podróże szyte na miarę

Islandia - na styku lodu i ognia

Islandia

Wyprawa pozwala na poznanie prawdziwej natury nietkniętej ludzką ręką oraz podziwianie wspaniałych krajobrazów: gejzery, wulkany, czarne wulkaniczne plaże, lodowce i wodospady. Oprócz tego można cieszyć oczy najbardziej spektakularnym zjawiskiem na niebie - zorzą polarną.

Dzień 1
Prywatny transfer z lotniska do Hotelu.
Zakwaterowanie w Private Penthouse Apartment 2 Bedrooms – Staffed ze śniadaniami lub w Hotelu Radisson Blu (Junior Suite) ze śniadaniami na 2 noce.

Dzień 2
Wycieczka do Snaefellsnes – miejsce to wybrał sam Jules Verne na początek swojej „Podróży do wnętrza ziemi” – półwysep ten położony w zachodniej Islandii jest rajem dla ptaków i Islandią w miniaturze ze względu na różnorodność krajobrazów. Podczas tego dnia będzie okazja zobaczenia Gerduberg (bazaltowe kolumny na klifach), lodowca Snaefellsjokull, Hellnar (piękne klify oraz formacje z lawy) oraz Djupalonssandur (piaszczysta plaża).

Dzień 3
Wycieczka Golden Circle – to dosyć popularna trasa która ukazuje uroki Islandii – od przepięknych krajobrazów poprzez gejzery oraz wodospady – istnieje również możliwość odwiedzenia  wulkanicznego krateru Kerid. W ciągu dnia wizyta w Parku Narodowym Thingvellir, który jest ewenementem: stoi na pograniczu dwóch płyt tektonicznych które cały czas podlegają ruchom – park ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczyć tam można gejzery, które wybuchają nawet na 40 m do góry oraz wodospad Gullfoss (32 m) który wpada bezpośrednio do kanionu. Zakwaterowanie w Hotelu Ranga – Deluxe Room ze śniadaniami.

Dzień 4
Wycieczka po południowym wybrzeżu, które znane jest ze swojego piękna i uroku. Czarne wulkaniczne plaże, wodospady oraz wiele innych atrakcji czeka tego dnia m.in. wodospad Seljalandsfoss oraz Skogarrfoss, Reynisdrangar.

Dzień 5
Wycieczka jeepami w góry Landmannalaugar – po drodze oglądanie wulkanu Hekla oraz gór, które zachwycają kontrastami, roślinnością oraz formami geologicznymi. Tego dnia oprócz Hekli będzie można zobaczyć także Ljoti pollur krater oraz będzie okazja wykąpać się w naturalnych basenach.

Dzień 6
Prywatny transfer na lotnisko z Hotelu – po drodze wizyta w Blue Lagoon – wyjątkowe miejsce gdzie woda ma nieziemski kolor oraz bogata jest w minerały które bardzo służą naszej skórze. Bezpośrednio po przejazd na lotnisko.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów