podróże szyte na miarę

Japonia - kraj gejszy i samurajów

Japonia

Podczas tej 10-dniowej podróży będą mieli Państwo szanse odkryć największe atrakcji kraju Kwitnącej Wiśni. Zachwycające Tokio, majestatyczna góra Fidżi, klimatyczne Kioto i zachwycająca Osaka - to wszystko czeka w magicznej Japonii!

DZIEŃ 1

Prywatny transfer z lotniska do hotelu w Tokyo. i zakwaterowanie.

Ludność Japonii liczy ponad 12 milionów mieszkańców, gdzie aż jedna czwarta populacji mieszka w Tokyo i okolicach. Tokyo jest jednym z największych miast na świecie z ogromną ilością drapaczy chmur, wielkich autostrad, wiaduktów i tłoczących się wszędzie ludzi. Wbrew pozorom, dzięki temu, jest niesamowicie interesującym miejscem. Tokio to tysiące jaskrawych barw i niepowtarzalny urok miasta mocno tętniącego życiem i pędzącego nieprawdopodobnie szybko. Wprowadza w ożywienie wszystkie zmysły, dzięki unikalnym widokom, dźwiękom i smakom. Miasto to posiada mnóstwu interesujących miejsc do zobaczenia takich jak Senso-ji Temple w starej części Asakusa po centrum Shibuya, skąd wywodzi się wiele modowych trendów. Wszyscy pozostający w Tokio przeżyją niesamowite doświadczenie,w mieście kontrastów, które pędzi w szalonym tempie w przyszłość, sąsiadując z silnymi akcentami starożytnej Japonii.

Tokio nocą

DZIEŃ 2

Ten dzień przeznaczymy na zwiedzanie Tokyo z prywatnym anglojęzycznym przewodnikiem. Tokyo najlepiej zwiedza się korzystając z publicznego transportu tylko w ten sposób można poczuć prawdziwe Tokyo oraz dotrzeć szybko do miejsc do których auta stoją w kilkugodzinnych korkach. Program zwiedzania może zostać dopasowany do Państwa preferencji przez przewodnika na miejscu lub przed wyjazdem.

Ulice Tokio
Świątynia Sensō-ji

DZIEŃ 3

Ten dzień poświęcą Państwo na podróż z Tokyo do Parku Narodowego Hakone z dłuższym postojem przy górze Fuji. Do Państwa dyspozycji prywatne auto oraz anglojęzyczny przewodnik. W zależności od pogody, która jest bardzo kapryśna w okolicach Fuji jeśli uda się wjechać gondolką na wysokość 2000 m npm to wjadą Państwo, jeśli pogoda nie pozwoli, będą Państwo podziwiać Fuji z dolnej perspektywy z pięknego parku Fuji Five Lakes. Kontynuacja przejazdu w stronę Hakone. Hakone to przepiękny Park Narodowy położony u stóp góry Fudżi. Stanowi on jedną z wizytówek Japonii. Teren składa się z niewielkiej ilości wiosek i osad połączonych ze sobą bardzo bogatą siatką połączeń. Hakone jest miejscem, w którym można robić mnóstwo ciekawych rzeczy, np.: jeść jajka gotowane gotujących się w wodach podgrzewanych przez wulkan lub wynająć łódkę i przepłynąć po pięknym jeziorze Ashi. Można oglądać unikalne rzeźby w Parku lub podziwiać galerię Picasso, która się tam znajduje. Doskonałą formą rekreacji są również gorące, terapeutyczne źródła, z których słynie Hakone. Tutaj atrakcją ponad wszystko jest Gór Fuji, która góruje ponad wszystkim i jest wręcz jednym z symboli Japonii. Bardzo ważne: zabrać aparat fotograficzny!

Hakone, Góra Fuji

Hakone jest najpiękniejszym parkiem narodowym Japonii położonym około 80 km na zachód od Tokio oraz na południe od Góry Fuji . Jest to wizytówka Japonii. Rejon ten jest pełen pięknych małych wiosek oraz malowniczych krajobrazów. W miejscu tym można podziwiać walory parku,skorzystać z wielu lokalnych atrakcji lub po prostu się zrelaksować. Góra Fuji jest najświętszą górą Japonii, po drodze okazja do zrobienia wielu ciekawych zdjęć w punktach widokowych.

Góra Fuji

DZIEŃ 4

Tego dnia będą Państwo kontynuować zwiedzanie Hakone. Region ten łączy w sobie piękne widoki, bogatą kulturę i długą historię. Najważniejsze atrakcje to wulkan, rejs po jeziorze Ashi, zwiedzanie starego szlaku handlowego Tokaido oraz oczywiście wiele tarasów widoków, z których można obserwować Górę Fudżi. Warto odwiedzić także sklepy z rękodziełem, w których można kupić japońskie szkatułki lokalną specjalność. Hakone jest również znane z gorących źródeł oraz licznych muzeów, do których mogą się Państwo udać zbaczając z głównego szlaku.

Dzień 5

Rano przejadą Państwo prywatnym transferem z Hakone do Odawara, aby następnie pojechać pociągiem do Kyoto. Podróż z Oddawara do Kioto zaczyna się na pokładzie Shinkansen i zajmuje 2 godz. i 10 minut. Przy ładnej pogodzie będzie można podziwiać szczyty Fuji (po prawej stronie, zaraz po ruszeniu pociągu z Odawara). Pociąg ten jest prawdziwą dumą Japończyków, osiąga prędkość około 300 km/ na godzinę.

Kioto

Kioto należy do najbogatszych kulturowo miast w całej Azji. W Kioto znajduje się 17 Dziedzictw UNESCO, ponad 1600 buddyjskich świątyń oraz 400 miejsc kultu Shinto. To starożytne miasto w pełni pokazuje serce i dusze tradycyjnej Japonii. Kioto to również szereg światowej klasy ogrodów, majestatycznych festiwali oraz łagodnej kuchni, gdzie wszystko jest zależne od rytmu przyrody i zmieniających się pór roku. Na pierwszy rzut oka można widzi się ogromne japońskie miasto pełne konkretów i neonów. Przyglądając się mu dłużej dojrzymy prawdziwe bogactwa Kioto: świątynie pomiędzy sklepowymi arkadami, domy herbaty pomiędzy nowoczesnymi biznesowymi ulicami, oraz przemykające gejsze pomiędzy turystami i stoiskami pamiątek. Kioto to te wszystkie szczegółami i gdyby przyglądać się temu miastu 3 dni lub 3 lata za każdym razem będzie można w nim coś odkryć.

Tō-ji, Byōdō-in

Tego dnia rozpoczynają Państwo zwiedzanie Kioto z anglojęzycznym przewodnikiem. Czeka na Państwa jeszcze jedna duża atrakcja: wyjątkowa okazja spędzenia czasu na popołudniowej herbatce z Maiko (Gejszą). Bardzo często błędnie rozumiane na zachodzie gejsze są artystkami, biegłymi w różnych sztukach, tancerkami, mistrzyniami tzw. Small talk oraz etykiety. Ich liczba dramatycznie spadła od 1920 roku i w tej chwili ich zdecydowana większość znajduje się właśnie w Kioto, szczególnie w dzielnicy Gion. To tutaj znajdują się Ochaya Tea Houses, gdzie czas gościom umilają gejsze - nie każdy jednak może wejść. Jest sztywna i przestrzegana hierarchia. Niektórzy Japończycy całe życie nie dostąpią zaszczytu poznania gejszy. Szczęśliwie dla zwiedzających Tomikiku Ochaya otworzyło drzwi dla wybranych turystów i możemy zaaranżować 50-minutowe spotkanie. Przy zielonej herbacie będą Państwo zabawiani przez Gejszę lub Maiko które wykonają dla Państwa tradycyjny taniec oraz porozmawiają wyjaśniając zasady swojej egzystencji.

Kiyomizu-dera, Gejsza

DZIEŃ 6

Dzisiejszy dzień spędzą Państwo z prywatnym anglojęzycznym przewodnikiem w prywatnym aucie. Przewodnik przybędzie o godzinie 9:00 rano i zabierze Państwa do najciekawszych, najbardziej popularnych miejsc, a także do miejsc mniej znanych, ale za to niepowtarzalnych. Tego dnia będziecie Państwo odkrywać uroki Kioto z pomocą profesjonalisty. Jeśli pojawią się jakieś życzenia co do konkretnych miejsc zwiedzania- proszę poinformować przewodnika- jest on wyłącznie do Państwa dyspozycji.

Fushimi Inari-Taisha

DZIEŃ 7

Kontynuacja zwiedzania Kioto. To tutaj ma miejsce najpiękniejsze kwitnienie wiśni i jest to miasto które zachwyca każdego – i każdy kolejny dzień odsłania kolejne jego skarby. Tego dnia do Państwa dyspozycji prywatny anglojęzyczny przewodnik.

Kwitnące wiśnie w Kioto

DZIEŃ 8

Tego dnia wyjadą Państwo prywatnym autem z Kyoto w stronę Himeji, a tam czeka na Państwa prywatny przewodnik do dyspozycji na 6h. Zwiedzanie zamku. Przejazd do Osaki, gdzie spędzą Państwo noc.

Himeji jest sławne ze względu na Zamek White Heron jeden z zaledwie 12 ocalałych zamków z ery feudalnej w Japonii oraz zdecydowanie najbardziej zachwycający.

Zamek Himeji

Osaka jest ważną metropolią, ogromnym ośrodkiem miejskim oraz historycznym miastem należącym do największych w Japonii. Osaka jest poniekąd konkurencją Tokyo. Uważane jest za miasto z najlepszą kuchnią japońską. Może się wydawać, że miasto to nie należy do najbardziej turystycznych, natomiast życie na ulicach Osaki powoduje, że jest ono miastem wartym odwiedzenia. Ludzie mieszkający w Osace ciężko pracują, a ich wysiłek można doskonale zobaczyć w ogromnej ilości super restauracjach i barach, otoczonych w około szeregiem atrakcji i rozrywek. Znajdujące się w mieście akwarium- Kaiyūkan akwarium zawierają 35 tysięcy zwierząt wodnych w 14 zbiornikach. Natomiast będąc w Osace nie można absolutnie odpuścić przejechania się na miejskich „giant big wheels” – wystarczy tylko nie patrzeć w dół, by z radością móc podziwiać niesamowite widoki z Hep 5. Nie można również pominąć Osaka Castle. Zamek został całkowicie zrekonstruowany po II Wojnie Światowej, kiedy to został zbombardowany. W Oskace jest mnóstwo fantastycznych muzeów do zwiedzenia. Kiedy zapada zmrok Osaka zaczyna tętnić życiem, warto przejść Nanba district, by poczuć nieziemską atmosferę wśród jasnych kolorowych świateł, tysięcy restauracji i barów, sklepów oraz tysiąca miejsc rozrywki. Osaka jest idealna do nocnego życia, a zdrowe lokalne jedzenie przedłuża to życie jeszcze bardziej. Osaka to prawdziwe miasto pełne akcji i pozostanie w nim pozwoli doświadczyć najprawdziwszego nowoczesnego i miejskiego japońskiego życia.

Shitenno-ji

DZIEŃ 9

Ostatniego dnia w Osace odwiedzą Państwo największe atrakcje miasta.

Zamek Ōsaka

DZIEŃ 10

Powrót do kraju.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów