Belmond - The Eastern & Oriental Express - Singapur - Bangkok

Dzień 1 – Singapur

Po przybyciu do Raffles Singapore zostaną Państwo powitani przez zespół Eastern & Oriental Express, który pomoże z bagażem i formalnościami związanymi z odprawą. Zostaną Państwo odprowadzeni na dworzec kolejowy Woodlands, gdzie czekają lśniące zielone wagony Eastern & Oriental Express. Powitają Państwa stewardzi w przepięknych tajlandzkich mundurach. W luksusowej kabinie podawany jest chłodny napój. Gwizdek rozlega się i podróż zaczyna się, gdy pociąg przejeżdża przez Groblę do Malezji. Można się udać do Bar Car na przyjęcie koktajlowe organizowane przez kierownika pociągu. To wspaniała okazja do poznania innych gości. Po koktajlach w luksusowych wagonach restauracyjnych serwowana jest wykwintna kolacja składająca się ze wschodnich i zachodnich specjałów. Przed pójściem spać polecamy zrelaksować się przy drinku w Bar Car i posłuchać, jak pianista gra nostalgiczne melodie.

Dzień 2 - Malacca and Tiarasa Escapes

Po śniadaniu Eastern & Oriental Express dociera do stacji Tampin, skąd autokarem udadzą się Państwo do Malakki na wcześniej wybraną poranną wycieczkę. Do wyboru są trzy wycieczki. Można wejść na pokład trishaw i zwiedzić zabytki, w tym świątynię Cheng Hoon Teng oraz Muzeum Dziedzictwa Baba i Nyonya. Wyruszyć w kulinarną wycieczkę po mieście, odwiedzając lokalny targ, dołączając do pokazu gotowania i degustując znane lokalnie kulki ryżowe z kurczaka. Lub, jeśli wolą Państwo bardziej aktywną wycieczkę, można wybrać się na wycieczkę rowerową, zatrzymując się w fascynujących miejscach,takich jak herbaciarnia i szewc, gdzie można zanurzyć się w lokalnych tradycjach. Po wycieczce należy powrócić do pociągu, gdzie czeka lunch na pokładzie. Dalej pociąg wyrusza w kierunku Tiarasa Escapes. Czeka Państwa noc w tym luksusowym ośrodku glampingowym w lesie deszczowym Janda Baik. Piękne namioty w stylu safari i wille na drzewach otoczone są siedmioma akrami dziewiczej przyrody, wypełnionymi majestatycznymi drzewami i sadami owocowymi, rzadkimi ptakami i kolorowymi motylami. Po przyjeździe zostaną Państwo zaprowadzeni do uroczej willi namiotowej. Tego wieczoru czeka relaksująca kolacja przy grillu na świeżym powietrzu, a następnie występ lokalnych muzyków przy ognisku. Później można wygodnie usiąść w świetle księżyca i cieszyć się pokazem starego klasycznego filmu.

 

Dzień 3

Po śniadaniu można rozkoszować się otoczeniem na ścieżce przyrodniczej prowadzonej przez strażników przez dżunglę lub swobodnie odkrywać ją niezależnie w wolnym czasie. Po wymeldowaniu ponownie wsiądą Państwo do pociągu na lunch,kontynuując podróż na północ w kierunku Penang. Po południu można zrelaksować się w przedziale obserwacyjnym i podziwiać krajobrazy lub wziąć udział w popołudniowej rozrywce na pokładzie. Popołudniowa herbata zostanie podana w kabinie.

 

Dzień 4 - Penang

Przyjazd wcześnie rano na stację Bukit Mertajam, przejazd na wyspę Penang. Dostępne są trzy opcje wycieczek: George Town Living Heritage Hunt, w którym można zobaczyć niektóre z zanikających sztuk miasta, takie jak robienie kijów do joggingu, malowanie batikiem i wyplatanie rattanowych koszy; Taste of Penang, wycieczka po rynku i warsztaty kulinarne ze słynną entuzjastką lokalnej kuchni Nazliną; i Kolonialne Dziedzictwo George Town, które przenosi w czasie do XIX-wiecznego Penangu, odkrywając tygiel kultur i stylów architektonicznych, który sprawia, że ​​to miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest tak urzekające. Po wycieczce powrót do pociągu na późny lunch. Tego wieczoru tradycyjni tajscy tancerze wchodzą na pokład,aby dać hipnotyzujący występ, zanim usiądą Państwo do kolacji w jednym z wagonów restauracyjnych.

 

Dzień 5 – Huai Yang & Hat Wanakon Beach

Po śniadaniu czeka na Państwa  całodniowy rejs po wyspie. Po wejściu na pokład katamaranu i będą Państwo szybować przez Zatokę Tajlandzką, skacząc z wyspy na idylliczną wyspę. Można zejść na brzeg, aby rozciągnąć się na piaszczystych plażach, obserwować życie morskie, lub podczas odpływu spacerować wzdłuż klifów, aby dostrzec ptaki. Lunch z grilla serwowany jest na pokładzie katamaranu przed zejściem na ląd, aby odkryć kolejną z pięknych wysp Tajlandii. Będzie można rozkoszować się palmami, popływać w krystalicznie turkusowych wodach lub skorzystać z relaksującego masażu na plaży. Późnym popołudniem powrót na stację kolejową,aby dołączyć do Eastern & Oriental Express na ostatnią noc na pokładzie. Czekana Państwa pożegnalne przyjęcie koktajlowe zorganizowane przez kierownika pociągu, zanim usiądą Państwo do ostatniej wykwintnej kolacji w pociągu. Będzie się można cieszyć lokalną rozrywką, w tym saksofonistą i tradycyjnym przedstawieniem kukiełkowym.

 

Dzień 6 – Bangkok

Podróż dobiega końca, gdy pociąg wjeżdża rano do Bangkoku.Zespół pokładowy macha na pożegnanie i życzy przyjemnej dalszej podróży.

Wybierz kierunek podróży