podróże szyte na miarę

Bhutan – Kraina Grzmiącego Smoka

Bhutan

Bhutan to południowoazjatyckie państwo leżące we wschodnich Himalajach. Królestwo Bhutanu nosi oficjalną nazwę Druk Jul, która oznacza Królestwo Smoka. Wyjazd do tego kraju to prawdziwa przygoda pełna pięknych krajobrazów, wspaniałej kultury i buddyjskiej atmosfery. Duża izolacja polityczna pozwoliła zachować nieskażone dziedzictwo narodowe, dlatego doświadczyć tu możemy prawdziwych tradycji tybetańskich i buddyjskich. Trekking po majestatycznych górach, odkrywanie pięknie położonych klasztorów, niezwykle przyjaźni mieszkańcy, czy też codzienne medytacje - tego wszystkiego możemy doświadczyć w niezwykłym Bhutanie!

Dzień 1: Lotnisko Paro – Six Senses Thimphu „Pałac na niebie”

Lądowanie na międzynarodowym lotnisku Paro to przeżycie samo w sobie. Samolot leci przez majestatyczne Himalaje pod niesamowitym kątem, który gwarantuje wspaniałe widoki. Na miejscu Six Senses Thimphu, Pałac na Niebie, znajduje się na wysokości 2755 metrów. Miejsce to oferuje bogate zaplecze odnowy biologicznej, kryty basen, Pawilon Modlitwy, Laboratorium Ziemi i taras do występów na świeżym powietrzu. Mogą Państwo odwiedzić 52-metrowy Budda Dordenma, najwyższy posąg tego rodzaju, i wybrać się na łagodną wędrówkę do Changangkha Lhakhang, jednego z najstarszych klasztorów w Thimphu. Możliwy jest relaks zmęczonych mięśni w lodgy za pomocą Dotsho - bhutańskiej kąpieli z gorącymi kamieniami z ziołami). Kolacja oferowana jest w autorskiej restauracji z widokiem na stawy i migoczące światła doliny poniżej.

Dzień 2: Six Senses Thimphu „Pałac na niebie”

Mogą Państwo rozpocząć dzień od porannej sesji jogi, a po śniadaniu jest możliwość zwiedzania z przewodnikiem lokalnych miejsc, w tym Muzeum Simply Bhutan, Zorig Chusom (The National Institute for 13 Arts and Crafts) oraz Narodowego Muzeum Włókiennictwa, a następnie spacer po mieście, aby odwiedzić lokalne sklepy. Po powrocie do lodgy mogą Państwo również wybrać się na 20-minutową wędrówkę do Lunsigang, prostego, ale uroczego miejsca na piknik, czy późną popołudniową herbatę z bhutańskimi przekąskami.

Dzień 3: Six Senses Thimphu -Six Senses Punakha „Latająca farma”

Dzisiejsza podróż prowadzi w kierunku Punakha przez kultową przełęcz Dochula. Z wysokości 3050 metrów roztaczają się niesamowite widoki na pokryte chmurami szczyty Himalajów i 108 świątyń buddyjskich. W malowniczym Six Senses Punakha - Flying Farmhouse znajdą Państwo wybór apartamentów i willi, odkryty basen z podgrzewaną wodą, chaty do jogi i medytacji w bujnej, subtropikalnej dolinie.

Dzień 4: Six Senses Punakha„Latająca farma”

Ten poranek zaczyna się od 2,5-godzinnej wędrówki przez tarasowe pola ryżowe, gdy wspinają się Państwo w kierunku miejscowego klasztoru z XVII wieku, gdzie można dołączyć do młodych mnichów podczas śniadania. W drodze powrotnej do domku zatrzymają się Państwo, aby spróbować domowego trunku ara (bhutański bimber). Sugerowane nie więcej niż dwa szoty! Dzisiejszy lunch to pyszny bhutański zestaw thali serwowany na patio. Po południu przejść można przez najdłuższy wiszący most w kraju, aby zwiedzić piękny Punakha Dzong, czyli „Pałac Wielkiego Szczęścia”.

Day 5: Six Senses Punakha –„Latająca farma”

Państwa dzień zaczyna się od przejażdżki rowerem wzdłuż rzeki lub wędrówki z brzegu rzeki do Khamsum Yulley Namgyal Chorten, świątyni zbudowanej przez Królową Matkę Ashi Tshering Yangdon, aby nastał pokój na świecie. Kontynuując podróż samochodem do wioski Talo Nobgang i dalej do Chimi Lhakhang, świątyni płodności, dowiedzą się Państwo o Drukpa Kinley, czczonym „Boskim Szaleńcu”. Po powrocie do lodgy można odwiedzić Six Senses Spana sesję Shirodhara, kurację uwalniającą od stresu polegający na polaniu trzeciego oka ciepłym olejkiem w celu ukojenia układu nerwowego.

Dzień 6: Six Senses Punakha –„Latająca farma” do Six Senses Paro „Kamienne ruiny”

Tego ranka, kierując się na zachód przez przełęcz Dochula, przejadą Państwo z powrotem do Paro. Znajduje się tutaj także pierwszy dzong w Królestwie – Simtokha Dzong, który został zbudowany na strategicznym wzgórzu z widokiem na doliną Thimpu w 1629 roku. Six Senses Paro, znany jako Kamienne Ruiny to ostatni przystanek w podróży, który znajduje się w jednym z najbardziej malowniczych miejsc. Można sprawdzić swoją siłę i umiejętności podczas sesji łuczniczej: nie zapominając o przyjęciu lokalnego zwyczaju śpiewania, tańczenia i odwracania uwagi przeciwnika w celu zdobycia przewagi. Tension Soother Massage to idealne antidotum na wszelkie nagromadzone bóle podróżne. Tego wieczoru warto wypić koktajl na patio o zachodzie słońca.

Dzień 7: Six Senses Paro„Kamienne Ruiny”

Dzień zaczyna się od zajęć wellness i śniadania, przed wyjazdem do Taktsang Goemba (klasztoru), bardziej znanego jako „Gniazdo Tygrysa”. Jeśli będą Państwo mieli jeszcze chęć i siłę, istnieje możliwość kolorowego saktuarium Kyichu Lhakhang, z VII wieku. Po drodze można zjeść lunch w formie pikniku, a następnie wrócić do lodgy, aby popływać w basenie lub odwiedzić Six Senses Spa na odprężający zabieg.

Dzień 8: Six Senses Paro„Kamienne Ruiny”

Rozpoczną Państwo dzień od jogi lub masażu, a następnie udadzą się pieszo w dół do miasta Paro, podążając lokalnym szlakiem przez lasy sosnowe, zatrzymując się po drodze w lokalnym centrum medytacyjnym Goemdra i pobliskiej fortecy Zurig Dzong. Urokliwa główna ulica Paro jest pełna sklepów z rękodziełem i lokalnych restauracji. Wieczorem wybiorą się Państwo na krótki spacer do XV-wiecznego klasztoru Samteling, który znajduje się tuż obok lodgy. Będzie można zjeść kolację tego wieczoru w tradycyjnym bhutańskim stroju pod baldachimem gwiazd obok kamiennych ruin XV-wiecznego dzongu z ruinami Chubjakha Regale. Muzyka na żywo, tańce ludowe i tradycyjne bhutańskie menu to główne atrakcje wieczoru.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów