podróże szyte na miarę

Australia - Poznaj legendy Aborygenów prosto z serca kontynentu

Australia

Australia to magiczne miejsce. Wyjątkowy klimat, wyjątkowa kultura, niespotykane nigdzie indziej rośliny i zwierzęta. Australia przyciąga wiele osób spragnionych wrażeń, amatorów sportów wodnych, wytrawnych podróżników i pragnących pięknego otoczenia plażowiczów.

Dzień 1: Przylot

Popołudniowe przybycie do Melbourne i przywitanie na lotnisku przez przedstawiciela. Transfer do hotelu Park Hyatt Melbourne, reszta dnia wolna.

Dzień 2: „Życie po australijsku”

Po śniadaniu półtora godzinna wycieczka poza miasto. Wyjazd na farmę Keeyuga Farm, żeby dowiedzieć się więcej nt. jednych z najważniejszych gałęzi przemysłu Australii – hodowli owiec i bydła oraz uprawy oliwek. Poranna herbata w domu, a także pokaz strzyżenia owiec. Później objazd po przyległych terenach, żeby obserwować kangury w ich naturalnym środowisku. Lunch oraz powrót do Melbourne do hotelu, reszta wieczoru wolna.

Dzień 3: wylot do Hobart

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot Hobart. Już na miejscu odbierze Państwa z lotniska kierowca i zawiezie do położonego tuż przy brzegu, historycznego hotelu Henry Jones Art, 5*****.

Dzień 4: Diabły Tasmańskie

Dzisiaj czeka na Państwa wycieczka po Hobart. To wielokulturowe miasto, stolica Tasmanii, wciąż urzeka swoją historią, zabytkami. Założone w 1804 roku, jest to drugie najstarsze miasto Australii (po Sydney). Wycieczka zacznie się w ogrodach botanicznych - słynnych na całym świecie z kolekcji swoich egzotycznych drzew oraz fuksji - a także z roślin charakterystycznych dla Tasmanii. Jeśli pogoda pozwoli, to także odwiedzą Państwa szczyt Mount Wellington, skąd się rozciąga wspaniały widok na Hobart.

Po lunchu, pojadą Państwo do Bonorong Wildlife Park, gdzie będą mieli Państwo okazję zobaczyć liczne Australijskie zwierzęta - w tym diabła tasmańskiego czy koalę. Powrót do hotelu.

Dzień 5: Port Arthur

Dzisiaj pojadą Państwo do Port Arthur, gdzie zobaczą Państwo mnóstwo zabytków (Constitiution Docks, Battery Point), a także punktów widokowych oraz ruin. Tego dnia również czeka na Państwa rejs po porcie, podczas którego zjedzą Państwo lunch. Powrót wieczorem do hotelu.

Dzień 6: Wylot do Cairns

Transfer na lotnisku i wylot do Cairns. Po lądowaniu pojadą Państwo do Pullman Palm Cove Sea Temple Resort & Spa, położonego przy przepięknych plażach. Jedwabisty piasek, ciepła, tropikalna woda, otoczenie palm i widoczne w oddali góry.

Dzień 7: Daintree Rain Forest.

Dzień spędzą Państwo w klimacie kojarzącym się raczej z dżunglą amazońską niż Australią. Będą Państwo przemierzali las deszczowy Daintree, który zamieszkany jest przez lud Kuku Yalanji. Czeka na Państwa tutaj rejs statkiem po rzece Daintree, a także spacer po lesie, który jest skategoryzowany jako światowe dziedzictwo, to okazja, aby zobaczyć wiele wspaniałych roślin i zwierząt, o których przewodnik dodatkowo opowie.

Po obiedzie zobaczą Państwo tropikalny ogród, gdzie zgromadzono drzewa owocowe ze wszystkich, tropikalnych zakątków globu. Jest tutaj także mnóstwo kwiatów i innych roślinych, zarówno rodzimych jak i sprowadzonych. Owoce hodowane tutaj, są używane w robieniu świeżych sorbetów - pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników lodów.

Ostatni przystanek dzisiejszego dnia to imponujący punkt widokowy Alexandra Range Lookout. Powrót do hotelu Pullman. Program na ten dzień może ulec zmianie, jeśli silne opady lub złe warunki pogodowe nie pozwolą na podróż.

Dzień 8: Rajski relaks

Rano wyjadą Państwo z hotelu do mariny, skąd czeka Państwa całodzienny relaks na i w błękitnych wodach wokół Low Isles. Możliwość podziwiania czystych i żywych raf koralowych, cieszenia się słońcem i wodą oraz lunch na świeżym powietrzu to główne punkty tego dnia. Proszę nie zapomnieć o wzięciu akcesoriów plażowych! Sprzęt do snorkelingu zapewniony. Powrót do hotelu Pullman.

Dzień 9: Dzień wolny na wypoczynek na plaży

Dzień przeznaczony w pełni na relaks i odpoczynek nad błękitnymi wodami. Proszę nie zapomnieć o wzięciu akcesoriów plażowych!

Dzień 10: Outback / Uluru (Ayers Rock)

Wylot z Cairns do Uluru znajdującego się w sercu australijskiego outbacku. Po przybyciu do Longitude 131°, wyjazd do Cultural Centre, gdzie poznają Państwo znaczenie duchowe i kulturowe monolitów Uluru oraz Kata Tjuta. Następnie pojadą Państwo do Uluru. Tam spacer do wąwozu Kantju, gdzie będzie poczęstunek oraz możliwość oglądania zachodu słońca. Powrót do Longitude 131° na kolację.

Longitude 131° to luksusowy obóz w stylu safari, pierwszy taki w Australii. Zlokalizowany na krawędzi parku narodowego Uluru Kata Tjuta cieszy swoich gości niezakłóconym widokiem na cuda natury.

Dzień 11: Kata Tjuta

Wyjazd wczesnym rankiem do Kata Tjuta. Zwiedzanie z przewodnikiem Walpa Gorge, gdzie zostanie szczegółowo wyjaśnione jak tysiąclecia wietrzenia skał i wstrząsy tektoniczne uformowały te unikalne formacje skalne, które możemy podziwiać dzisiaj. Powrót ok. 10 rano, gdzie mogą Państwo spędzić popołudnie na słodkim leniuchowaniu lub fakultatywnych wycieczkach (np. jazda na wielbłądach, Harleyami czy też lot śmigłowcem). Wieczorem kolacja w restauracji Dune Top.

Dzień 12: Mutitjulu Waterhole i lot do Sydney.

Wyjazd z parku narodowego porankiem, żeby jeszcze raz móc zobaczyć wschodzące słońce ponad Uluru. Trasa powiedzie Państwa do Mutitjulu Waterhole, gdzie będą mieli Państwo okazję zobaczyć malowidła w jaskiniach i posłuchać historii o Kuniyya Tjurkupa.  Powrót ok. 9 na śniadanie. Transfer na lotnisko i lot do Sydney.

Już na miejscu przejazd do hotelu Four Seasons Hotel Sydney. Hotel Four Seasons, zakwaterowanie z pełnym widokiem na port.

Dzień 13: Wycieczka po Sydney.

Dzisiaj będą mieli Państwo okazję zwiedzać Sydney - stolicę stanu New South Wales. Prywatna wycieczka po budynku Opery - jest tutaj blisko 1000 pomieszczeń - audytoria, studia przesłuchań, cztery restauracje, sześć barów, rozległe foyer, ponad 60 przebieralni i kabin aktorów, biblioteka, biura i wiele, wiele innych. O tym wszystkim oraz o funkcjonowaniu tego wpisanego na listę Narodowego Dziedzictwa UNESCO obiektu opowie Państwu przewodnik. Nocleg w Four Seasons Hotel Sydney.

Dzień 14: Większa część dnia wolna.

Większa część dnia będzie wolna, można spędzić go na odpoczynku lub dalszym zwiedzaniu Sydney. Natomiast wieczorem czeka Państwa rejs o zachodzie słońca. Dlatego będą Państwo proszeni o dotarcie na 17:00 na 1 King St Wharf, Darling Harbour, gdzie będą czekały na Państwa dwa nowoczesne statki. Na ich pokładzie restauracja oraz rozległy taras, z którego będą mieli Państwo okazję obserwować panoramę Sydney. Na pokładzie kolacja a'la carte z 2 daniami, winem i napojami. Rejs kończy się o 18:30.

Dzień 15: Pożegnanie z Australią

Po śniadaniu w hotelu wylot z Sydney do Denpasaru.

Po przylocie transfer i zakwaterowanie w butikowym hotelu Ubud Hanging Gardens.

Ubud Hanging Gardens to perła wśród hoteli świata. Ten ultraluksusowy hotel swoją nazwę bierze od jednego z cudów starożytnego świata – wiszących ogrodów. Nazwa ta jest niezwykle trafna, gdyż w takim właśnie otoczeniu znajduje się ten wspaniały, otoczony zieloną, tropikalną dżunglą hotel. Znajdują się tutaj także uznane za najlepsze na świecie baseny typu infinity. Zdjęcia mówią same za siebie, a widok na żywo przecież jest jeszcze wspanialszy.

Dzień 16: Dzień wolny

Wieczorem elegancka kolacja - niespodzianka z okazji Dnia Kobiet.

Dzień 17: Całodniowa wycieczka

Wycieczka rozpoczyna się o 8:30 rano, po śniadaniu.

Jest to całodniowa wycieczka, zobaczą Państwo wioskę Batubulan, gdzie można podejrzeć lokanle tańce. Następnie targ sztuki w Ubud, świątynia i święte źródła w Sebatu, Tegalalang i tarasowe pola ryżowe, wulkan oraz jezioro Batur oraz wioska Panglipuran - tradycyjna wioska balijska.

Dzień 18: Wylot do Polski

Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów