Zamki, wyspy i whisky - perełki Szkocji na pokładzie Belmonda

Odkryj Szkocję na przestrzeni wieków poprzez malownicze krajobrazy i intrygujące doświadcza!

Pięciodniowa podróż luksusowym pociągiem Royal Scotsman w celu odkrycia dzikich krajobrazów zachodniego wybrzeża Szkocji. Wycieczka z pociągiem słynnej sieci Belmond odkrywa cuda Highland w niezrównanym stylu. Zanurzą się Państwo w krainie strzelistych szczytów i głębokich dolin, lustrzanych jezior i wyłaniających się zamków. Będzie można cieszyć się takimi doświadczeniami jak degustacja szkockiej whisky w światowej sławy destylarni.

Ten luksusowy pociąg po raz pierwszy przejechał po torach w 1985 roku. Pierwotnie składał się z wagonów sypialnych i trzech wagonów restauracyjnych, a jego polerowane lakierem drewniane panele i tkaniny w ciepłych tonach udoskonaliły wystrój wzorowany na urokliwych edwardiańskich wiejskich posiadłościach. Dziś okazałe kabiny i  dwa wagony restauracyjne nadal oferują niespotykany dotąd komfort. Każdego wieczoru dostępne są występy rozrywkowe na żywo i tradycyjne ceilidhs. Od momentu, gdy wejdą Państwo na pokład Royal Scotsman, zostaną porwani w świat ekscytujących tras, wielowiekowych mitów i ponadczasowej przyjemności.

Dzień 1 - Edynburg

Pociąg odjeżdża z Edynburga po południu, kierując się na zachód, mijając jezioro Loch Lomond i majestatyczne pustkowia Rannoch Moor. Będzie można usiąść w swojej luksusowej kabinie i delektować się filmowymi widokami w drodze do Spean Bridge, miejsca postoju na noc. Gdy zapada wieczór, obsługa zaprosi na znakomitą nieformalną kolację i rozrywkę w wagonie obserwacyjnym.

Dzień 2 - Glenfinnana

Trasa prowadzi dalej na zachód, mijając najwyższą górę Wielkiej Brytanii —  majestatyczny Ben Nevis. Będzie można wysiąść w Arisaig na poranny spacer po srebrnych piaskach Morar i podziwianie miękkich, białych plaż oraz zapierających dech w piersiach widoków na pasmo górskie Cuillin. Lunch serwowany jest, gdy pociąg wraca do Fort William, przejeżdżając przez kultowy wiadukt Glenfinnan. Tego dnia popołudnie przedstawia dwie możliwości. Dołączenie do Highlandera, aby odkryć Glenfinnan i odkryć historię buntu Bonnie Prince Charlie, lub towarzyszyć przewodnikom górskim podczas wędrówki przez oszałamiający Glen Nevis do wodospadu Steall. W pociągu czeka na Państwa kolacja, po której nastąpi wieczór z porywającą szkocką muzyką w wagonie obserwacyjnym.

Dzień 3 - Wyspa Mull

Po przybyciu do Oban, bramy na zachodnie wyspy, bedzie można skorzystać z przeprawy promowej na wyspę Mull. Odwiedzą Państwo destylarnię Tobermory na prywatną wycieczkę i degustację. Położona w sercu stolicy Mull destylarnia jest jedną z najstarszych w Szkocji. Będzie można odwiedzić kultowy zamek Duart, historyczną siedzibę klanu Maclean. Wracając do pociągu, czeka na Państwa wspaniała uroczysta kolacja, podczas gdy pociąg kieruje się w stronę Kilmarnock.

Dzień 4 - Wyspa Bute

Rano udadzą się Państwo na południe i wsiądą na prom na krótki rejs na wyspę Bute. Spędzą popołudnie w Mount Stuart House, jednej z najbardziej zadziwiających wiktoriańskich gotyckich rezydencji w Wielkiej Brytanii. Po powrocie na pokład obsługa zaprosi na nieformalną kolację, po której nastąpi tradycyjna rozrywka.

Dzień 5 - Dolina Nith

Będzie można delektować się spokojnym śniadaniem na pokładzie i wysiąść w Sanquhar, aby odwiedzić zamek Drumlanrig, dom księcia i księżnej Buccleuch i Queensberry w Dumfriesshire. Zakończą Pańśtwo swoją jednodniową wycieczkę kolacją na pokładzie — formalną i kulinarną ucztą. Na koniec można udać się do wagonu obserwacyjnego na muzyczne pożegnanie.

Dzień 6 - Edynburg

Zjedzą Państwo spokojnie śniadanie w wagonach restauracyjnych i wrócą do Edynburga na pokładzie Royal Scotsman.

 

Wybierz kierunek podróży