podróże szyte na miarę

Egzotyczna wyprawa przez Tajlandię

Tajlandia

Wyprawa dająca możliwość poznania niemalże całej Tajlandii w przekroju, począwszy od zabytków i świątyń stolicy kraju - Bangkoku, by nastepnie wybrać się do Chaing Mai - największego i najważniejszego miasta północnej cześci kraju obfitującego w muzea, świątynie, bary i restauracje, a na zakończenie odpoczynek na wyspie Puket, słynącej z pięknych piaszczystych plaż oraz rajskich zatoczek.

Dzień 1.

Przylot do Bangkoku, prywatny transfer do hotelu


Dzień 2.

Po śniadaniu około godz. 8:00 wyjazd z hotelu na zwiedzanie Bangkoku. Podczas tej prywatnej trwającej 5 godzin wycieczki z przewodnikiem będzie możliwość odczucia uśmiechu wielkomiejskiej dżungli oraz podziwiania najciekawszych miejsc kultu religii buddyjskiej. W programie wycieczki świątynia ze słynnym, ważącym 5,5 tony posągiem Buddy wykonanym ze szczerego złota - Wat Trimrir, świątynia z równie słynnym Leżącym Buddą - Wat Pho oraz Wielki Pałac z jego najbardziej znaną budowlą Wat Pra Kaew czyli Świątynią Szmaragdowego Buddy.
Powrót do hotelu około godziny 13:00    
Wieczorem około godz. 19 prywatny transfer z przewodnikiem do portu, skąd zaczyna się rejs 3 – poziomowych statkiem po rzece Chao Phraya (Menam). Nowocześnie urządzony statek, z przestronnymi wnętrzami może pomieścić 300 osób i daje możliwość przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu lub na górnym otwartym pokładzie. Na statku przewidziana jest kolacja (bufet, kuchnia międzynarodowa). Podczas rejsu podziwiać można Bangkok nocą: Wielki Pałac, Świątynię Świtu, mosty oraz relaksując się  oglądając niebo nad stolicą. Powrót do portu około godz. 21:30, prywatny transfer do hotelu.

Fot. The Peninsula Bangkok

Dzień 3.

Śniadanie, prywatny transfer na lotnisko, przelot do Chiang Mai, prywatny transfer do hotelu z przewodnikiem jednocześnie opowiadającym o tym wyjątkowym miejscu.


Dzień 4.

Po śniadaniu, około godz. 8 wyjazd na prywatną półdniową wycieczkę z przewodnikiem pozwalającą na poznanie Chiang Mai, największego i najważniejszego miasta Północnej Tajlandii. W programie wycieczki Wat Doi Suthep, kompleks świątynny położony na wzgórzu. Do samej świątyni prowadzą monumentalne schody (około 300 stopni) ozdobione posągiem olbrzymiego mitycznego węża Naga. Chiang Mai słynie również z bazarów i zakupów, dlatego też kolejnym odwiedzanym miejscem będzie Warros Market, jeden z największych bazarów w mieście. Następnie przejazd do świątyni Wat Chedi Luang, która jest nazywana filarem miasta i w której, według wierzeń Tajów, mieszka duch, który dba o to, by deszcz spadł w porę oraz strzeże miasta Chiang Mai od wojen i zamieszek. Ostatnim punktem wycieczki jest świątynia Wat Phra Singh, której początki sięgają XIV w, a w XX w uzyskała ona status świątyni królewskiej pierwszego stopnia.
Powrót do hotelu w porze obiadowej, przerwa na odpoczynek. W godzinach wieczornych prywatny transfer z hotelu do lokalnego Centrum Kultury, które ma na celu przybliżenie kultury i historii starożytnego księstwa Lan Na. Wieczór z kolacją podczas którego podziwiać można tradycyjne regionalne tańce, poznać sztukę ludową oraz skosztować tradycyjnych przysmaków. Powrót do hotelu około godz. 22.

Fot. The Peninsula Bangkok

Dzień 5.

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę z przewodnikiem. Podczas safari na słoniach oprócz przejażdżki na grzbiecie tych zwierząt, będzie można również podglądać je kąpiące się w rzece oraz wykonujące różne sztuczki. W trakcie wycieczki lunch. Kolejnym punktem programu jest wioska w której żyją kobiety tzw. Długie Szyje. W drodze powrotnej do Chiang Mai wizyta przy wodospadzie Mae Saa oraz w przepięknego Ogrodu Storczyków. Czas trwania wycieczki ok 8 godzin.

Fot. Four Seasons Chiang Mai

Dzień 6.

Śniadanie, prywatny transfer z przewodnikiem na lotnisko, lot na Phuket, tam prywatny transfer z przewodnikiem opowiadającym o Phuket w drodze do hotelu. Propozycja zakwaterowania w 5* hotelu Sri Panwa.


Dzień 7.  

Śniadanie, wycieczka z przewodnikiem po Phuket w programie której znajdują się punkty widokowe, piękne plaże, tropikalne krajobrazy, krótka 10-min przejażdżka na słoniu oraz wizyta we dworze chińskim, gdzie kręcone były filmy m.in. „Young Indiana Jones” oraz „Pomiędzy niebem, a ziemią”. Czas trwania wycieczki około 5h, powrót do hotelu.

Fot. Four Seasons Chiang Mai

Dzień 8.

Po śniadaniu przejazd do Marina Phuket, skąd zaczyna się rejs łodzią motorową na wyspę Koh Phi Phi, w programie zatoka Maya Bay, gdzie kręcone były sceny do filmu „Niebiańska plaża” z Leonardo Di Caprio, zatoka i laguna Pileh, Grota Wikingów i inne rajskie miejsca oraz plaże. Podczas wycieczki lunch oraz czas na pływanie, plażowanie i snorkeling. Czas trwania wycieczki około 9 godzin. Min. liczba uczestników to 2 osoby, max. liczba uczestników 4 osoby.

Fot. Sri Panwa Phuket


Dzień 9.  

Wycieczka do Parku Narodowego Phang Nga. Wyjazd z hotelu prywatnym busem i przejazd trwający około 2 godziny do prowincji Phang Nga, stamtąd rejs po zatoce oraz podziwianie klifów, plaż, zatok, lasów mangarowych oraz słynnej Wyspy Jamesa Bonda. Rejs odbywa się tradycyjną udekorowaną łodzią tajską, podczas wycieczki serwowany jest obiad.
Powrót do hotelu około godz. 17.

Dzień 10.  

Śniadanie, prywatny transfer z przewodnikiem na lotnisko, wylot do Polski

Fot. The Surin Phuket

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów