podróże szyte na miarę

Indie - orientalna podróż przez najstarszą cywilizację świata

Indie

Oto wyprawa dla miłośników kontrastów! Wielorakość kultur i oddmienność religii w barwnych i tetniących życiem miastach i wioskach Indii są niespotykaną okazją do ich poznania. Podczas podróży będa mieli Państwo możliwość zasięgnięcia wiedzy o odwiedzanych regionach, obcowania z tubylcami i zwiedzania bogatych pałacy i hinduistycznych świątyni. W buddyjskich klasztorach można zasięgnąć rady duchowego przewodnika. Najwspanialej wzniesiony grobowiec miłości - Taj Mahal to nie tylko mauzoleum to niemalże żywa, romantyczna historia, o której warto usłyszeć!

Dzień 1

Po wylądowaniu prywatny transfer z lotniska do Hotelu Imperial (pokój Heritage) na 2 noce. Tego dnia będzie okazja aby zobaczenia najciekawszych atrakcji Delhi: India Gate, Sikh Temple, Humayun’s Tomb, Qutub Minar, Akshardham Temple. Powrót do Hotelu na kolację.

Dzień 2

Po śniadaniu prywatny transfer na lotnisko na lot do Jodhpuru. Transfer do Hotelu Taj Umaid Bhawan Palace na 1 noc – Palace Room. Po lunchu zwiedzanie Jodhpuru wraz z fortem Mehrangarh – jednym z największych w Indiach. Powrót do Hotelu.

Fot. Taj Umaid Bhawan Palace

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy w podróż do Udaipuru (5,5 h jazdy) 8.30 –13.00. Po przyjeździe transfer do Jetty, a nastepnie rejs do Hotelu. Zakwaterowanie w Taj Lake Palace na 2 noce – Palace Room, popołudniowy czas wolny.

Dzień 4

Od 9.30 do 15.30 zwiedzanie Udaipuru z przewodnikiem – jest to najbardziej romantyczne miasto w Indiach. W Państwa programie znajdą się City Palace, świątynia Jagdis, Muzeum, Jag Mandit Saheliyon-Ki-Bari oraz Monsoon Palace. Po południu natomiast (o 16.30) odbędą Państwo godzinny rejs po jeziorze Pichola o zachodzie słońca.

Fot. Taj Lake Palace Udaipur

Dzień 5

Tego dnia rano po śniadaniu wyjazd do Jaipuru (6 –6,5h drogi), następnie zameldowanie w Hotelu Oberoi Rajvilas (Luxury Tent ) na 2 noce. Tego dnia zwiedzimy okolice Jaipuru – Sanganer oraz Baagru – znane z powodu Shri Digambar Jain Temple oraz bardzo rozwiniętego przemysłu papierniczego oraz tekstylnego.

Dzień 6

Po śniadaniu pojadą Państwo na zwiedzanie do Fortu Amber (8.30 –11.00) po czym od 11.30 do 17.30 będzie czas na zwiedzanie Jaipuru zwanego różowym miastem –perły Radżastanu. Zaczną Państwo od City Palace oraz Royal Observatory – XVIII wieczne obserwatorium a skończą na Heritage Walk – spacerze z przewodnikiem po zakątkach miasta oraz lokalnym targu gdzie sprzedaje się wszystko, a żaden towar nie ma z góry ustalonej ceny. Powrót do Hotelu.

Fot. Taj Lake Palace Udaipur

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do Ranthambhore –około 3 h drogi (160km). Zameldowanie w Hotelu Oberoi Vanya Vilas (Luxury Tent) na 3 noce. Zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem. Już o godz. 14.30 –17.00 będą Państwo uczestniczyć w pierwszym Safari!

Dzień 8

Pobyt w Ranthambore – 2 Jungle Safari odkrytym Jeepem ( 7.30 – 9.30 oraz 14.30 – 17.00).  Zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem.

Dzień 9

Pobyt w Ranthambore – 2 Jungle Safari odkrytym Jeepem ( 7.30 – 9.30 oraz 14.30 – 17.00).  Zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem.

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do Agry z „atrakcjami”. Około godziny 7 pojadą Państwo pociągiem do Bharatpur gdzie będziemy około godziny 9:30  i tam od 10 do 12 będzie okazja odbyć Park Safari (rikszą w poszukiwaniu rzadkich okazów ptaków) po czym przejedziemy 60 km do Fatehpur Sikri, a następnie do Agry. Podróż pociągiem będzie ciekawym doświadczeniem oraz pozwoli zaoszczędzić Państwu czas. Zakwaterowanie w Hotelu Oberoi Amar Vilas (Premier Room with balcony) na 1 noc po czym w godzinach popołudniowych zwiedzimy Taj Mahal i będziemy podziwiać zachód słońca. Wieczorem natomiast udadzą się Państwo na sztukę w Teatrze Kalakriti „Mohabbat the Taj”.

Dzień 11

Po śniadaniu zostaną Państwo przetransferowani na dworzec by odbyć podróż Agra –Jhansi pierwszą klasą najszybszym pociągiem Shatbadi Express. Po drodze zobaczymy jeszcze Jahangir Fort, Rai Praveen Ka Mahal, Ram Raja Temple. Po zwiedzaniu przejazd do Khajuraho (3,5h) gdzie zakwaterujemy się w Hotelu The Lalit Temple View ( Temple View Room ) na 1 noc. Wieczorem spektakl Light & Sound w świątyniach.

Dzień 12

Wczesnoporanne zwiedzanie wschodniego kompleksu świątyń Khajuraho. Wczesnym popołudniem przelot do Varanasi i transfer do Hotelu Taj Nadessar Palace (Royal Suite) na 2 noce.  Wieczorem ceremonia Aarti w Ghatach przy Gangesie.

Dzień 13

Wschód słońca będą Państwo tego dnia podziwiać z łodzi na Gangesie (rejs w godzinach wczesnoporannych). Po śniadaniu udadzą się Państwo na zwiedzanie Varanasi – Ghatów, świątynie Tulsi Manas, Alamgir, Bharat Mata. Po południu zwiedzą Państwo Sarnath związane z kultem Buddy. Powrót do Hotelu.

Fot. Taj Nadessar Palace

Dzień 14

Po śniadaniu przed południem przelot do Mumbaju, prywatny transfer do Hotelu Taj Mahal Palace & Towers (Luxury Grand Sea View) na 2 noce. W godzinach popołudniowych spacer z przewodnikiem po Jama Masjid, Mangaldas Cloth Market, Zaveri Bazaar, Phool Galli, Mumbadevi Temple, Madhav Baug. Serce Mumbaju bije nie w zabytkach, czy atrakcjach a w bazarach! Będzie czas i okazja przekonać się o tym wieczorem.

Fot. Taj Mumbai

Dzień 15

Dzisiejszy dzień zabierze Państwa z rana do jaskiń na wyspie Elephanta. Po godzinnej podróży prywatną łodzią będzie okazja poznać to wyjątkowe i magiczne miejsce z anglojęzycznym prywatnym przewodnikiem. Po zwiedzaniu powrót do Mumbaju gdzie czeka nas zwiedzanie największych atrakcji miasta: między innymi Dhobi Ghat, Hanging Gardens, Mani Bhawan, Jain Temple, Haji Ali Dargas, Ganesh Temple, Juhu Beach i inne. W godzinacha popołudniowych powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 16

Wykwaterowanie z hotelu, prywatny transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów