podróże szyte na miarę

Australia i Nowa Zelandia - nurkuj wśród najpiękniejszych rafach koralowych świata

Australia, Nowa Zelandia

Nadzwyczajna wyprawa w jeden najodleglejszy zakątków świata - Australia i Nowa Zelandia - daje szanse na poznanie fauny i flory nie występującej nigdzie indziej na ziemskim globie. Kompleksowa wyprawa zapraszająca Państwa do poznania tych urokliwych obszarów. W pierwszej części zwiedzanie Australii od jej wizytówki Sydney, przez Melbourne do serca kontynentu - świętego miejsca Aborygenów - Uluru. Druga część to Nowa Zelandia z przecudnymi krajobrazami, gejzerami, jaskiniami i przede wszystkim z bogatą kulturą maoryską. A ponadto misie koala, kangury, ptaki kiwi oraz turkusowe jeziora, lasy eukaliptusowe i bambusy będą dopełnieniem bagatych wrażeń kulturowych!

CZĘŚĆ I – AUSTRALIA

Dzień 1: Melbourne

Poranny przylot do Melbourne i przywitanie na lotnisku przez przedstawiciela. Transfer do hotelu Park Hyatt Melbourne, reszta dnia wolna na wypoczynek po locie.

Dzień 2: „Życie po australijsku”

Po śniadaniu wyjadą Państwo na farmę Keeyuga Farm, żeby dowiedzieć się więcej nt. jednych z najważniejszych gałęzi przemysłu Australii – hodowli owiec i bydła oraz uprawy oliwek. Czeka na Państwa poranna herbata w domu, a także pokaz strzyżenia owiec. Następnie objazd po przyległych terenach, żeby obserwować kangury w ich naturalnym środowisku. Lunch w lokalnej restauracji i powrót do Melbourne do hotelu na kolację, reszta wieczoru wolna. Możliwość zorganizowania rejsu przy zachodzie słońca.

Dzień 3: Outback / Uluru (Ayers Rock)

Wylot z Melbourne przez Alice Springs aż do Uluru na noc w sercu australijskiego outbacku. Po przybyciu do Longitude 131°, wyjazd do Cultural Centre, gdzie poznają Państwo znaczenie duchowe i kulturowe monolitów Uluru oraz Kata Tjuta. Następnie pojadą Państwo do Uluru, słynnej, czerwonej, świętej skały Aborygenów. Tam spacer do wąwozu Kantju, gdzie czekał na Państwa będzie poczęstunek oraz możliwość oglądania zachodu słońca. Powrót do Longitude 131° na kolację.

Longitude 131° to luksusowy obóz w stylu safari, pierwszy taki w Australii. Zlokalizowany na krawędzi parku narodowego Uluru Kata Tjuta cieszy swoich gości niezakłóconym widokiem na cuda natury.

Fot. Longitude 131

Dzień 4: Kata Tjuta

Wyjazd wczesnym rankiem do Kata Tjuta. Zwiedzanie z przewodnikiem Walpa Gorge, gdzie zostanie szczegółowo wyjaśnione jak tysiąclecia wietrzenia i wstrząsy tektoniczne uformowały te unikalne formacje skalne, które możemy podziwiać dzisiaj. Powrót do Longitude 131° ok. 10 rano, gdzie mogą Państwo spędzić popołudnie na słodkim leniuchowaniu lub fakultatywnych wycieczkach (np. jazda na wielbłądach, Harleyami czy też lot śmigłowcem). Wieczorem kolacja w Dune Top.

Fot. Longitude 131

Dzień 5: Legendy Aborygenów i przelot do Cairns

Wczesny wyjazd z parku narodowego porankiem, żeby jeszcze raz móc zobaczyć wschodzące słońce ponad Uluru. Trasa powiedzie Państwa do Mutitjulu Waterhole, gdzie będą mieli Państwo okazję zobaczyć malowidła w jaskiniach i posłuchać historii o Kuniyya Tjurkupa.

Powrót do obozu na śniadanie, wykwaterowanie i transfer oraz lot do Cairns. A już na miejscu transfer do hotelu Shangri-La Cairns.

Dzień 6: Daintree Rain Forest

Po pysznym śniadaniu, dzień spędzą Państwo w klimacie kojarzącym się raczej z dżunglą amazońską niż suchą Australią. Będą Państwo przemierzali las deszczowy Daintree, który zamieszkany jest przez lud Kuku Yalanji. Czeka na Państwa tutaj rejs statkiem po rzece Daintree, a także spacer po lesie, który jest skategoryzowany jako światowe dziedzictwo UNESCO. Będzie to okazja, aby zobaczyć wiele wspaniałych roślin i zwierząt, o których przewodnik dodatkowo opowie.

Po obiedzie w lokalnej restauracji zobaczą Państwo tropikalny ogród, gdzie zgromadzono drzewa owocowe ze wszystkich, tropikalnych zakątków globu. Jest tutaj także mnóstwo kwiatów i innych roślin, zarówno rodzimych jak i sprowadzonych. Owoce tutaj hodowane są używane do robienia świeżych sorbetów – pozycja obowiązkowa dla miłośników lodów.

Ostatni przystanek dzisiejszego dnia to imponujący punkt widokowy Alexandra Range Lookout. Powrót do hotelu Shangri-La w Cairns.

Program na ten dzień może ulec zmianie, jeśli silne opady lub złe warunki pogodowe nie pozwolą na podróż.

Dzień 7: Low Islands

Rano, po śniadaniu, wyjadą Państwo z hotelu do mariny, skąd czeka Państwa całodzienny relaks na i w błękitnych wodach wokół Low Isles. Możliwość podziwiania czystych i żywych raf koralowych, cieszenia się słońcem i wodą oraz lunch na świeżym powietrzu to główne punkty tego dnia. Proszę też nie zapomnieć o wzięciu akcesoriów plażowych! Sprzęt do snorkelingu zapewniony. Powrót do hotelu Shangri-La.

Dzień 8: Sydney

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z hotelu na lotnisko, przelot do Sydney. Już na miejscu przejazd do hotelu Four Seasons Hotel Sydney.

Hotel Four Seasons szczyci się prestiżową lokalizacją. Z luksusowych pokoi roztacza się panoramiczny widok na słynną operę w Sydney i nabrzeże Circular Quay. Obiekt oferuje bezpłatne WiFi, bar, restaurację, centrum fitness i basen.

Dzień 9: Sydney

Dzisiaj będą mieli Państwo okazję zwiedzać Sydney – stolicę stanu New South Wales. Prywatna wycieczka po budynku Opery – jest tutaj blisko 1000 pomieszczeń - audytoria, studia przesłuchań, cztery restauracje, sześć barów, rozległe foyer, ponad 60 przebieralni i kabin aktorów, biblioteka, biura i wiele, wiele innych. O tym wszystkim oraz o funkcjonowaniu tego wpisanego na listę Narodowego Dziedzictwa UNESCO obiektu opowie Państwu przewodnik. Nocleg w Four Seasons Hotel Sydney.

Dzień 10: Rejs przy zachodzie słońca

Większa część dnia będzie do Państwa dyspozycji: można spędzić go na odpoczynku lub dalszym zwiedzaniu Sydney. Natomiast wieczorem czeka Państwa rejs przy zachodzącym słońcu. O godzinie 17:00 z 1 King St Wharf, Darling Harbour, będą czekały na Państwa dwa nowoczesne statki. Na pokładzie restauracja oraz rozległy taras, z którego będą mieli Państwo okazję obserwować panoramę Sydney. Na pokładzie kolacja a'la carte z 2 daniami, winem i napojami. Rejs kończy się o 18:30.

CZĘŚĆ II - Nowa Zelandia

Dzień 11: Queenstown

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Queenstown. W Queenstown transfer do hotelu Sofitel Queenstown. Reszta dnia do Państwa dyspozycji.

Dzień 12: Fjordy Milford Sound

Dzień dzisiejszy rozpoczyna śniadanie, a następnie długa (290km) droga uchodząca za jedną z najwspanialszych tras na świecie, ze względu na otaczające naturalne piękno – trasa wiedzie wśród górskich jezior, szczytów, wodospadów... W końcu dotrą Państwo do Milford Sound, gdzie czeka Państwa zwiedzanie tego zielono-niebieskiego raju, podziwianie wspaniałego górsko-morskiego krajobrazu i wodospadów z pokładu łodzi. Fjordy, wodospady, ciemno-błękitne wody i niespotykane nigdzie indziej zwierzęta. Powrót do Queenstown i transfer do hotelu Sofitel Queenstown.

Dzień 13: Wino, złoto i bungee.

Nowa Zelandia słynie z win i dzisiaj będą mieli Państwo okazję odbyć wine-tour w Gibbston Valley Winery, znanej ze swoich Pinot Noir. Po śniadaniu, wyjazd z hotelu, aby zobaczyć wiszący most Kawarau, który zasłynął jako jedno z ulubionych miejsc do skoków na bungee oraz historyczną osadę Arrowtown, gdzie kiedyś wydobywano złoto. Następnie wjazd kolejką linową na szczyt Bob’s Peak, skąd rozciągają się niesamowite widoki na jezioro Wakatipu. Powrót do Sofitel Queenstown.

Dzień 14: Rotorua

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i lot do Rotorua. Zakwaterowanie w Novotel Lakeside Rotorua, reszta dnia do Państwa dyspozycji – zachęcamy do samodzielnych spacerów po pięknej okolicy. Możliwość zorganizowania rozmaitych atrakcji w mieście i w okolicy, np. rafting, lot śmigłowcem czy pobyt w spa.

Dzień 15: Gorące Źródła

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie wycieczka po mieście, gdzie zwiedzą Państwo muzeum Rotorua, poświęcone uśpionemu wulkanowi oraz jego erupcji w 1886r. Spacer przez urokliwe Government Gardens, a następnie Rainbow Springs, gdzie są tarliska pstrągów. Zwiedzą Państwo także szkoły rzeźbiarstwa i tkactwa, ale gwiazdą tego dnia będzie możliwość zobaczenia bulgoczących błot i strzelających parą gejzerów oraz spotkanie twarzą w twarz z kiwi – zagrożonym wyginięciem symbolem Nowej Zelandii. Będą mieli także Państwo okazję zobaczyć tradycyjny pokaz maoryskiej „haki”, a także wziąć udział w tradycyjnej, maoryskiej uczcie. Jest to niezapomniane doświadczenie kulturalne. Po wszystkim lunch i transfer do Sofitel Auckland.

Dzień 16: Hobbiton

Po śniadaniu wycieczka po mieście.

To tutaj, w Matamata kręcono większość scen z ekranizacji Hobbita oraz trylogii Władcy Pierścieni. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Tolkiena i filmów Petera Jacksona. Ci z Państwa natomiast, którzy nie są fanami również nie będą zawiedzeni, gdyż jest to niezwykłe miejsce – charakterystyczne domy hobbitów, karczma, młyn i inne struktury tworzą ten ogromny i piękny plan filmowy, o którego stworzeniu opowie Państwu przewodnik. Po południu powrót do Sofitel Auckland.

Dzień 17: Rejs America’s Cup w Mieście Żagli

W Auckland zobaczą Państwo światowej sławy kolekcję Polinezyjskich eksponatów, włączając, długi na 25m, maoryskie wojenne kanoe. Później niezapomniany rejs łodzią z regat America’s Cup – mogą Państwo przejąć ster, być częścią załogi lub po prostu relaksować się i cieszyć wrażeniami, gdy będą Państwo przecinali wody w porcie Waitemata – jest to niezapomniane doświadczenie. Proszę nie zapomnieć o cieplejszej odzieży, okularach przeciwsłonecznych oraz obuwiu z płaską podeszwą. Nocleg w Sofitel Auckland.

Dzień 18: Pożegnanie z Australią

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i powrót do domu.

Fot. Qantas Airways

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów