podróże szyte na miarę

Bali - rajski wypoczynek w hipnotyzującej Indonezji

Indonezja

Hipnotyzująca wyspa Bali przywodząca na myśl prawdziwy raj to przepiękne plaże, turkusowy ocean, bujna, zielona roślinność. Ale Bali znane jest również w świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca. Sztuka Bali będąca pod wpływem sztuki hinduskiej charakteryzuje się bogatą roślinną i fantastyczną ornamentyką.

Dzień 1

Przylot na lotnisko Denpasar, transfer do hotelu The Westin Resort Nusa Dua Bali, położonego przy słynnych, piaszczystych plażach Nusa Dua.

Dzień 2

Po śniadaniu półdniowa wycieczka z przewodnikiem po Denpasarze. W planie wycieczki zwiedzanie Placu Puputan – placu upamiętniającego heroiczne wystąpienie Balijczyków w Badungu przeciwko inwazji Holendrów w 1906 roku. Następnie wizyta na największym targu przypraw i żywności Denpasar Badung. Wizyta w muzeum Bali, znajdującym się koło dawnego pałacu królewskiego i Bali Art Center pozwolą poznać miejscową sztukę regionu, podziwiać tradycyjne rzeźby z drewna i architekturę. Powrót do hotelu ok. godz. 14:30, reszta dnia wolna.

Dzień 3

Wycieczka na wschód słońca z delfinami (wyjazd ok. 3.00 w nocy). W drodze powrotnej postój przy gorących źródłach w Banjar oraz przy wodospadzie Gitgit. Wizyta na lokalnym rynku oraz w wytwórni kawy kopi luwak. Jest to gatunek kawy wytwarzany z ziaren kawy, które wydobywane są z odchodów, łaskuna muzanga, a lokalnie luwak. Jest to najdroższa kawa na świecie. Powrót do hotelu około pory lunchu, a następnie wykwaterowanie i przejazd do hotelu Ubud Hanging Gardens (60km, ok. 1h 45m drogi).

Dzień 4

Całodniowa wycieczka (8:30 – 16:30).

Podczas wycieczki będzie można odwiedzić wschodnią i północno-wschodnią część Bali, niezwykle malowniczą krajobrazowo i pełną prawdziwego, niekomercyjnego życia. W programie między innymi pozostałości Pałacu Królewskiego w Klunkung, które zachowały się po wielkiej bitwie miedzy Holendrami i Balijczykami w 1908 roku. Przejazd pośród przepięknych dolin z polami ryżowymi, wejście na wzgórze Potong Hill z którego rozciąga się przepiękny widok na Bali i Nusa Penida. Tego dnia w programie również  najważniejsza świątynia na Bali – Pura Besakih, a także Pałac Królewski na wodzie Tirta Ganga Water Palace. Powrót do hotelu w Ubud.‍

Dzień 5

Całodniowa wycieczka (9:00 – 16:30). Start w Ubud, gdzie będzie możliwość oglądania, tradycyjnego przedstawienia tanecznego Barong i Keris. Następnie odwiedziny w wioskach zajmujących się rękodziełem,  produkujących między innymi wyroby ze złota, srebra, drewna oraz tkaniny. Wizyta w Jaskini Słonia, hinduistycznym miejscu medytacji oraz w świątyni Tirta Empul ze świętym źródłem. Po drodze podziwiać będzie można panoramę aktywnego wulkanu i jeziora Batur. Lunch w lokalnej restauracji, a następnie przejazd do XIII-wiecznej świątyni Kehen. Powrót do hotelu w Ubud drogami otoczonymi malowniczymi polami ryżowymi i drzewami palmowymi. (Trasa ok. 150 km)‍

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Świętego Małpiego Gaju zwanego przez Balijczyków Wenara Wana. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Ubud. Uważany jest za miejsce święte a znajdujące się tam świątynie Pura Delem Agung oraz okoliczną dżunglę zamieszkują liczące około 350 osobników stada makaków jawajskich. Małpki te są bardzo oswojone i stosunkowo łagodne. Przez okoliczną dżunglę prowadzi krótki, ale malowniczy szlak wzdłuż rwącego strumienia. Na szlaku tym znajduje się pięknie rzeźbiony mostek, wiele niezwykłych posągów oraz kilka małych leśnych świątyń i kapliczek. Powrót do hotelu ok. godziny 15.00.

Dzień 7

Transfer na lotnisko w Denpasar. Możliwość wydłużenia pobytu w wybranym hotelu. Np. powrót do Westina Nusa Dua, aby rozkoszować się cudownymi plażami lub pozostać wśród zieleni w Ubud Hanging Gardens.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów