podróże szyte na miarę

Chile i Wyspa Wielkanocna - zachwyć się tajemnicą posągów Moai

Chile, Wyspa Wielkanocna

Otwieramy dla Państwa podwoje do odkrycia tajemniczych posągów na Wyspie Wielkanocnej. Zapraszamy do wyprawy na pustynię Atacama – podziwniania buzujących gejzerów i słonych jezior. Chile to również zadziorne szczyty Andów ze zsuwajacymi się powolnie lodowcami, jeziora i wodospady. Obszar Patagonii obejmujący Chile to również niesamowite przeżycia kulturowe związane z kultura prekolumbijską.

Dzień 1
Poranny przylot do Santiago de Chile.
Na lotnisku będzie czekał na Państwa przewodnik, z którym udadzą się Państwo bezpośrednio do hotelu.
Zakwaterowanie w hotelu Noi Vitacura.

Po południu, kiedy Państwo już nieco odpoczną, polecamy zwiedzanie najbardziej charakterystycznych miejsc stolicy Chile wraz z anglojęzycznym przewodnikiem.

Propozycje to m.in.: Palacio de La Moneda Presidential Palace – siedziba prezydenta republiki Chile, a także trzech ministerstw: Spraw Wewnętrznych, Generalnego Sekretariatu Prezydenta i Generalnego Sekretariatu Rządu. Pałac jest zbudowany w stylu neoklascycyzmu.

La Plaza de Armas – główny plac Santiago znajdujący się w w pobliżu budynków rządowych, kościołów i innych ważnych struktur kulturowych i politycznych.

Cerro San Cristobal – imponujące wzgórze nad miastem o wysokości 1000m, które znajduje się na terenie największego parku miejskiego. Na szczycie wzgórza stoi kościół, jak również wspaniała statua Najświętszej Maryi Panny mająca 22 metry wysokości.

Dzień 2
Po śniadaniu w hotelu przewidziano dla Państwa wizytę w dolinie Casablanca połączoną z degustacją najlepszych chilijskich win w lokalnych winnicach. Prywatna degustacja zostanie połączona z wykwintnym obiadem. W planie zwiedzenie kilku winnic produkujących wina tj. Loma Larga, następnie dolina San Antonio z degustacją wina Matetic Vineyards. Lunch w winnicy. Po zwiedzaniu winnic powrót do miasta i wizyta w najbardziej nowoczesnej części miasta połączona ze zwiedzaniem Pueblo de Los Dominicos Handicrafts Market. Powrót do hotelu Noi Vitacura.

Dzień 3
Po śniadaniu, w hotelowym lobby będzie czekał na Państwa przewodnik, który zapewni transport na lotnisko na przelot do Punta Arenas. W Punta Arenas będą Państwo w godzinach południowych.
Następnie transfer na miejsce awionetką.
Zakwaterowanie i kolacja w hotelu The Singular Patagonia.

Dzień 4
Fjordy Patagońskie.
Po śniadaniu zostaną Państwo zawiezieni do portu, skąd rozpoczną Państwo rejs wśród przepięknych, patagońskich fjordów. Po drodze będzie możliwość obserwowania kolonii niebieskookich kormoranów i lwów morskich. W Puerto Toro zejście na ląd (Bernado O'Higgins National Park). Po piętnastominutowym spacerze dotrą Państwo do lodowca Serrano, skąd rozciąga się przepiękny widok. Po przerwie na zdjęcia dalsza podróż pieszo do innego punktu widokowego, z którego rozciąga się widok na lodowiec i lagunę z górami lodowymi. Powrót do łodzi i rejs do Seno de Ultima Esperanza, gdzie, przy dobrych warunkach pogodowych, będzie można zejść na ląd i podziwiać surową, lecz bogatą przyrodę. Powrót do hotelu.

Dzień 5
Jazda konna wokół Laguna Sofia.
Po śniadaniu wyruszą Państwo na półdniową wycieczkę do jeziora Laguna Sofia oraz do jaskiń, gdzie znajdują się stanowiska archeologiczne - znajdują się tutaj ślady ludzkości datowane na prawie 4000 lat. W sumie na grzbiecie konia spędzą Państwo około 3 godzin. Po drodze do jaskiń i nad jezioro będzie mnóstwo pięknych widoków, a sama wycieczka na długo pozostanie w Państwa pamięci, gdyż jest to naprawdę wyjątkowe doświadczenie.

Dzień 6
Po śniadaniu będzie na Państwa czekał transfer samochodem na lotnisko. Przelot do Santiago, przesiadka na lot do Calamy.
Na lotnisku w Calamie będzie na Państwa czekał samochód, który zawiezie Państwa prosto do hotelu Awasi (2 godziny drogi). Po zakwaterowaniu się do hotelu kolacja. W ciągu następnych dwóch dni przewidziano dla Państwa zwiedzanie pustyni Atacama z prywatnym przewodnikiem oraz transferami, 3 posiłkami dziennie, przekąskami, alkoholami, napojami.

Dzień 7
Toconao i Atacama Salt Lake
Po śniadaniu samochód zawozi Państwa do Atacama Salt Lake – Słonego Jeziora. Stamtąd udadzą się do Toconao, miejscowości słynącej z niesamowitych budynków zbudowanych z kamienia wulkanicznego. Następnie zobaczą Państwo historyczny kościół, dzwonnicę oraz obejrzą stoiska rzemieślników sprzedających swe wyroby na placu. Obok miasteczka znajduje się Jare Creek – piękny kanion, jedyne takie miejsce w okolicy. Woda płynąca jego dnem od lat używana jest do nawadniania lokalnej roślinności. Kolejnym punktem wycieczki jest staw Chaxa znajdującego się na terenie Parku Narodowego. Staw ten otoczony jest osadami soli, powstałymi w wyniku odparowania słonej wody gruntowej. To wyjątkowe miejsce, zwłaszcza że stacjonują tam flamingi, a także inne gatunki ptaków.

Dzień 8
Po śniadaniu w hotelu wyruszą Państwo drogą Jama Pass, która prowadzi aż do Argentyny, udadzą się Państwo do majestatycznych wulkanów: Licancabur (5920 m n.p.m.) oraz Juriques (5704 m n.p.m.). Następnie zmierzając wzdłuż wyżyny, przekraczając bagna i stawy zamieszkane przez dzikie zwierzęta, dojdą Państwo do prawdziwego cudu natury – Monks Pakana – zachwycającej formacji skalnej. Stamtąd udadzą się Państwo w okolice Tara Salt Lake, gdzie będą mogli Państwo zjeść przepyszny obiad.

Dzień 9
Po śniadaniu w hotelu zostaną Państwo zawiezieni na lotnisko na przelot powrotny do Santiago. Na lotnisku w Santiago będzie czekał przewodnik, który zawiezie Państwa do hotelu Hotel Noi Vitacura, w którym nocowali już Państwo wcześniej.

Dzień 10
Po śniadaniu w hotelu zostaną Państwo zawiezieni na lotnisko na przelot na Wyspę Wielkanocną. Po przylocie zostaną Państwo odwiezieni przez prywatnego przewodnika do hotelu Posada Mike Rapu.

W ciągu dwóch dni przewidziano dla Państwa zwiedzanie Wyspy Wielkanocnej oraz Rapa Nui National Park wraz z przewodnikiem oraz transferem, 3 posiłkami dziennie, przekąskami, alkoholami, napojami.
Posada Mike Rapu do luksusowa lodge znajdująca się na południowo–wschodniej części wyspy z zachwycającym widokiem na ocean. Składa się z 30 komfortowych pokoi. Każdy z nich ma mały salon, oraz prywatną łazienkę z wanną z hydromasażem.

Dzień 11
Ara O Te Moai (Kamieniołom Moai)
Wyjazd z hotelu vanem do Ara O Te Moai – trasy, którą niegdyś były transportowane rzeźby Moai. Po drodze można zobaczyć liczne poprzewracane Moai, o których będzie opowiadał przewodnik. Krótka wspinaczka do Rano Raraku, kamieniołomu Moai z widokiem na wnętrze krateru i jezioro w nim się znajdujące. Zwiedzanie krateru oraz obserwacja różnych etapów powstawania Moai. Powrót do hotelu vanem.

Dzień 12
Tereveka Anakena (Najwyższy Punkt)
Dojazd do terenu Vaitea, spacer przez Fundo Vaitea, krótka wspinaczka do kraterów Maunga Kuma oraz Maunga Terevaka i podziwianie wyspy z jej najwyższego punktu. Następnie droga prowadzi do Anakena wzdłuż wysokich grzbietów wybrzeża. Łagodne zejście do plaży Anakena i możliwość kąpieli w oceanie.

Po powrocie i lunchu w hotelu, niedługa, półtoragodzinna wycieczka rowerowa do Hanga Roa. Trasa prowadzi przez małe gospodarstwa lokalnej ludności, charakterystyczne tereny pełne zróżnicowanej roślinności, w tym eukaliptusa oraz erytryna grzebieniastego. Droga asfaltowa przechodzi w drogę gruntową. Zaczyna się stopniowa „wspinaczka” wzdłuż brzegu Orito z pięknym widokiem na wybrzeże. Po drodze zwiedzanie platform – Hanga Poukura oraz zatoki rybackiej Tee Roa. Powrót do hotelu nadmorską, utwardzoną drogą.

Dzień 13

Po śniadaniu w hotelu zostaną Państwo przewiezieni na lotnisko, skąd wrócą Państwo do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów