podróże szyte na miarę

Korea Południowa - najważniejsze perełki w 7 dni

Korea Południowa

Podczas tej 7-dniowej podróży będą mieli Państwo okazję zobaczyć najważniejsze miejsca Korei Południowej. Jest to kraj, gdzie nowoczesność spotyka się z ciekawą kulturą i fascynującymi tradycjami.

Podczas tej 7-dniowej podróży będą mieli Państwo okazję zobaczyć najważniejsze miejsca Korei Południowej. Jest to kraj, gdzie nowoczesność spotyka się z ciekawą kulturą i fascynującymi tradycjami.

Dzień 1 - Seul

Po przylocie na lotnisko Incheon International spotkają się Państwo z kierowcą, który przewiezie Państwa do hotelu. Reszta dnia przeznaczona jest na relaks. Nocleg w hotelu Lotte Hotel Seoul.

Lotte Hotel Seoul

Seul to stolica i największe miasto Korei Południowej położone w centralno-zachodniej części Półwyspu Koreańskiego. Jest uznawane za miasto bardzo szybko rozwijające się i dynamiczne. Nowoczesne wieżowce przeplatają się tutaj z tradycyjnymi budynkami i urokliwymi uliczkami. Zdecydowanie warto odwiedzić tutejsze świątynie i pałace. Kuchnia Koreańska - coraz bardziej popularna na całym świecie - jest także warta uwagi. Można tu skosztować przede wszystkim lokalnych przysmaków jak kimchi. Warto także pamiętać o wspaniałych daniach street food, które w Korei jest bardzo lubiane.

Seul

Dzień 2 - Seul

Po śniadaniu zaplanowano spotkanie z przewodnikiem w hotelowym lobby i wyjazd na eksplorację Seulu. W czasie wycieczki będą Państwo mogli zobaczyć wyjątkowe miejsca takie jak Pałac Gyeongbokgung - rezydencja królewska zbudowana pod koniec XIV wieku. Będą Państwo światkami ceremonii zmiany warty. Będzie można zobaczyć  Narodowe Muzeum Ludowe, a także przejść się Ulicą Antykwariatów Insadong. Zobaczyć będzie można także Buddyjski klasztor Jogyesa. Będą Państwo także na Rynku Gwangjang. Po całodniowym zwiedzaniu nastąpi powrót do hotelu.

Pałac Gyeongbokgung

Dzień 3 - Seul  - Nami - Seul  

Spotkanie z przewodnikiem w hotelowym lobby po śniadaniu. Dziś zaplanowano całodniową wycieczkę do Ogrodu Porannego Spokoju (Garden of Morning Calm) i na wyspę Nami, położoną na rzece Han, niedaleko Seulu. Garden of Morning Calm to duży ogród krajobrazowy, jeden z najbardziej znanych tego typu obiektów w kraju. Słynie z urody i spokoju,zwłaszcza gdy jest ozdobiony różnorodnymi kwiatami i roślinami. Natomiast wyspa Nami, to popularny obszar turystyczny, znany ze swojej malowniczej przyrody,drzew klonowych i atrakcji kulturalnych. Po wycieczce powrót do hotelu.

Garden of Morning Calm

Dzień 4 - Seul - Gyeongju

Po śniadaniu nastąpi transfer na stację Seul i podróż do Gyeongju pociągiem. Po przyjeździe będzie na Państwa oczekiwał przewodnik z którym udacie się Państwo na zwiedzanie. Gyeongju to miasto położone w południowo-wschodniej części Korei Południowej, a także stolica prowincji Gyeongsangbuk-do. Jest jednym z najbardziej historycznych miast w kraju i często nazywane "Muzeum na Wolnym Powietrzu". W trakcie całego dnia zaplanowano zwiedzanie między innymi Obserwatorium Cheomseongdae, czyli najstarsze zachowane obserwatorium astronomiczne w Azji, a być może nawet na świecie. Następnie zwiedzanie Grobowca Króla Daereungwon i Świątyni Bulguksa. Nazwa Bulguksa oznacza „Klasztor Krainy Buddy”. Świątynia Bulguksa zdobyła również uznanie na arenie międzynawowej, gdyż w roku 1995 została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Tego dnia zobaczą Państwo także Seokguram – świątynię buddyjską w skalnej grocie, oraz Staw Anapj. Nocleg w hotelu Lahan Gyeongju.

Bulguksa, Seokguram

Dzień 5 - Gyeongju - Pusan

Dziś czeka Państwa kolejny emocjonujący dzień. Po śniadaniu nastąpi spotkanie z przewodnikiem i transfer do Pusan i zwiedzanie. Pusan to drugie co do wielkości miasto kraju i port położone w południowej części Korei Południowej. Jest to ważne centrum handlowe,kulturalne i turystyczne. Zobaczą Państwo między innymi Świątynię Haedong Yonggungsa - jest to świątynia buddyjska, zbudowana w 1376 roku przez nauczyciela znanego jako Naong za czasów dynastii Goryeo. Jej spektakularne położenie robi wielkie wrażenie! Plaża Haeundae znajduje się niedaleko i jest to największa i najpopularniejsza plaża w Korei Południowej, która w niektóre dni może odwiedzać nawet 1 000 000 osób. Tego dnia zobaczą Państwo także Wyspę Dongbaekseom z Domem Nurimaru APEC, wieże Busan oraz Oryukdo Skywalk - mostu widokowego ze szklanym dnem na wysokim nadmorskim klifie, z którego można obserwować fale rozbijające się o klify. Powrót do hotelu.

Świątynia Haedong Yonggungsa

Dzień 6 - Pusan  - Soul

Pusan to miejsce, które łączy nowoczesność z tradycją, oferując szeroką gamę atrakcji oraz różnorodną kuchnię i bogactwo doświadczeń kulturowych. W tym dniu będą Państwo mogli kontynuować eksplorację miasta, zaczynając od Rynku Rybnego Jagalchi. Następnie zobaczą Państwo Plac Plaza BIFF Square. Będzie można zwiedzić Wioskę Kulturową Gamcheon. Obszar ten słynie ze stromych ulic, krętych uliczek i jaskrawo pomalowanych domów.Przewidziana jest także Kolejka linowa Songdo z której można podziwiać widoki na miasto. Następnie przejazd na stację, aby odbyć podróż powrotną pociągiem KTX do Seulu. Po przyjeździe spotkanie z kierowcą i transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Lotte Hotel Seoul.

Wioska Gamcheon, Pusan

Dzień 7 - Seul

Spotkanie z kierowcą w hotelowym lobby i transfer na lotnisko międzynarodowe Incheon.

 

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów