od urokliwych wysp, po nowoczesne metropolie. Podróżujący mają okazję odkrywać bogatą historię w starożytnych świątyniach, pałacach królewskich i malowniczych wioskach, jednocześnie doświadczając życia w dynamicznych miastach. Koreę Południową charakteryzuje również wyjątkowa kuchnia, oferująca niezapomniane smaki. Goście mogą cieszyć się tu serdecznym przyjęciem i niekończącą się listą atrakcji.

Dzień 1.

Po przylocie na lotnisko Incheon International spotkają się Państwo z kierowcą, który przewiezie Państwa do Hotelu Lotte w Seulu. Resztę dnia mogą Państwo spędzić na wypoczynku i relaksie.

Hotel Lotte, Seul

Dzień 2. Seul

Po śniadaniu, spotkają się Państwo z przewodnikiem w hotelowym lobby by wyruszyć na wielką przygodę. Zwiedzanie rozpocznie się od przejazdu w pobliżu Błękitnego Domu. Jest to obiekt o niezwykłej architekturze, symbol znaczenia politycznego kraju. Następnie zobaczą Państwo Pałac Gyeongbokgung: znany jako Północny Pałac, jedno z najważniejszych historycznych miejsc w Seulu, bogate w historię dynastii Joseon. Będą też Państwo mogli zaobserwować jak wygląda Ceremonia Zmiany Warty, kolorowy spektakl, podczas którego w tradycyjnych strojach wojskowych i mundurach odbywa się zmiana wart na dziedzińcu pałacowym. Kolejnym punktem programu jest kurs przygotowywania kimchi, podczas którego przekazywane są tajniki tradycyjnego przyrządzania kimchi, koreańskiego dania z kiszonych warzyw.

Pałac Gyeongbokgung,  Ceremonia Zmiany Warty

W planie tego dnia jest też Buddyjski Klasztor Jogyesa, czyli centralny klasztor buddyjski w Seulu, oferujący spokojne miejsce do medytacji i poznania koreańskiego buddyzmu. Na koniec  przewidziane jest zwiedzanie Rynku Gwangjang. Jest to jedno z najstarszych targowisk w Korei, gdzie można delektować się tradycyjnymi potrawami koreańskimi, jak m.in. makkoli (tradycyjny napój ryżowy) czy bibimbap. Po intensywnym dniu wrócą Państwo do hotelu Lotte.

Buddyjski Klasztor Jogyesa

Dzień 3. Seul

Dziś kolejny etap zwiedzania Seulu. Spotkają się Państwo z przewodnikiem w hotelowym lobby, a następnie zostaną przetransportowani do obszaru DMZ, czyli Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej. Aby wejść na obszar DMZ, należy mieć przy sobie paszport.
Zwiedzanie obejmie: Park Imjingak, miejsce związane z historią wojny koreańskiej; Most Wolności, symbol jednoczenia Korei, tędy zwolnieni jeńcy wracali z północy na południe; Trzeci Tunel Infiltracyjny - tunel wykopany przez Koreańską Ludową Armię w celu inwazji na południową część kraju, a także teatr/ Salę wystawową DMZ, gdzie prezentowane są wystawy i filmy związane z historią strefy zdemilitaryzowanej.

Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana, Most Wolności

W dalszej części dnia zobaczą Pańtwo jeszcze: Obserwatorium Dora - wysoka wieża z której można zobaczyć wieś Panmunjom i terytorium północnokoreańskie; stację Dorasan, która jest ostatnią stacją kolejową na linii Gyeongui, będąca symbolem nadziei na jedność Korei oraz Wioskę Zjednoczenia (przejazdem), miejscowość, gdzie odbywają się spotkania rodzin rozdzielonych przez wojnę. Następnie wrócą Państwo do Seulu aby odbyć praktyczny kurs tradycyjnego gotowania koreańskiego.

Dzień 4. Seul - Suwon - Seul

Po śniadaniu w hotelu zostaną Państwo przetransportowani do Suwon, gdzie będzie można zobaczyć między innymi, Twierdzę Hwaseong w Suwon, imponującą fortyfikację zbudowana w XVIII wieku, wpisaną na listę dziedzictwa światowego UNESCO oraz Koreańską Wioskę Ludową aby zobaczyć arkana tradycyjnego życia Koreańczyków w malowniczym skansenie.

Twierdza Hwaseong w Suwon

Dzień 5. Seoul - Gyeongju

Dziś zostaną Państwo przewiezieni na dworzec w Seulu by wyruszyć pociągiem do Gyeongju.

Gyeongju, często nazywane "muzeum bez ścian," to miasto w Korei Południowej, bogate w dziedzictwo kulturowe, z zachowanymi starożytnymi zabytkami, w tym królewskimi grobowcami i świątyniami, tworzącymi niezwykłą atmosferę historyczną. To miejsce, gdzie współczesność łączy się z tradycją, oferując niezapomniane doświadczenia dla miłośników historii i piękna krajobrazu.

Po przyjeździe wraz z przewodnikiem i rozpocznie się zwiedzanie takich ważnych atrakcji turystycznych jak: Obserwatorium Cheomseongdae, Grobowce Króla Daereungwon, Świątynia Bulguksa (jedna z najważniejszych koreańskich świątyń buddyjskich, wpisana na listę UNESCO) Następnie: Groty Seogguran z zachwycającymi rzeźbami buddyjskimi oraz Staw Anapji, historyczny staw, otoczony pięknymi ogrodami, gdzie można delektować się spokojem i naturą.

Grobowce Króla Daereungwon, Świątynia Bulguksa
Groty Seogguran, Staw Anapji

Po wycieczce pojedziecie Państwo do hotelu Lahan w Gyeongju na zasłużony odpoczynek.

Hotel Lahan w Gyeongju

Dzień 6. Gyeongju - Pusan

Spotkają się Państwo z przewodnikiem w hotelowym lobby i zostaną przetransportowani do Pusan.
Pusan to dynamiczne miasto portowe położone w południowo-wschodniej części Korei Południowej. Słynie z pięknych plaż, tętniących życiem targów oraz bogatej oferty kulturalnej, tworząc niezwykle zróżnicowane i fascynujące środowisko.

W planie jest zwiedzanie m.in. malowniczo położonej, nad brzegiem morza, świątyni buddyjskiej Haedong Yonggungsa oraz wizyta na jednej z najbardziej popularnych plaż w Korei, Plaży Haeundae. Następnie Wyspa Dongbaekseom z Domem Nurimaru APEC - przepiękny zakątek z ogrodem i domem, związanym z szczytem APEC w 2005 roku, Wieża Pusan: Charakterystyczna wieża oferująca panoramiczne widoki na miasto, a także Wioska Kulturowa Gamcheon (kolorowe domki w górnej części wzgórza, tworzące unikalne miasteczko artystyczne).

Haedong Yonggungsa, Plaża Haeundae, Wieża Pusan
Wyspa Dongbaekseom z Domem Nurimaru APEC,
Wioska Kulturowa Gamcheon

Nocleg w hotelu Lotte Hotel Busan.

Lotte Hotel Busan

Dzień 7. Pusan

Dzień przeznaczony na relaks i spędzenie czasu wedle własnego pomysłu.

Dzień 8. Pusan - Jeju

Spotkanie z kierowcą który zabierze Państwa na lotnisko Gimhae. Po przylocie do Jeju spotkają się Państwo z kierowcą i zostaną przetransportowani do hotelu GrandHayatt Jeju. Reszta dnia pozostaje do Państwa dyspozycji.


Dzień 9. Jeju

Jeju znane również jako "Wyspa Pokoju", to malownicza wyspa na południu Korei, charakteryzująca się bujną przyrodą, wulkanicznymi krajobrazami, urokliwymi plażami i unikalnym dziedzictwem kulturowym.  
W tym dniu odwiedzą Państwo Plaże Hyupjae i Gumneung, Park Hallim, przepiękny park z ogrodami, jaskiniami i unikalnymi formacjami skalnymi, jak również Muzeum Herbaty O'Sulloc, gdzie poznacie kawałek historii produkcji herbaty w Korei oraz skosztujecie wysokiej jakości herbaty. W dalszej części dnia czeka Państwa rejs w pobliżu Góry Sanbang, wycieczka wzdłuż brzegu morza, trasą Mt. Sanbang Brother Seashore Road by dotrzeć do Wodospadu Cheonjeyeon. Po emocjonującym dniu wrócą Państwo do hotelu.

Góra Sanbang, Wodospad Cheonjeyeon

Dzień 10. Jeju

Po śniadaniu będą Państwo kontynuować eksplorację Jeju. W pierwszej kolejności odwiedzicie Seongeup Folk Village. Jest to tradycyjna wioska, w której można doświadczyć autentycznego życia ludności. Następnie udacie się na plażę Gwangchigi i zobaczycie tradycyjne przedstawienie z udziałem kobiet-nurków. Przejazdem można zobaczyć drogę Brzegiem Morza Jongdalri, czyli malowniczą trasę, oferującą urocze widoki na wybrzeże Jeju. Na koniec tego etapu podróży czeka na Państwa Jaskinia Manjang - fascynujący system jaskiń, bogaty w stalaktyty i stalagmity, stanowiący unikalną przyrodniczą atrakcję.

Jaskinia Manjang, Seongeup Folk Village

Dzień 11. Jeju - Seul

Przedpołudnie przeznaczone jest na relaks. Po południu polecą Państwo z powrotem do Seulu.


Dzień 12. Seul - Nami - Seul

Dziś wraz z przewodnikiem zwiedzą Państwo Ogród Rannego Spokoju (Garden of Morning Calm), malowniczy ogród pełen kwiatów i roślin oraz Wyspę Nami. Nami Island to urokliwa kraina otoczona jeziorem, słynąca z bujnej przyrody i romantycznych alejek.

Wyspę Nami, Ogród Rannego Spokoju

Dzień 13. Seul

O ustalonej porze będzie czekał na Państwa przewodnik, z którym rozpoczniecie zwiedzanie od wizyty w Pałacu Changdeokgung. Ten historyczny pałac z uroczym ogrodem, wpisany jest na listę dziedzictwa UNESCO. Następnie spacer Ulicą Myeongdong, pełnej sklepów i restauracji, w modnej dzielnicy handlowej. Odwiedzą też Państwo Rynek Namdaemun i Wieżę Namsan Seoul, która oferuje imponujące widoki na miasto. Na koniec odbędzie się rejs po rzece Han, by podziwiać panoramę Seulu.

Pałacu Changdeokgung
Rynek Namdaemun, Wieża Namsan Seoul

Dzień 14.

To już ostatni dzień niezapomnianej południowokoreańskiej przygody. Kierowca przewiezie Państwa na międzynarodowe lotnisko Incheon.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów