podróże szyte na miarę

Argentyna - zwiedź Buenos Aires zwany "Paryżem południowej Ameryki"

Argentyna

Zapraszamy do "Paryża Południowej Ameryki", czyli Buenos Aires! Miasto najlepiej daje się poznać wędrując przez nie wzdłuż i wszerz. Będąc w Argentynie grzechem byłby nie zobaczyć leżącego na granicy z Brazylią widowiskowego wodospadu Iguazu. Z cudów natury będzie również okazja do zobaczenia masywu Acongacuy - najwyższego szczytu Ameryki Południowej. Jako, że Argentyna to jedno z najbardziej roztańczonych miejsce na całym świecie - a tango to dusza kraju - będzie okazja ujrzeć show z pokazem tańca!

Dzień 1

Po przylocie do Buenos Aires, zostaną Państwo odebrani z lotniska i zawiezieni do hotelu Park Hyatt Buenos Aires. Po zakwaterowaniu i odpoczynku zachęcamy do samodzielnego, pieszego zwiedzania okolicy - np. wizyty w lokalnym muzeum lub też relaks w knajpce przy café con leche.

Dzień 2

Dzisiaj będą mieli Państwo okazję poznać najważniejsze atrakcje "Paryża Południowej Ameryki", jak czasem nazywa się Buenon Aires. Zobaczą Państwo katedrę na Plaza de Mayo i pałac prezydencki Casa Rosada. Następnie starą dzielnicę San Telmo z jej wąskimi, brukowanymi uliczkami. La Bocę z jej wielokolorowymi domami i stadionem piłkarskim. Elegancką dzielnicę Barrio Norte, Palermo z jej cudownymi ogrodami, parkami i wspaniałymi posiadłościami. A wieczór spędzą Państwo w jednym z najlepszych klubów, gdzie będą Państwo uczestniczyć w show zawierającym serce i duszę Argentyny - tango.

Dzień 3
Po śniadaniu wyruszą Państwo do Iguazu, gdzie dolecą Państwo samolotem. Po zakwaterowaniu w Belmond Hotel las Cataratas, odwiedzą Państwo jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata - Wodospadów Iguazu. Te znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO wodospady, których jest ponad 260, rozciągają się na blisko 2,5km, a niektóre z nich mają wysokość nawet 70m robią niezwykłe wrażenie i słusznie znajdują się na liście cudów przyrody.

Dzień 4
Poranek mają Państwo wolny, aby nieco wypocząć, cieszyć się jeszcze raz wodospadami lub zwyczajnie się relaksować przy basenie wśród bujnej, tropikalnej roślinności. Natomiast po południu polecą Państwo na zachód, do stolicy argentyńskiego wina - Mendozy, gdzie zostaną Państwo zabrani do wytwornego Cavas Winde Lodge, gdzie spędzą Państwo tę i następną noc. Resztę dnia zachęcamy do spędzenia przy kieliszku Malbec.

Dzień 5
Po śniadaniu wyruszą Państwo na całodniowe zwiedzanie najważniejszych winnic regionu. Będzie okazja spróbować najlepszych win, dowiedzieć się wielu interestujących aspektów uprawy winorośli w Argentynie, sposobu określania składu poszczególnych gatunków wina, produkcji, sposobów przechowywania, zasad degustacji, zjeść wyborny lunch w jednej z winnic, a wszystko to w towarzystwie winoznawcy. Wieczór do Państwa dyspozycji.

Dzień 6
Spokojny, dzień wolny. Jeśli sobie Państwo życzą, można wybrać jedną z kilku wycieczek z przewodnikiem - np. zwiedzanie Mendozy lub wyprawę by zobaczyć szczyt Aconcaguy - najwyższej góry Ameryki Południowej i całej, zachodniej półkuli.

Fot. Belmond Hotel las Cataratas

Dzień 7
Poranny wylot do Bariloche, do krainy argentyńskich jezior. Po transferze z lotniska i zakwaterowaniu w Llao Llao Hotel and Resort. Reszta popołudnia wolna do Państwa dyspozycji.

Dzień 8
Wyruszą Państwo na rejs po spokojnych wodach jeziora Nahuel Huapí. Będzie okazja zwiedzić wyspy Gallinas oraz Huemul. Zatrzymają się Państwo w naturalnym porcie, by podziwiać piękno przyrody z kieliszkiem patagońskiego wina w ręku. Po powrocie czeka na Państwa elegancka kolacja w hotelu. Polecamy także nocny spacer, by podziwiać skrzące się gwiazdy południowej półkuli ziemskiej.

Dzień 9

Dzisiaj, po przepysznym śniadaniu, wyruszą Państwo w góry, gdzie doświadczą Państwo niezapomnianych widoków i przygód. Najpierw klify Brazo Tristeza skąd rozciągają się spektakularne widoki na jezioro Nahuel Huapí. Po południu natomiast będzie okazja, aby spędzić czas na pięknych plażach jeziora Moreno. Opcjonalnie, jeśli chcą Państwo poczuć dreszczyk adrenaliny - zamiast schodzić ze skał, można na dół zejść na linach.

Dzień 10
Dzień w którym mówimy Adios Argentina! Transfer na lotnisko na lot do Bueons Aires i do Polski.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów