podróże szyte na miarę

Botswana i Zambia - zaprzyjaźnij się z pół-dzikimi zwierzętami na Safari

Botswana, Zambia

Luksusowe safari w Afryce to dla wielu najlepszy sposób na spędzenie wymarzonych wakacji. Poznawanie dzikiej przyrody podczas jazdy prywatnym jeepem lub lotu prywatną awionetką czy też nocowanie w komfortowych, eleganckich pokojach w samym centrum parków narodowych stało się w ostatnich latach symbolem luksusu. Idealnie zorganizowane wyprawy safari pozwalają na uniknięcie wielu niechcianych niespodzianek, chociażby takich, jak zachorowanie na malarię. Ponadto organizatorzy, poza wyjazdami samochodowymi do miejsc stanowiących naturalne środowisko życia afrykańskich zwierząt, oferują również wycieczki łodzią oraz liczne wyprawy kulturowe na tereny zamieszkiwane przez dzikie plemiona w celu poznania ich tradycyjnych, nieskażonych cywilizacją zwyczajów. Wyjazd na luksusowe safari to przygoda życia! Poniżej zapraszamy do zapoznania się z propozycją naszego luksusowego safari. Wyprawa ta, to jeden z wielu przykładów prawdziwej afrykańskiej przygody! Z radością opracujemy dla Państwa wymarzone luksusowe safari w Afryce.

Dzień 1
DELTA OKAVANGO


Po przelocie międzynarodowym w hali przylotów będzie na Państwa czekać przedstawiciel, który przekaże Państwu informacje oraz pomoże się odprawić na lot krajowy do Maun. Następnie czeka Państwa powietrzny transfer awionetką (15 minut) z Maun do Stanley's Camp, gdzie będą Państwo zakwaterowani.

Sanctuary Baine’s Camp jest zlokalizowany na ogromnej prywatnej posesji, graniczy z Rezerwatem Moremi w Delcie Okawango – miejscu gdzie toczy się najbardziej spektakularne Safari w Afryce. Jest to niewielki i zapewniający dużo intymności Kamp z 5 luksusowymi apartamentami. Otoczenie sprzyja obserwacji zwierząt oraz ptaków.

Długość pobytu: 2 dni


Dzień 2
DELTA OKAVANGO


Tego dnia będą Państwo mieli okazję zaprzyjaźnić się z 3 pół-dzikimi słoniami Jabu, Thembi oraz Morulą. Obserwacja tych zwierząt w ich naturalnym środowisku, gdy są podczas jedzenia, kąpieli w błocie oraz pływania, będzie dla Państwa niesamowitym przeżyciem i pozwoli zauważyć jak rozbieżne charaktery ma każde z nich.
W ciągu dnia lunch w formie pikniku.

Delta Okawango znana jest ze swojej ogromnej populacji dużych ssaków oraz ptaków. Tutaj zwierzęta były chronione od lat i również dzisiaj nikt im nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Dla Państwa oznacza to niesamowity spektakl dzień po dniu, a także możliwość podziwiania fauny i flory ze swojego apartamentu w Baine’s Camp. Kamp ten zapewnia Państwu poranne oraz wieczorne Safari w otwartych pojazdach 4x4. Odbywają się również nocne Safari, które pozwolą Państwu obserwować zachowania odmienne zachowania dziennych zwierząt oraz przede wszystkich tych, które żerują nocą. Delta Okawango obfituje w różne formy krajobrazu – pustynię, suche sawanny oraz laguny. W przypadku wysokiego poziomu wody Safari będą się odbywać z pomocą łodzi motorowych.

Dzień 4
MOMBO


Zakwaterowanie w Mombo Camp pozwala Państwu doświadczyć niesamowitego Safari – podczas relaksu na werandzie z zimnym napojem w dłoni. Dzięki wielkiej koncentracji zwierząt w okolicy, gości regularnie zaskakuje bliskość zwierząt.

Prawdziwe safari to esencja Afryki. Dzikie zwierzęta, niekończący się busz, zakwaterowanie wśród natury. Pobyt w luksusowym lodge pozwala docenić piękno i odkryć nieznany kontynent w najlepszy, możliwy sposób. Gdy wstaje słońce, a z basenu widzimy pijącego wodę lamparta, a nieopodal przechadzają się słonie.


Poranne oraz popołudniowe Safari w otwartym pojeździe 4x4.

Fot. Mombo Camp


Dzień 5
LIVINGSTONE


Po śniadaniu transfer powietrzny awionetką do Kasane w Zambii (około 30 minut). Przed wylotem konieczne stawienie się w recepcji, aby uregulować formalności związane z przekraczaniem granicy.
Ulokowane kilka kilometrów od słynnych na całym świecie Wodospadów Wiktorii Sussi&Chuma Lodge jest zbudowana na brzegu rzeki Zambezi. Główna lodgia zawiera 12 domków na podwyższeniu. Z każdego domku roztacza się widok na rzekę Zambezi. Lodgia ta jest swoistym rajem pośród Parku Narodowego Mosi – oa – Tunya. Park ten oprócz oczywistego powodu sławy – Wodospadów Wiktorii – jest też fantastycznym miejscem na Safari.

Doskonałą formą spędzenia czasu jest popołudniowy rejs z zachodem słońca – gwarantuje wspaniałe widoki na rzekę Zambezi oraz okoliczności przyrody. Na łodzi znajduje się doświadczony przewodnik, który zapewni Państwu pełen wrażeń rejs wraz z postojem na zacisznej plaży na popołudniowy koktajl.
Zachód słońca nad rzeką Zambezi podziwiany z zimnym koktajlem w dłoni zapisze się w Państwa pamięci jako jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Fot. Sussi and Chuma Lodge


Dzień 6
LIVINGSTONE


W tym dniu będą Państwo mieli okazję zobaczyć cud natury – Wodospady Wiktorii. Opisane przez Davida Livingstona, a nazywane przez miejscowych Mosi–oa–Tunya (grzmiący dym), wodospady wydają niesamowity, basowy huk oraz tworzą wokół chmurę bryzy, w której również Państwo się znajdą. Szczególnym miejscem jest spad Górnego Zambezi o 300 metrów w dół do Dolnego Zambezi. Ciągłe tęcze tworzą niezapomniane wzory na tle wodospadów. Brzegi rzeki są gęsto porośnięte, co jest idealnym środowiskiem życia drapieżników czyhających na bogato zarybione wody rzeki.

Popołudniowe Safari w Parku Narodowym Mosi–oa–Tunya pozwoli Państwu zobaczyć ten rejon, który się nie zmienił od czasów Livingstona. Nietknięty ręką człowieka zachwyca swoim dziewiczym krajobrazem. Spotkają Państwo żyrafy, słonie, bawoły, impale, hipopotamy, krokodyle, zebry oraz mnóstwo gatunków ptaków. Istnieje również szansa na obserwacje bardzo rzadkiego białego nosorożca oraz dzikiego psa – gatunków zagrożonych.

Dzień 7

POWRÓT
Po śniadaniu transfer na międzynarodowe lotnisko Livingstone (około 30 min) i powrót do kraju.

Fot. Sussi and Chuma Lodge

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów