Belmond - klasyczne wspaniałości Szkocji

Od momentu wejścia na pokład Royal Scotsman, zostaną Państwo porwani w świat mitów, legend i ponadczasowego luksusu. Zanurzą się Państwo w krainie wysokich szczytów i głębokich dolin, lustrzanych jezior i strzelistych zamków. W czasie przejazdu będzie okazja cieszyć się degustacją w światowej sławy destylarni, a następnie wejść do lasu na ekscytujące strzelanie do glinianych gołębi. Gdy zapadnie noc, spotkają się Państwo z innymi gośćmi na kolacji przy świecach - wspaniałe zwieńczenie całodziennych przygód. Podróż ta oferuje cudowne 5 dni spędzone w towarzystwie najwspanialszych miejsc w Szkocji.

Pociąg po raz pierwszy ruszył w 1985 roku. Po pięcioletnim okresie funkcjonowania, zakończonym sukcesem, oryginalne wagony zostały wycofane i zastąpione nowym zestawem wagonów typu Pullman, które zostały odnowione przez James Park Associates. Drewniane panele polerowane lakierem i ciepłe, tonalne tkaniny udoskonaliły edwardiański klimat wiejskiej rezydencji.Kabiny z łazienkami, wyposażone w parowe prysznice, zapewniły niespotykany dotąd komfort i zapoczątkowały narodziny luksusowej legendy. W 2007 roku pociąg został ochrzczony mianem Royal Scotsman i od tego czasu wciąż podnosi poprzeczkę stylu i innowacji. Dodanie wagonu Bamford Haybarn Spa oznacza światową nowość w dążeniu do doskonałego rozpieszczenia. Royal Scotsman, prawdziwy wódz szyn, to inspirujący sposób na zagłębienie się w duszę szkockich wyżyn.

Zamek Edynburg

Dzień 1. Edynburg

Podróż na północ, przekraczając Firth of Forth (zatoka Morza Północnego) przez wspaniały most kolejowy Forth. Będą Państwo mogli cieszyć się spokojnym podwieczorkiem, mijając miasta Arbroath, Montrose i Aberdeen przed przybyciem do Keith. Nieformalna kolacja i rozrywka w wagonie obserwacyjnym.

Dzień 2. Kyle of Lochalsh

Pociąg opuści Keith rano, a następnie pojedzie na zachód wzdłuż Moray Firth (zatoka Morza Północnego) w kierunku miasta Inverness, stolicy regionu Highlands. Lunch serwowany jest podczas jazdy w kierunku Kyle of Lochalsh na prawdopodobnie najbardziej malowniczej trasie kolejowej w Wielkiej Brytanii.

Podróż przez wioskę Achnasheen, a następnie wspinaczka na szczyt Luib i Achnashellach Forest przed zejściem do wioski Strathcarron, gdzie będzie okazja odwiedzić długoletnie prywatne ogrody Attadale Gardens. Alternatywnie, mogą Państwo pozostać na pokładzie pociągu i podziwiać malowniczą wioskę Plockton, która szczyci się nieporównywalną lokalizacją w osłoniętej zatoce Loch Carron. Tego dnia będą Państwo mogli również wybrać się na wycieczkę łodzią, aby zobaczyć kolonię dzikich fok i podziwiać wspaniałe widoki na zatokę i góry Applecross. Na koniec wyruszą Państwo na spacer po lesie, a po nim będą Państwo cieszyć się tradycyjnym Highlandowym powitaniem w hotelu Plockton.

Noc spędzą Państwo w pociągu w Kyle of Lochalsh. Kolacja jest uroczysta, a po niej kawa i likiery w wagonie obserwacyjnym.

Highland, Szkocja

Dzień 3.Boat of Garten

Dołączą Państwo do swojego opiekuna na ożywczy, wczesnoporanny spacer przez most, który łączy stały ląd z wyspą Skye. Pociąg opuści Kyle podczas śniadania i pojedzie dalej częścią wczorajszej trasy aż do Dingwall. Konieczne będzie przygotowanie aparatów, aby uwiecznić piękne widoki zatoki przy mieście Plockton. Można tam zobaczyć bielone domki z łodziami rybackimi i jachtami dryfującymi na tafli wody.

Zejdą Państwo na ląd w Garve, aby odwiedzić destylarnię Glen Ord, założoną w 1838 roku i należącą do najstarszych destylarni w Szkocji. Położona na skraju Black Isle, na zachód od Inverness, Glen Ord nadal słodzi swój własny jęczmień i praktykuje wielowiekowe metody długiej fermentacji i powolnej destylacji. Zapraszamy na zwiedzanie destylarni oraz prywatną degustację.

Lunch serwowany jest podczas przejazdu pociągu przez Inverness w drodze do Carrbridge, gdzie wysiądą Państwo na popołudniową wizytę w zamku Ballindalloch w pięknym Speyside.

Możliwości w Ballindalloch obejmują prywatne zwiedzanie zamku lub ekskluzywną wizytę w jedynej w Szkocji destylarni typu single estate - oznacza to, że produkty do jego powstania, jak i cały proces destylacji oraz leżakowania, odbywają się w jednym miejscu, którego destylarnia jest właścicielem.

Noc spędzą Państwo w Boat of Garten na pokładzie prywatnej kolejki Strathspey. Po nieformalnej kolacji, góral uraczy gości opowieściami i pokazami broni.

Dzień 4. Rothiemurchus

Podróż autokarem do Rothiemurchus Estate w sercu Parku Narodowego Cairngorms, gdzie można łowić ryby, strzelać do glinianych gołębi lub zwiedzić posiadłość.

Po powrocie do pociągu w Kingussie, lunch jest serwowany podczas podróży na południe do Dunkeld, gdzie wysiada się z pociągu, aby zwiedzić zamek Glamis, dom z dzieciństwa Królowej Elżbiety.

Powrót do pociągu w Perth na uroczystą kolację i rozrywkę. Nocleg na pokładzie w Dundee.

Dzień 5. Edynburg

Po śniadaniu pociąg kieruje się na południe do Edynburga, gdzie kończy się Państwa podróż.

Zakwaterowanie

Luksusowe kabiny zapewniają schronienie po dniu spędzonym w Highlands. Każda z nich posiada pluszowe łóżka, wyposażone w miękkie szkockie wełny i tartany. Elegancka toaletka i łazienka dodają luksusu. W kabinach trzeba sobie pozwolić na chwilę wytchnienia, spoglądając przez przestronne okna - są one stworzone do snucia marzeń.

Wybierz kierunek podróży