podróże szyte na miarę

Francja - zakochaj się w lawendowych polach Prowansji i lazurowym Côte d'Azur

Francja

Wypoczynek na Riwierze Francukiej, zwiedzanie Prowansji a to wszystko w otoczeniu przepięknych widoków na niesamowite Alpy. To idealne połączenie dla koneserów tak wymagającego kraju jakim jest Francja. Poponujemy Państwu wyprawę po zakątkach Côte d'Azur od Marsylii na zachodzie po filmowe Cannes na wschodzie wybrzeża. Wszystkie zaproponowane miejsowości znajdujące się na trasie podróży mogę poszczycić się wspaniałymi i luksusowymi hotelami spełniającymi najbardziej wyszukane zachcianki swoich gości.

DZIEŃ 1

Marsylia

Przyjazd do Marsylii i zakwaterowanie w HOTEL RADISSON BLU.

W zależności od godziny przyjazdu warto zwiedzić miasto piętrowym autobusem turystycznym, który jeździ po pętli, we własnym tempie. Linia ma 13 przystanków, które obejmują najpopularniejsze atrakcje miasta – m.in. Notre-Dame de la Garde, stary port, fort św. Jana (Fort Saint Jean), muzea, historyczne miejsca i zabytki oraz przebogaty wybór knajp i restauracji w centrum. Do wyboru są jedno- i dwudniowe bilety - jest to naprawdę świetna metoda na to, aby poznać miasto. Przy okazji autobus to doskonały i wygodny środek transportu ponieważ pozwala na pozostawienie samochodu w hotelu.

DZIEŃ 2

Marsylia - Aix En Province - Cassis

Po śniadaniu na początek proponujemy wybrać się do przepięknego miasta Aix-en-Provence z jej katedrą, fontannami, prowansalkim targiem i posiadłościami. Następnie warto przejechać do Cassis, nazwanego małą Prowansją. W wiosce można odpoczywać na plaży lub zrobić sobie krótki rejs po calanques wyjątkowych zatoczkach wcinających się w ląd – wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Marsylii.

Dzień 3

Marsylia – dzień w Prowansji

Po śniadaniu, w dniu kolejnym proponujemy wyjazd do Avignonu, dawnego miasta papieskiego. Fascynaci bogatej historii w tym właśnie miejscu mogą skorzystać z pieszej wycieczki z przewodnikiem, który oprowadzi po historycznym centrum. Następnie warto przejechać do Luberon, który słynie z pól lawendy, historycznych miasteczek na wzgórzach, winnic a cały, przeurokliwy region jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto również odwiedzić sięgające XII wieku Opactwo Senanque (Abbaye Notre-Dame de Senanque).

DZIEŃ 4

Marsylia – Ramatuelle

Po śniadaniu proponujemy wyjazd do Ramatuelle – po drodze warto wstąpić do miejscowości Toulon. Warto także jechać wzdłuż wybrzeża, aby cieszyć się pięknymi widokami – np. przez Le Lavandou. Oprócz zwiedzania starej miejscowości Ramatuelle, jeśli starczy czasu, opłaca się również zjechać do St Tropez, aby rozkoszować się widokiem wybrzeża sącząc drinka lub skorzystać z jednej z plaż. Zakwaterowanie w Hotel La Ferme St Augustin.

DZIEŃ 5

Marsylia – Ramatuelle

Śniadanie, a po śniadaniu proponujrmy zwiedzanie ukrytych skarbów wokół Ramatuelle – np.:

Napoleonienne Battery – ruiny sieci umocnień i baterii napoleońskich, które pamiętają czasy możliwych ataków od strony morza oraz blokadę przez koalicję europejskich państw w 1804r.

Rocher des Portes – interesująca formacja skalna oddalona o kilka minut spaceru od latarni morskiej, z których rozciąga się piękny widok, m.in. na niezamieszkaną wyspę pełną ptactwa (kormoranów).

Chateux Volterra (prywatna posiadłość) i jednocześnie winnica, skąd roztaczają się wspaniałe widoki. Jest to miejsce, gdzie zatrzymał się czas - winogrona są ręcznie zbierane oraz czyszczone co ma cudowny wpływ na jakość wyrabianych win.

DZIEŃ 6

Ramatuelle – Lorgues

W kolejnym dniu sugerujemy wyjazd do Lorgues i zakwaterowanie w słynnym Chateau de Berne. Lorgues, położone 13 km na zachód od Draguignan jest mniej więcej w połowie drogi pomiędzy St. Tropez a przełomem Verdon. Miejscowość jest skąpana w słońcu, posiada bogatą historię, winiarnie, sklepiki, restaurację i sztukę, która zachwyca wszystkich, którzy mają okazję spędzić czas w tym miejscu.

DZIEŃ 7

Lorgues

W okolicy warto wybrać się np. nad sztuczne jezioro Lac de Sainte-Croix, gdzie mieści się mnóstwo miejscowości wypoczynkowych, portów żaglowych, kąpielisk. Na rzece Verdon, na odcinku powyżej jeziora znajduje się najgłębszy w Europie kanion – przełom Verdon (Gorges du Verdon). Warto się również wybrać do Villecroze (Villecroze les Grottes), gdzie znajduje się system naturalnych jaskiń, które zostały ufortyfikowane przez człowieka w XVI w. Warto odwiedzić wioskę/miasteczko Tourtour, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w całej Francji. Jeżdżąc po okolicy, warto pamiętać, że w miejscu zakwaterowania czeka wspaniałe spa w Château de Bernes.

DZIEŃ 8 - 14

Lorgues – Cannes

Przejazd do Cannes na tydzień spokojnego wypoczynku na słynnej, francuskiej riwierze i jej wspaniałych plażach. Pobyt tutaj nie może obejść się bez kąpieli w lazurowych wodach Morza Liguryjskiego. Imponujące alpejskie krajobrazy, bogate w niezwykłe i wielokolorowe skały, zatoczki dzięki którym turyści mogą uchronić się przed słonecznym skwarem, liczne doliny położone za górami, skaliste urwiska stromo schodzące do morza, to tylko niektóre wspaniałości tego regionu. Do wyboru lub w połączeniu z relaksem możliwe jest również  dalsze zwiedzanie zakątków Côte d'Azur – na pewno warto zwiedzić Niceę, Monako czy inne malutkie i urokliwe miejscowości – np. Eze, St Paul de Vence czy Grasse. Zakwaterowanie w Villa Garbo lub we wspaniałym InterContinental Carlton Cannes gdzie gościły takie sławy jak Sofia Loren, Sharon Stone, Greta Garbo, czy Sean Connery.

DZIEŃ 14

Cannes

W ostatnim dniu wypoczynku proponujemy Państwo spacer najbardziej znanym bulwarem La Croisette. Miejsce to jest istną rewią mody, ocieka luksusem i ekstrawagancją. Oprócz ekskluzywnych hoteli i butików oraz wykwintnych restauracji z deptaka roztacza się wspaniały widok wprost na przepiękne przystanie, zatoczki, wzgórza „Le Suquet” polożone na stokach Mont Chevalier oraz cudowną promenadę która prowadzi wzdłuż plaży. Aby zaznać jeszcze więcej splendoru tego miejsca proponujemy przysiąść w jednym z ultraluksusowych lokali gdzie podczas festiwalu filmowego zasiadały największe gwiazdy hollywood i cieszyć się ostatnimi chwilami we Francji.

W godzinach po południowych powrót do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów