Golden Eagle Trans-Siberian Express

Niewątpliwie najwspanialsza podróż kolejowa na świecie. Kolej Transsyberyjska biegnie przez tajemniczą Rosję łączącą wschód i zachód, przez niekończący się step oraz wzdłuż brzegu największego na świecie słodkowodnego jeziora. Ta 15-dniowa podróż pozwoli Państwu zachwycić się niezwykłą różnorodnością środowiska i kultury Rosji. Od stolicy - Moskwy, poprzez Kazań, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Irkuck, Jezioro Bajkał, Ułan Ude, mongolskie Ułan Bator, kończąc w położonym na dalekim wschodzie Władywostoku. Każde z tych miejscu na pewno opowie Państwu swoją ciekawą historię, a zmieniający się za oknami pociągu krajobraz pozwoli oderwać się od rzeczywistości. Pociąg Golden Eagle, jakim wybiorą się państwo w tę niezwykłą przygodę to luksusowy, prywatny pociąg z bogato wyposażonymi kabinami z łazienkami, wyśmienitą kuchnią oraz niezwykle profesjonalną obsługą personelu pokładowego.

Mapa podróży                                                                                                                  Kabina pociągu

Plan podróży

Plac Czerwony w Moskwie

Dzień 1 - Moskwa

Przylot do Moskwy.  Nocleg w stylowym, pięciogwiazdkowym hotelu Four Seasons Moscow. Hotel mieści się w zabytkowym budynku hotelu Moskva i zajmuje jeden z najbardziej godnych pozazdroszczenia adresów w samym sercu stolicy, w odległości krótkiego spaceru od Kremla, Placu Czerwonego i Teatru Bolszoj. Pierwszego wieczoru w Moskwie zostaną Państwo zaproszeni na przyjęcie z szampanem przed ekskluzywną kolacją powitalną. Do kolacji wliczone są specjalnie wyselekcjonowane wina międzynarodowe, podobnie jak wszystkie posiłki podczas wycieczki.

Dzień 2 – Moskwa

Program zwiedzania stolicy Rosji zabierze Państwa do majestatu Kremla – duchowego, historycznego i politycznego serca Moskwy – i do zobaczenia skarbów carów w Zbrojowni. Eksploracja miasta jest kontynuowana, odwiedzając Plac Czerwony, kultowy symbol dawnej potęgi militarnej i politycznej Rosji z eklektyczną mieszanką fascynującej architektury. Lunch serwowany jest w Café Pushkin, legendarnej moskiewskiej restauracji z wystrojem, który ożywia atmosferę rezydencji z początku XIX wieku i serwuje tradycyjne dania kuchni rosyjskiej. Nieodzowną częścią każdej wizyty w Moskwie jest zwiedzanie bogatych i wyjątkowych stacji moskiewskiego metra - eksponatów sztuki socjalistycznej, wyposażonych w posągi, freski i mozaiki, których nie ma nigdzie na świecie. Jeśli byli Państwo wcześniej w Moskwie, oferowany jest dołączony program turystyczny Freedom of Choice, w którym pokazane są inne zabytki Moskwy, takie jak słynna Państwowa Galeria Trietiakowska (Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych) lub Muzeum Kosmosu (wszystkie z zastrzeżeniem godzin otwarcia). Po przybyciu na moskiewski dworzec Kazansky późnym popołudniem zostaną Państwo powitani w bogato udekorowanej cesarskiej poczekalni z zimnym kieliszkiem rosyjskiego szampana i kanapkami. 30 minut przed odjazdem stewardesy odprowadzą Państwa na peron 1.

      Moskwa                                                                                                                                   Hotel Four Seasons Moscow
Meczet Kul-Szarif, Kreml

Dzień 3 – Kazań

Położone nad rzeką Wołgą malownicze i historyczne miasto Kazań jest stolicą Tatarstanu. Tutaj widać jego bogactwo historii i kultury. Jedną z głównych atrakcji tej wycieczki po mieście jest eksploracja Twierdzy Kreml, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W murach tej starożytnej cytadeli odkryć można oszałamiający meczet i malowniczą katedrę z cebulastą kopułą. Ponieważ w Kazaniu urodził się jeden z najsłynniejszych rosyjskich śpiewaków operowych, Fiodor Chaliapin (1873-1938), uczczą Państwo jego pamięć prywatnym koncertem jego muzyki. Będzie również czas na spacer po Kazaniu i zanurzenie się w atmosferze miasta.

Dzień 4 - Jekaterynburg

Założony w 1723 roku przez Piotra Wielkiego Jekaterynburg jest stolicą Uralu. Znane jako Wielki Podział, Góry Ural tworzą naturalną granicę między Europą a Azją, dzięki czemu kulturowe i architektoniczne wpływy cywilizacji europejskiej i azjatyckiej łączą się w tym fascynującym i kosmopolitycznym krajobrazie. Wycieczka po mieście przenosi do przejmującego miejsca, gdzie Romanow, car Rosji Mikołaj II, został stracony wraz z rodziną przez bolszewików w 1918 roku po 78 dniach więzienia. Będzie również wizyta do obelisku wyznaczającego granicę geograficzną, by móc wypić kieliszek szampana będąc jedną nogą w Europie, a drugą w Azji. Program Freedom of Choice obejmuje wizytę w niedawno otwartym Muzeum Maszyn Wojskowych. W muzeum znajduje się niesamowita kolekcja różnego rodzaju sprzętu wojskowego, w tym czołgi, samoloty, łodzie, a nawet pociągi pancerne. Muzeum to prawdziwa gratka dla każdego, kto interesuje się sowiecką przeszłością, nieporównywalna do niczego innego. Ewentualnie można zatrzymać się na krótko w otwartym niedawno w Jekaterynburgu Centrum Prezydenckim im. Borysa Jelcyna, poświęconym współczesnej historii politycznej Rosji i jej pierwszemu prezydentowi.

Jekaterynburg

Nowosybirski Teatr Opery i Baletu

Dzień 5 – Nowosybirsk

W Nowosybirsku określanym jako nowoczesne „sowieckie” miasto, doświadczyć będzie można życia i jego charakteru oraz bogatej kultury miasta, w której dominuje sztuka i nauka. Miasto położone jest w sercu Rosji i leży na obu brzegach rzeki Ob. Wycieczka po mieście zabierze Państwa na Plac Lenina, gdzie znajduje się imponująca Opera. Cud architektury, mieści dwa stałe zespoły baletowe i operowe i jest jedną z największych oper na świecie. Przed Operą odwiedzić będzie można imponujący pomnik Lenina – wspaniała okazja, aby zrobić sobie zdjęcie z tym kultowym przywódcą politycznym. Jeśli czas pozwoli, będzie można odwiedzić znakomite Nowosybirskie Muzeum Kolejnictwa. W muzeum prezentowane są lokomotywy z końca XIX wieku, w tym wagony carów, a także maszyny z czasów sowieckich. Alternatywnie, w ramach programu Freedom of Choice, można odwiedzić Centrum Mineralogiczne z piękną ekspozycją minerałów syberyjskich.

Dzień 6 – Pociąg

Dzień na odpoczynek i refleksję nad wieloma widokami i dźwiękami, których doświadczyć można było podczas dotychczasowej podróży.

Dzień 7 – Irkuck

Wizyta w Irkucku, „Paryżu Syberii”, obejmuje najważniejsze miejsca i muzea tego fascynującego miasta, w tym eksplorację klasycznej drewnianej architektury z jej misternie rzeźbionymi, koronkowymi dekoracjami, które dały wielu budynkom tego regionu, charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd. Będzie można odwiedzić również Muzeum Dom Wołkońskiego, które poświęcone jest pamięci arystokratów, którzy zostali zesłani do tej odległej placówki po nieudanym powstaniu dekabrystów z 1825 roku. Atmosfera tamtych czasów odtwarzana jest przez przywitanie szampanem i prywatny koncert. Można nauczyć się gotować tradycyjne rosyjskie potrawy z lokalnym szefem kuchni i przygotowywać własny lunch, korzystając z opcji Freedom of Choice. Można też odwiedzić tradycyjną rosyjską daczę (domek letni), aby uzyskać wgląd w codzienne życie przeciętnej rosyjskiej rodziny.

Drewniany dom i tradycyjne kolorowe okiennice, Irkuck

Dzień 8 – Bajkał

Niewiele atrakcji przyrodniczych może przewyższyć piękno i wspaniałość jeziora Bajkał, które jest główną atrakcją transsyberyjskiej podróży. Jezioro Bajkał jest najgłębszym jeziorem na świecie i zawiera 20 procent światowej wody słodkiej. Znane również jako „Perła Syberii”, jest domem dla wyjątkowej rasy fok słodkowodnych i ponad 50 gatunków ryb, w tym omul. Przez pięć godzin będą się Państwo przedzierać się przez tunele wzdłuż klifowych torów nad jeziorem. Aby uatrakcyjnić ten dzień, na tym odcinku linii pociąg Golden Eagle będzie ciągnięty przez lokomotywę parową z czasów sowieckich. Przy sprzyjającej pogodzie zatrzymają się Państwo w niezwykle malowniczym miejscu nad jeziorem na zdjęcia. Dla odważnych będzie też czas na orzeźwiającą kąpiel w krystalicznie czystych i lodowato zimnych wodach jeziora. Podążając dalej do końca linii Bajkał, opuszczają Państwo pociąg i płyną statkiem po jeziorze do Listwianki, małej osady położonej u podnóża okolicznych wzgórz i odwiedzają Muzeum i Akwarium Jeziora Bajkał, gdzie można dowiedzieć się więcej o florze i faunie jeziora. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń będzie można cieszyć się również pysznym grillem przygotowanym przez kucharzy, w tym świeżo wędzoną rybą omul, w uroczej, zadaszonej jadalni nad brzegiem jeziora Bajkał.

W ramach programu wycieczek Freedom of Choice można wybrać się na wędrówkę na górę Chersky lub wybrać się na wyciąg krzesełkowy, który oferuje spektakularne i panoramiczne widoki na majestatyczne jezioro poniżej.

Zachód słońca nad Jeziorem Bajkał
Tradycyjne mongolskie jurty

Dzień 9 – Ułan Ude

Różnorodność etniczna i kulturowa Ułan Ude,stolicy Republiki Buriacji, oferuje wyjątkowy wgląd w jej dziedzictwo. Podczas eksploracji Wioski Staroobrzędowców będzie okazja poznać kulturę i historię tych religijnych ludzi, gdyż czeka na Państwa koncert prezentujący lokalne tradycje i śpiew ludowy.

Dzień 10 – Ułan Bator

Transsyberyjska przygoda przenosi Państwa do Mongolii i wizyty w jej stolicy, Ułan Bator. Mongolia, niegdyś samo centrum ogromnego imperium kierowanego przez Czyngis-Chana, to kraj pięknych krajobrazów i koczowniczych ludzi, bogaty w kulturę i historię. Mongolia słynie z niekończących się zielonych stepów, pasących się zwierząt gospodarskich i białych, koczowniczych gerów (jurt) rozsianych po całej wsi. Wycieczkę rozpoczynają Państwo w klasztorze Gandan, jednym z najważniejszych klasztorów buddyjskich w Mongolii, w którym mieszka ponad 500 mnichów. Pełna nazwa, Gandantegchinlen, tłumaczy się jako „wielkie miejsce pełnej radości”. Na Placu Czyngis (dawniej Sukhbaatar Square) można zobaczyć centralny pomnik Czyngis-Chana, bez wątpienia najbardziej przerażającego i szanowanego Mongoła. Następnie wyjeżdżają Państwo z miasta do Parku Narodowego Gorkhi-Terelj i cieszą się piękną scenerią dzikiej Mongolii, mając okazję odwiedzić tradycyjnego Gerai, spotkać nomadów lub spróbować swoich sił w jeździe konnej, nieodłącznej części mongolskiego życia .

Alternatywnie istnieje możliwość pozostania w mieście w ramach Freedom of Choice. Po klasztorze Gandan i placu Czyngis przyjdzie kolej na zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie poznać można intrygującą historię kraju. Zobaczyć można także Muzeum Pałac Zimowy Bogd Chana, zimowe rezydencje Bogd Chana, ostatniego cesarza Mongolii, zbudowane w latach 1893-1903. Można też zwiedzać miasto i mieć trochę wolnego czasu na zakupy pamiątek mongolskich i ich specjalnego kaszmiru. Odbędzie się również pokaz tradycyjnego, mongolskiego śpiewu gardłowego i akordystów.

Dzień 11-13 – Pociąg

Będzie można cieszyć się dziś spokojniejszym tempem, podróżując przez piękny krajobraz rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Można wziąć udział w jednym z interesujących wykładów lub lekcji języka rosyjskiego. Dnia 11 trasa podróży prowadzi wzdłuż rzek Shilka i Amur, w pobliżu chińskiej granicy. W dniu 13 przejeżdżają Państwo bezpośrednio na północ od Seulu, Darwina i Osaki. Tego dnia, wieczorem cieszyć się można ostatnią kolacją na pokładzie pociągu, który był domem przez ostatnie dwanaście dni, gdy zbliżają się Państwo do ostatecznego celu tej niezapomnianej podróży.

Jazda konna po mongolskich stepach

Dzień 14 – Władywostok

Władywostok to port wojskowy położony na zachodnim wybrzeżu Morza Japońskiego, będący siedzibą Floty Pacyfiku rosyjskiej marynarki wojennej. Ze względu na swoje znaczenie militarne miasto było zamknięte dla obcokrajowców w latach 1930-1992. Władywostok (w dosłownym tłumaczeniu „Władca Wschodu”) oferuje odwiedzającym interesującą okazję do poznania jego głównych atrakcji wojskowych, w tym wizyty w zachowanej łodzi podwodnej z czasów II wojny światowej . Wycieczka po mieście zabierze również do kultowego mostu wiszącego nad zatoką Golden Horn, jednego z największych tego typu na świecie, który został otwarty w 2012 roku na konferencję APEC. Tego wieczoru zaproszeni są Państwo na pożegnalną kolację. Do kolacji wliczone są specjalnie wyselekcjonowane wina międzynarodowe, podobnie jak wszystkie posiłki podczas wycieczki. Hotel we Władywostoku, w którym zatrzymają się Państwo na jedną noc, to pięciogwiazdkowy Lotte Hotel Vladivostok.

Dzień 15 – Władywostok

Po śniadaniu można spędzić pozostały czas we Władywostoku. Następnie transfer, który zabierze Państwa na lotnisko, aby rozpocząć lot powrotny do domu.

Most nad Złotym Rogiem, Władywostok
Wybierz kierunek podróży