podróże szyte na miarę

Chiny - podróż szlakiem wielkich dynastii

Chiny

Spacer po Wielkim Murze Chińskim, przechadzka po Zakazanym Mieście, nowomodny Szanghaj z zabytkowym starym miastem, taoistyczne świątynie, wzniesienie Wiktorii i zatoka Aberdeen w Hongkongu to wszystko na bardzo dalekim wschodzie.

Dzień 1
Przylot do Pekinu.  Prywatny transfer do hotelu Swissôtel 5*, zakwaterowanie w 2 pokojach double.Dzień 2
Po śniadaniu półdniowa wycieczka. Wizyta w Tian An Men Square i w Forbidden City - dawnym pałacu cesarskim dynastii Ming i Qing, znajdującym się w centrum Pekinu. Obiekt ten w 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ciągu dnia obiad.

Dzień 3
Po śniadaniu całodniowa wycieczka w programie której jest Great Wall at Badaling (Wielki Mur), który jest jedną z największych atrakcji turystycznych Państwa Środka oraz Summer Palace - kompleks parkowo - pałacowy stanowiący miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing, położony w Pekinie. W czasie dnia obiad.

Dzień 4
Po śniadaniu półdniowa wycieczka, w programie której zwiedzimy Temple of Heaven - kompleks sakralnych budowli taoistycznych, który w całości został wpisany w 1998 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks położony jest w południowo - wschodniej części centralnego Pekinu.  Następnie zwiedzanie rikszą starej dzielnicy Pekinu – Hutong. W czasie dnia obiad.

Dzień 5
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Xian. Na miejscu na lotnisku odbierze Państwa przedstawiciel kontrahenta i zabierze na kilkugodzinną wycieczkę, w programie której m.in jest zwiedzanie miasta Xian oraz Terracotta Army - zbioru 7,5 tys. figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty, przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Następnie lunch oraz zakwaterowanie w 5* Hotelu Grand Metro Park.

Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka. W programie: City Wall, Big Wild Goose Pagoda oraz miejscowy targ muzułmański. Lunch, a następnie prywatny transfer na lotnisko i lot do Shanghaju. Z lotniska w Shanghaju prywatny transfer do hotelu 5* Renaissance Marriott Yu Garden Hotel.Dzień 7
Po śniadaniu półdniowa wycieczka. W programie której będzie okazja zwiedzenia Yu Garden, zabytkowego ogrodu znajdującego się na terenie starego miasta, Old City, spaceru promenadą Bund, Nanjing Road – ulicy handlowej uznawanej za jedną z największych na świecie oraz Oriental Pearl TV Tower - wieża telewizyjna znajdująca się w dzielnicy Pudong w Szanghaju o wysokości 468 metrów. Lunch w trakcie dnia.

Dzień 8
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Hongkongu. Transfer do 5* hotelu Harbour Grand Hong Kong.

Dzień 9
Po śniadaniu półdniowa wycieczka po Hongkongu. W programie: Victoria Peak, Repulse Bay & Aberdeen. W czasie lunchu możliwość spróbowania chińskich smaków np: Dim Sum, które są typowymi lekkimi przekąskami podawanymi zazwyczaj jeszcze przed południem.


Dzień 10
Po śniadaniu całodniowa (około 9h) wycieczka do Makau promem. W programie zwiedzania m. in. Penha Hill, Monte Fort, ruiny katedry św. Pawła, wysepka Taipa, A-Ma Temple - najstarsza i jedna z najsłynniejszych świątyń w Makau, położona w południowo - wschodniej części półwyspu Makau, która została wzniesiona w XV wieku. Następnie powrót promem do Hnagkongu.

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz prywatny transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów