Belmond - Peruvian Highlands

Wyruszą Państwo na luksusową peruwiańską ucieczkę i podróż z Cusco do Arequipy, odwiedzając urocze Puno i majestatyczne jezioro Titicaca. Wycieczki każdego dnia pozwalają odkryć ukryte klejnoty tego fascynującego kraju.

Podróż po Wyżynie Peruwiańskiej wyrusza w każdy czwartek rano.

Nowoczesny i dziki Andean Explorer pojawia się na horyzoncie, w uderzającym stylu, jako pierwszy luksusowy pociąg sypialny w Ameryce Południowej. Jedwabiste, północno-niebieskie wykończenie 16 wagonów pociągu mieni się na tle wzniosłych krajobrazów Peru, gdy ten unosi się nad andyjskimi równinami.

Cusco

Dzień 1. Cusco

Zameldują się Państwo na pokładzie Andean Explorer w Cusco – starożytnej stolicy imperium Inków. Teraz będzie się można zrelaksować, podczas gdy pociąg wyruszy na południowy wschód w kierunku Puno. Będą Państwo mogli delektować się lunchem na pokładzie, w jednym z kilku ekskluzywnych wagonów restauracyjnych. Restauracje oferują tradycyjną kuchnię peruwiańską w nowoczesnym stylu. Na jednym z przystanków będzie okazja podziwiania pasma górskiego La Raya, po czym będzie czas na przygotowanie się do eleganckiej kolacji. Następnie mogą się Państwo udać do wagonu barowego, aby rozkoszować się drinkiem w towarzystwie współpasażerów, podczas gdy pociąg będzie kontynuował przejazd nad Jezioro Titicaca – gdzie zatrzyma się na noc.

Jezioro Titicaca

Dzień 2. Puno

Polecamy wczesną pobudkę, aby uchwycić piękny wschód słońca nad Jeziorem Titicaca, po którym będzie czas na delektowanie się pysznym śniadaniem. Tego dnia wycieczka będzie skupiać się na bioróżnorodności oraz eklektycznym pięknie jeziora. Jezioro Titicaca jest największym zbiornikiem wodnym w Ameryce Południowej oraz domem dla wielu wysp i wysepek. Łódką przepłyną Państwo na Wyspy Uros, niezwykłe sztuczne wyspy stworzone ze starannie utkanych trzcin, które są stale odnawiane. Po powrocie na pokład będą mogli Państwo delektować się lunchem, podczas gdy pociąg pojedzie dalej w kierunku Laguny Saracocha, gdzie pozostaną Państwo na noc.

Kanion Colca

Dzień 3. Arequipa

Dzień można rozpocząć od podziwiania wschodu słońca nad Jeziorem Lagunillas, po którym będzie pora na śniadanie. Następnie odwiedzą Państwo jaskinię Sumbaya, która słynie ze ściennych malowideł, które powstały najprawdopodobniej około 8000 lat temu. Następnie wrócą Państwo do pociągu na lunch, podczas podróży w stronę Arequipy. Po przybyciu na miejsce nadejdzie czas pożegnania – albo na niezwykłą wycieczkę po tym wspaniałym mieście, albo na Państwa transfer na lotnisko.

Uwaga: mogą Państwo opuścić pociąg wcześniej w Canahuas, aby zwiedzić Kanion Colca. Jest to zapierające dech w piersiach miejsce i jeden z najgłębszych kanionów na świecie. Tutaj zobaczą Państwo niezliczone przykłady architektury Inków, jak również alpaki, orły i dumne, andyjskie kondory. Obowiązuje dodatkowa opłata.

Arequipa / Kanion Colca
Pociąg Belmond Andean Explorer
Pociąg Belmond Andean Explorer
Wybierz kierunek podróży